با شهرهای محدود با دیوار در دنیا آشنا شید

در همین دنیای مدرنی که در اون زندگی می کنیم، شهرهایی هستن که دورتادور اون ها دیوار هست، دیواره هایی که از زمان قدیم باقی مونده ان. با سایت ما همراه باشین تا با این شهرهای محدود با دیوار که گذشته ی غنی هم دارن آشنا شید.

با این که دیواره های کشیده شده دور شهرها، در زمان حال نقش محافظتی چندانی ندارن و نمی تونن مثل گذشته از شهری که دور اون کشیده شده ان حفاظت کنن، به عنوان یادگارانی از گذشته به حساب می آیند و واسه شهرشون به یه جاذبه ی گردشگری تبدیل شده ان.

تارودانت، مراکش

تارودانت یکی از حیرت آورترین شهرهای محدود با دیوار در دنیاس. دیوار دور این شهر قرن شانزدهم میلادی به وسیله مجموعه ی سعدیان به طول شش کیلومتر ساخته شده. این روزا وجود این دیوار گردشگران زیادی رو به مراکش می کشوند.

کارکاسون، فرانسه

مقالات در رابطه:

  • عجایب هفتگانه جدید جهان، دیوار بزرگ چین
  • دیوار های سنگی ایرلند

در جنوب غربی فرانسه شهری محدود با دیوار هست که جز میراث جهانی یونسکو هم هست. اینجا یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگریه و تعداد زیادی توریست رو جذب خود می کنه.

پینگیائو، چین

پینگیائو هم یکی دیگه از میراث جهانی یونسکوه. این شهر در این فهرست رتبه ی هشتم رو داره. دیوار دورتادور این جا ۶ کیلومتره و ارتفاع و عرضش هم ۱۰ متر می شه. روی این دیوار در قرن چهاردهم میلادی ۷۲ نگهبان واسه مواظبت می وایس تاده.

مونت سنت میشل، فرانسه

مونت سنت میشل یکی از زیباترین قلعه های دنیاس و جز میراث جهانی یونسکو حساب می شه. دیوار دور این شهر واسه مواظبت از این جزیره از ورود دشمنان ساخته شده. افراد زیادی واسه رسیدن به این قلعه تلاش کردن و جنگیدن، اما هر بار با شکست روبه رو شدن.

شیان، چین

قدمت شیان ۳۰۰۰ ساله و جز قدیمی ترین شهرهای چین حساب می شه. دیواره های این شهر قرن چهاردهم میلادی ساخته و در دوره ی مجموعه ی مینگ بازسازی شدن. جالبه بدونین که دیوار دور این شهر سالم ترین دیوار باقی مونده از زمان قدیم در دنیاس. طول این دیوار ۱۴ کیلومتر و ضخامت اون ۱۲ تا ۱۸ متره.

تولدو، اسپانیا

تولدو علاوه بر محدود بودنش با دیوار، سالم ترین شهر باقی مونده از زمان های دور در اروپاه و از نظر گردشگری جز شهرهای بسیار پرطرفدار و مشهور اسپانیا حساب می شه. دور این شهر رود تاخو جاری بوده و دیواره های اون در رابطه به قرون وسطاه.

سنت مالو، فرانسه

سنت مالو یه شهر ساحلی و کوچیک بوده که در شمال غربی فرانسه هستش و می توان تموم اون رو با پای پیاده طی کرد.

یورک، انگلستان

یورک یه شهر باستانی کلیساییه که گذشته ی اون به زمان رومی ها باز می شه. این جا هم یکی از سالم ترین شهرهای باقی مونده از زمان باستانه. دیواره های دور این شهر در قرن دوازدهم میلادی ساخته و دو قرن بعد دوباره بازسازی شده ان.

دبرونیک، کرواسی

دبرونیک حیرت انگیزترین شهر محدود شده با دیوار در دنیا بوده که در جنوب کرواسی هستش. دیواره های این شهر در قرن های ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته شده ان. یکی از باحال ترین نکات در مورد این دیواره ها اینه که هیچ وقت دچار شکستگی نشده ان، حتی وقتی که قرن هفدهم میلادی یه زلزله ی شدید منطقه رو لرزوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *