علی رغم پیشرفت رو به رشد شهرها، بشر تلاش داشته تا با طبیعت در تعامل باشه. به همین خاطر با معرفی شهر جنگلی چین همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • معماری دیدنی در شانگهای
  • زباله هایی که به اثر هنری تبدیل شدن

این روزا علی رغم پیشرفت و پیشرفت صعودی شهرها و هم اینکه یافته ها به دنبال این موضوع، بشر در تلاش واسه حفظ تعامل و رابطه خود با طبیعته. به خاطر همین راه ها و روش های زیادی رو واسه تحقق این در پیش گرفته. روش هایی که بعضی وقتا حتی در حد آزمون و خطا باقی مونده ان.

به همین خاطر تازگیا در کشور چین پروژه ای در حال اجرا و احداثه که در نظر داره بزرگ ترین شهر جنگلی رو بسازه. این پروژه که «لیوژو فارست سیتی» (Liuzhou Forest City) اسمشه، قراره در سال ۲۰۲۰ به اتمام برسه.

شهر جنگلی چین

این جنگل بتونی به وسیله شرکتی از ایتالیا، موسوم به «استفانو بوئری آرکیتتی» (Stefano Boeri Architetti)، در دست طراحی و اجراه. در حالت کلی، این شهر نمایی مثل دیگه شهرها داره فرقش اینه که درختان و گیاهان جور واجور در متر به متر اون قرار دارن و می رویند. از در و دیواره های بیمارستان ها بگیرین تا پشت بام های مدارس، همه محلیه واسه رویش گیاهان. این پروژه می خواد زندگی صلح آمیز و دوست دار با طبیعت رو گسترش بده.

شهر جنگلی چین

مطلب دیگر :
رشته برق:منبع مقاله درموردخدمات الکترونیک، فناوری اطلاعات، خدمات الکترونیکی، توسعه روستا- پایان نامه ایرانداک

طبیعتا با اینحال حجم از فضای سبز، آلودگی هوا هم کاهش پیدا می کنه. از طرف دیگه با به کار گیری انرژی خورشیدی بخش بزرگی از برق شهری تامین می شه. مثلا ۴۰ هزار درخت از این شهر می تونن ۱۰ هزار تن CO2 و ۵۷ تن از دیگر آلاینده ها رو جذب کنن و عوضش ۹۰۰ تن اکسیژن جفت و جور کنن.

شهر جنگلی چین

این پروژه به خودی خود بی سابقه س. البته شرکت نامبرده چند پروژه ی مشابه رو در کارنامه ی خود داره؛ با اینحال در اندازه شهری و با این وسعت واسه اولین بار در حال طراحی و اجراه. هم اینکه پروژه های دیگری با اینجور طرح مفهومی در شهرهای دیگه چین در دست بررسیه. به هر ترتیب چین به دلیل حجم زیاد آلودگی که ایجاد می کنه، در طرح های این چنینی پیش قدم شده و در حال پیشرفت ی هرچه بیشتر اون هاس. به هر حال باید منتظر بمونیم تا ببینیم که زندگی در جنگل های عمودی ساختمون های این شهر چیجوری هستش.

شهر جنگلی چین

در آخر هم توجه شما رو به ویدیویی کوتاه از پروژه های شهرهای جنگلی چین جلب می کنیم.

دانلود ویدیو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *