.estp-changedby-essin a{color:#2E64FE !important}

کاستولدز منطقه ای در جنوب انگلیسه که با جاذبه های زیاد خود مثل روستاهای اسلاترز، باغ و عمارت هیدکو، پارک کریکلی هیل کانتری و… از مهمانان خود استقبال می کنه.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به انگلیس
  • دیدنیای لندن، پایتخت جادویی انگلستان
  • ۱۳ دلیل واسه سفر به انگلیس

وقتی از کاستولدز در انگلیس صحبت می شه، زبون از وصف زیبایی اون قاصره. این منطقه رو با تپه های سرسبز و مناظر چشم نوازش، کلبه های به رنگ عسلی، جنگل معرکه، کلیساهای قدیمی و خونه های بسیار بزرگ می شناسند. اینجا به اندازه ای زیباه که وقتی به این محل سفر می کنین، واقعا نمی دونین گشت و گذار خود رو از کجا شروع کنین. به خاطر همین می خوایم در این راه کمک تون کرده و بعضی از زیباترین نقاط کاستولدز رو به شما معرفی کنیم.

۱اسلاترز

جاذبه های کاستولدز

روستاهای دوقلوی آروم و سنتی «اسلاترز» (The Slaughters) از جاذبه های دیدنی کاستولدز به شمار می رود که علی رغم اسم ناخوشایندش (کشتار)، شدیدا چشم نواز و زیباه. رودخانه ای این دو داهات رو به هم وصل می کنه که مکانی ایده آل واسه یه پیاده روی دلپذیره تا در امتداد رودخانه از مناظر خوشگل لذت ببرین.

۲باغ و عمارت هیدکو

جاذبه های کاستولدز

کاستولدز به واسطه ی وجود باغ های تاریخی و خوشگل، انتخاب رو سخت می کنه، این وسط باغ و عمارت «هیدکو» (Hidcote) جایگاه خاص ای داره. در این باغ فوق العاده و هنری، علاوه بر یه سری اتاق ایوون دار، راه پرپیچ و خمی رو می بینید که شما رو به طرف باغ های مخفی و رویایی می برد. با تماشای رنگ ها و طبیعت خوشگل حتما عاشق میشین.

۳پارک کریکلی هیل کانتری

جاذبه های کاستولدز

پارک «کریکلی هیل کانتری» (Crickley Hill Country) به لطف چشم اندازه های زیبایش، مایه ی فخر کاستولدز به حساب می آید. گیاهان زیاد و گل های وحشی، اینجا رو به بهشتی واسه پروانه ها و افراد عاشق طبیعت تبدیل کرده. این تپه، تاریخ حیرت انگیزی داره که دلایل حضور آدم در اون به ۴ هزار سال قبل از میلاد برمیگرده. کافه ای در بالای این تپه قرار داره که مکانی معرکه واسه نوشیدن یه فنجون چای و تماشای طبیعت خارق العاده حساب می شه.

۴بایبری

جاذبه های کاستولدز

روستای «بایبری» (Bibury) در کنار رودخانه ی کولن قرار داره و از مناطق شناخته شده گردشگری در کاستولدز به شمار می رود. با در نظر گرفتن مناظر چشم نواز و تاریخ جالبی که داره، هر بازدیدکننده ای رو غافلگیر می کنه. «آرلینگتون رو» (Arlington Row) در واقع تعدادی کلبه ی قرن هفدهمی داره که یکی از زیباترین خیابون های انگلستان واسه عکاسیه و با گشت و گذار در اون، حس می کنین به گذشته قدم گذاشته اید. در ادامه سری هم به رودخانه بزنین و از طبیعت اون به کار گیری کنین.

۵باغ گیاه شناسی وستونبیر

جاذبه های کاستولدز

«باغ گیاه شناسی وستونبیر» (Westonbirt Arboretum) با ۶۰۰ هکتار و ۲۵۰۰ گونه ی جور واجور درختان، واقعا باشکوهه و یکی از بهترین های جهان حساب می شه. به سیلک وود (Silk Wood) برید و از روی پل اون، تماشاگر تصاویری متفاوت از بالای درختان باشین. راه مشهور «گرافالو» (Gruffalo) هم در طول سال بازه، اون رو از دست ندین. این باغ در همه فصول زیباه، از ماگنولیاها در بهار گرفته تا چشم اندازه های برفی در زمستون، همه دیدنی هستن. البته شکوه این باغ در فصل پاییزه که با رنگ های مسحور کننده خود هر بیننده ای رو به وجد می بیاره.

۶برادوی

جاذبه های کاستولدز

«برادوی» (Broadway) یکی دیگه از روستاهای معرکه ی کاستولدزه. خیابون زیبایی داره که علاوه بر درختان شاه بلوط هندی که در امتداد این خیابون خوشگل قرار گرفته، خونه های بزرگ و کلبه های سنگی طلایی رنگی به زیبایی اون افزوده. یه روستای سنتی سرسبز هم در این محل هست که میزبان جشن هرساله روستاه و فرصتی ایده آل واسه آشنایی با زندگی سنتی دهاتی در انگلیس به حساب می آید. از فیش هیل به طرف برج برادوی برید و از مناظر خارق العاده ی داهات لذت ببرین و اگه خوش شانس باشین، می تونید گوزن های مشغول به چه دلیل رو ببینین.

۷جنگل کرانام

جاذبه های کاستولدز

«جنگل کرانام» (Cranham Woods) نقطه ی شروع یه پیاده روی عالی از بین بعضی از زیباترین جنگل های کاستولدزه. آرامش و راحتی خیال رو در این منطقه حس می کنین، به خصوص در ماه می که زمین با گل های رنگارنگ منقوش شده. در ادامه از کوپرز هیل عبور می کنین و به دامنه ی مشهور اون می رسید که میزبان رقابت هرساله ی  «پنیر چرخان» است و یکی از عجیب ترین سنت های کاستولدز حساب می شه.

۸کم پیک

جاذبه های کاستولدز

«کم پیک» (Cam Peak) زیباترین چشم اندازه های کاستولدز رو پیشکش شما می کنه. این منطقه فاصله ی کمی با «کم لانگ داون» داره و مناظر کاستدولز اسکارپمنت (Cotswold Escarpment) و تپه های سرسبز خاص این منطقه رو جلو شما قرار می دهد. پیشنها می کنیم این محل رو واسه پیک خوب انتخاب کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *