با سالم ترین نوشیدنیای جهان آشنا شید

آبمیوه ها همیشه از پرطرفدارترین نوشیدنی ها حساب می شن و خیلی از این آبمیوه ها در حفظ سلامت بدن کمک می کنن.

مقاله های در رابطه :

  • مزیت نوشیدن آب طعم دار
  • آبمیوه فروشی بن آیس: خنکی در بین طعم و رنگ!

بدن ما در طول روز به دلیل آلودگی های محیطی که در دور و بر ما هست و هم اینکه استرس های روزمره که در محیط کار و زندگی خود داریم، بسیار در خطره. واسه نابود کردن این سموم و کمک به سلامت بدن بهترین گزینه نوشیدنی های سالمه که خیلی راحت می توان اون ها رو جفت و جور و نوش جون کرد. در این مقاله ۴ مورد از سالم ترین آبمیوه های جهان رو به شما معرفی می کنیم.

سالم ترین نوشیدنی جهان

آب چغندر

سالم ترین نوشیدنی جهان-آب چغندر

خواص چغندر واسه رومیان قدیم شناخته شده بود و این روزا به عنوان سبزیجاتی در جهت افزایش قوای ایمنی بدن شناخته می شه. چغندر در اصل شامل مقدار زیادی پتاسیم، فسفر، کلسیم، گوگرد، ید، آهن، مس و عناصر بسیار کمیابی مثل یوم و کاسیومه. محققان به این نتیجه رسیده ان که خوردن دو لیوان آب چغندر در روز خیلی فشار خون رو کاهش می دهد و خطر دچار شدن به مریضی های قلبی رو کاهش می دهد.

سالم ترین نوشیدنی جهان-آب چغندر

آبمیوه های بسیاری طبق چغندر جفت و جور می شه که طعم خوبی داره؛ یکی از بهترین روش های جفت و جور این نوشیدنی سالم ترکیب چغندر، هویج، توت فرنگی و یه عدد سیبه که آب این میوه ها رو گرفته و بعد نوش جون می کنیم؛ البته اگه دوست داشته باشین می توان از یه ساقه کرفس هم به کار گیری کرد که طعم بهتری به اون می بخشه

آبمیوه سبز

سالم ترین نوشیدنی جهان

نوشیدن آب سبزیجات تازه باعث افزایش کارکرد مغز و افزایش انرژی در بدن آدم می شه و افراد با در نظر گرفتن ذائقه ای که دارن، می تونن آبمیوه های مختلفی رو میل کنه. یکی دیگه از آبمیوه های سالم که از ترکیب میوه های سبز رنگ جفت و جور می شه، آبمیوه سبزه. این آبمیوه از سبزیجات سبز رنگ مثل کرفس، کاهو، اسفناج و خیار جفت و جور می شه.

سالم ترین نوشیدنی جهان

همه این سبزیجات پر از ویتامین ها و مواد معدنی هستن که نوشیدن آب اون ها باعث دفع سموم از بدن و هم اینکه هضم غذا رو آسون کردن می کنن. با مخلوط تعدادی ساقه کرفس، یه خیار، تعدادی برگ اسفناج، کمی جعفری و مقدار بسیار کمی زنجبیل می توان این نوشیدنی رو جفت و جور کرد؛ چکوندن چند قطره آبلیموی تازه مزه اون رو بهتر می کنه.

آب انار

سالم ترین نوشیدنی جهان-آب انار

انار یکی از قدیمی ترین میوه های شناخته شده و نماد سلامت، باروری و زندگی ابدی در خیلی از فرهنگ هاس. این میوه خوش رنگ شامل سطح بالایی از آنتی اکسیدان هاس که نسبت به آبمیوه های دیگه بیشتره.

سالم ترین نوشیدنی جهان-آب انار

خواص این میوه بسیاره و نوشیدن اون باعث کاهش استرس و فشار خون می شه و پیشرفت مریضی فراموشی رو کاهش می دهد. آب انار خون سازه و خون رو تصفیه می کنه و واسه سالمندان بهترین دارو واسه تقویت کلیه اون هاس.

آب بلوبری

سالم ترین نوشیدنی جهان- آب بلوبری

بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مثل به رنگ آبی تیره یا بنفشه که بومی شمال آمریکاه. رنگ بلوبری که از آنتوسیانین ها منجر شده، اون رو به میو ه ای منحصر به فرد با فواید بسیار تبدیل کرده. در هر فنجون بلوبری نزدیک به ۲۴ درصد از نیاز روزانه ویتامین سی و ۵ درصد ویتامین B6 فرد تامین می شه.

سالم ترین نوشیدنی جهان- آب بلوبری

این میوه خوش رنگ و کوچیک می تونه به افزایش درست کارکرد سلول های عصبی کمک کنه و کارکرد مغز و حافظه رو بهتر کنه. واسه جفت و جور این آبمیوه نصف فنجون بلوبری رو با تعدادی هویج، کلم بروکلی و یه عدد سیب مخلوط کرده و آب اون رو نوش جون کنین.

سالم ترین نوشیدنی جهان

تلاش کنین از این نوشیدنی های سالم در برنامه غذایی خود بذارین و با نوشیدن اون ها به سلامت بدن خود کمک کنین.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *