با زیباترین طبیعت ‌های وحشی دنیا آشنا شید

بازدید از جاذبه های طبیعی یکی از برنامه های اصلی سفره. خیلی از ماجراجویان در سفرهای خود از مقاصد دیدنی با بکرترین طبیعت های وحشی دیدن می کنن؛ اگه شمام از طرفداران طبیعت وحشی هستین، آشنایی با این جاذبه ها خالی از لطف نیس.

مقاله های در رابطه:

  • پارک ملی کاو یای تایلند کجاس؟
  • ۷ جاذبه نامعلوم در بانکوک

مناطق بکر و طبیعت های وحشی در هر سرزمینی هست و هر منطقه طبیعت و زیبایی خاص خود رو داره. در جهان جاذبه های طبیعی هست که بسیار خاص هستن و شاید نمونه اون ها در هیچ جا پیدا نشه و در جهان یکتا باشن. با ما همراه باشین تا با زیباترین طبیعت های وحشی در سراسر دنیا آشنا شید.

مولوکای، هاوایی

مولوکای پنجمین جزیره بزرگ جزیره ها هشت گانه هاوایی آمریکا در اقیانوس آرامه. بومیان مولوکای بر این باور هستن که نیاکان اون ها دارای قدرت های ماورالطبیعه بودن و این قدرت اون ها از مردمون جزیره همسایه، یعنی قوم مانایی هم بیشتر بوده. مساحت این جزیره ۶۷۳,۴۰ کیلومترمربعه و بیشترین ارتفاع اون هم ۱,۵۱۲ متره. آبشارهای مخفی، ویرانه های باستانی مثل زیبایی های این جزیرهه. نکته جالبی که در بافت این جزیره دیده می شه، اینه که در داخل جزیره حتی یه چراغ راهنمایی و رانندگی هم وجود نداره.

پارک ملی جاسپر، آلبرتا، کانادا

پارک ملی جاسپر بزرگ ترین پارک ملی در کاناداه که مساحتی برابر با ۱۰,۸۷۸ کیلومترمربع داره. طبیعت این پارک ملی واقعا وحشی و بکره. رنگ آبی نورانی رودخانه آتاباسکا یکی از زیباترین بخش های این پارک ملیه که همه ساله هزاران توریست رو به این پارک ملی می کشوند.

کوه رورایما، ونزوئلا

کاشفان ابتدایی اروپا، وجود کوه رورایما در ونزوئلا رو اعلام کردن. این کوه در کشور ونزوئلا در شمال آمریکای جنوبی قرار داره. ونزوئلا درگذشته مستعمره اسپانیا بود، ولی الان جمهوری فدراله. کوه رورایما در بالای ابرها، یکی از زیباترین مناظر طبیعی دنیاس؛ با صعود به بالای کوه می تونید از منظره پایین لذت ببرین.

پارک ملی کنیون لندز، یوتا، آمریکا

پارک ملی کنیون لندز در ایالت یوتا در آمریکا قرار داره که وسعتی برابر با ۱۳۶۶ کیلومترمربع داره. این پارک ملی پنهون از سنگ های بزرگ و گل های وحشی و یکی از زیباترین طبیعت های وحشی دنیاس.

جنوب پرو

جنوب پرو

هر ساله شترچه های وحشی، که گونه ای از لاماها هستن، در منطقه چاکو در جنوب پرو گرد هم می آیند و پشم های اون ها چیده می شه. پشم این شترچه از نرم ترین و گران ترین کرک هاس و به عنوان یکی از زیباترین الیاف طبیعی دنیاس. پس از بریده شدن پشم شترچه ها اون ها در مراتع جنوب پرو به به چه دلیل می روند و یکی از زیباترین صحنه های طبیعت رخ می دهد.

ایالت خوخوی، آرژانتین

ایالت خوخوی از ۳۲ ایالت آرژانتینه که در شمال غربی آرژانتین قرار داره و با ایالت سالتا و کشورای بولیوی و شیلی مرز مشترک داره. بیابان های خوخوی یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این ایالته. این بیابان ها دارای رنگی خاصه که از دور خاکستری دیده می شه و همه ساله عکاس ها و گردشگران زیادی رو جذب می کنه.

جزیره ها فارو، دانمارک

جزیره ها فارو، جزیره های ۱۷ گانه ایه که یکی از مناطق خودمختار دانمارکه. این مجمع الجزایر در سال ۱۸۱۴ از نروژ جدا شد و در سال ۱۹۴۸ به صورت رسمی خودمختار شد. روستاهای جزیره ها فارو رو می توان بکرترین و زیباترین روستاهای دنیا دونست. جزیره استریموی یکی از زیباترین جزیره های مجمع الجزایر فاروه که در حدود ۳۰۰ کیلومتری اسکاتلند قرار داره.

انگادین، سوئیس

انگادین دره طولانی در کوه های آلپ در سوئیسه و در ایالت گراوبوندن قرار داره. دره انگادین در زمستون چشم اندازی خوشگل داره و تموم زمین پنهون از برف می شه.

    • راهنمای سفر به ژنو، سوئیس

پارک ملی دریاچه های پلیتویک، کرواسی

پارک ملی دریاچه های پلیتویک در کرواسی واقع شده. این پارک ملی ۱۶ دریاچه داره و سه کوهستان بزرگ اون رو محاصره کرده. شکل های جور واجور مواد معدنی در آب های این پارک ملی یافت می شه و زیبایی طبیعت هرساله هزاران گردشگر رو به کرواسی می کشوند.

دره رسیدن

دره رسیدن

رود رسیدن طولانی ترین رود دنیاس که در شمال شرقی قاره آفریقا در کشور مصر قرار داره. این رود حدود ۶,۶۵۰ کیلومتر طول داره و همه ایرانیان با این رود آشنایی دارن. دره رود رسیدن یکی از جاذبه های طبیعی این کشوره که همه ساله گردشگران زیادی رو جذب می کنه. یکی از زیباترین معابد مصری که در این دره در بین رودخانه های اسوان و اقصر قرار داره، معبد کارناکه که حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده.

سمبوو، کنیا

در قسمت شمالی کوه های کنیا، منطقه ای بان ام سمبوو هست که بیابانی دیدنیه. مردم محلی صنایع دستی خود رو در این منطقه به فروش می گذارن.

ساحل اسکله، نامبیا

یکی از بزرگ ترین و ناهموارترین سواحل زمین، ساحل اسکله در امتداد ۵۰۰ کیلومتری شمال نامبیاه. در سال های گذشته این ساحل به عنوان یکی از کشنده ترین سواحل دنیا شناخته شد؛ دلیل اصلی این نام گذاری، ناهموار بودن ساحل و زندگی گونه های جور واجور دریایی در آب های این ساحله.

غار داویت گارجا، گرجستان

غار داویت گارجا، در صخره های برافراشته کشور گرجستان قرار گرفته و از طرفی هم با آذربایجان مرز مشترک داره. این غار در طول تاریخ در معرض تغییراتی شده و به یه صومعه و محل مذهبی تبدیل شده و راهبان غار رو به ۵۰۰۰ سلول تبدیل کرده ان که هر سلول در اختیار یه راهب قرار داره.

        • راهنمای سفر به گرجستان

دره گانگتی، بوتان

پادشاهی بوتان، کشوری در جنوب آسیاه. دره بوتان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این کشوره و کلیسایی در این دره هست که هرساله مراسم مذهبی و جشنواره های هرساله در اون برگزار می شه.

تپه های شکلاتی، فیلیپین

تپه های شکلاتی، تپه های یه شکلی هستن که در جزیره بهل در کشور فیلیپین قرار داره. این تپه ها دارای شکل های برابر به شکل تپه های مخروطیه و حدود ۱۶۶۰ تپه در این داهات قرار داره. تپه های شکلاتی در فصل های کم باران به رنگ قهوه ای درمی آیند و به خاطر همین لقب شکلاتی واسه اون ها به کار گیری می شه. این تپه ها جز آثار طبیعی ملی فیلیپینه و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده.

غار وایتمو، نیوزیلند

غار وایتمو در رودخانه واتیمو در جزیره ها شمالی نیوزیلند قرار داره. این غار از سال ۱۸۸۰ به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شناخته شد. به غار وایتمو، لقب غار ستارگان آبی هم داده شده. در داخل غار یه جور قارچ رشد می کنه که نور آبی رنگی رو از خود پخش می کنه و این قارچ فقط در جزیره ها نیوزیلند و استرالیا یافت می شه.

دریای ودل، قطب جنوب

دریای ودل بخشی از اقیانوس جنوبیه. این دریا در پایین ترین نقطه دنیا قرار داره و بیشتر گردشگرانی که از این دریا دیدن می کنن، با کشتی های مخصوص از آمریکا به این نقطه سفر می کنن. با در نظر گرفتن حرکات صفحات قاره ای و زلزله ها بخش های از زمین های این منطقه جابه جاشده و از آمریکا دورتر شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *