کوچیک ترین پارک جهان فقط به اندازه یه گلدانه. این پارک با قدرت تخیل یه روزنامه نگار ساخته شده و با گذشت بیشتر از ۴۰ سال، بازم یکی از جاذبه های شهر پورتلند به حساب می رود.

مقاله های در رابطه:

  • چه رکوردهای جهانی در مورد گردشگری ثبت شده ان؟ (قسمت اول)
  • چه رکوردهای جهانی در مورد گردشگری ثبت شده ان؟ (قسمت دوم)

پارک میل اندز در شهر پورتلند، در آمریکا، تنها ۶۰ سانتی متر قطر داره. هرچند این پارک بزرگ تر از یه گلدان هم نیس؛ اما اهالی پورتلند به اون بسیار می بالند. طی ۴۰ سال گذشته، پورتلندی ها این فرورفتگی کوچیک رو با عنوان «کوچیک ترین پارک جهان» بزرگ داشته ان و واسه اثبات مدعای خود، نام اون رو در کتاب رکورد های گینس هم ثبت کردن.   

مکانی که امروز پارک میل اندز اسمشه، در واقع واسه تیر چراغ برق طراحی شده بود؛ اما از اونجا که تیر چراغ برق نامبرده هیچوقت پیدایش نشد، علف های هرز در جای خالی شروع به رشد کردن. دیک فاگان، ستون نویس مجله اورگون که از دفترش در ساختمون مجله، تسلطی کامل به جای خالی تیر در بلوار داشت، عزمشو جزم کرد تا با دست های خودش در این سوراخ کوچیک بذر گل بکارد.

میل اندز

نام ستون فاگان در مجله، میل اندز (به معنی خرده های چوبی که بعد از تموم شدن کار چوب خردکن در اون باقی می مثل) نام داشت و بعد از شروع ماجرا، اون واسه توضیح این چاله و تموم فعالیت هایی که دور و بر اش اتفاق می افتاد، از نام ستون خود، میل اندز به کار گیری کرد. در واقع این فاگان بود که واسه اولین بار عبارت «کوچیک ترین پارک جهان» رو واسه این فرورفتگی به کار گیری کرد. این پارک دو سال بعد، در روز سنت پاتریک سال ۱۹۴۸ گشایش شد.

مطلب دیگر :
با شاهزاده‌ های جهان الان آشنا شید

میل اندز

فاگان به نوشتن داستان های عجیب در مورد ساکنان این پارک پرداخت، ساکنان پری مانندی به نام لپرکان که مدعی بود تنها اون قادر به دیدن شونه. داستان اول اون از اونجا شروع شد که یه لپرکان رو در حال کندن خاک چاله نامبرده، از پشت پنجره دفترش می بیند، بدون این دست اون دست کردن از پله ها پایین می آید و به طرف سوراخ می دود تا لپرکان رو بگیره. در افسانه ها آمده که با گرفتن لپرکان، یکی از آرزوهای شما برآورده می شه. فاگان از این فرصت سود می برد و آرزو می کنه تا واسه خود پارکی داشته باشه؛ هرچند که ابعاد اون رو مشخص نمی کنه. پس لپرکان همون سوراخ رو به عنوان پارک به اون می بخشه. فاگان نام این لپرکان رو پاتریک اوتوله گذاشت.

میل اندز

در سال ۱۹۶۹، فاگان بر اثر سرطان مرد؛ اما پارک اون هنوز پا بر جاه و به وسیله بقیه نگهداری می شه. میل اندز، در سال ۱۹۷۶، رسما به عنوان یکی از پارک های شهر معرفی شد و از اون زمان تا کنون به جای برگزاری جشن های روز سنت پاتریک تبدیل شده.

میل اندز

در طول دسامبر ۲۰۱۱، هنگام برگزاری برنامه های روز اشغال پورتلند، دسته ای از سربازان کوچیک پلاستیکی، به شکلی ظاهری در دفاع از پارک، دور تا دور میل اندز قرار گرفتن و تعدادی پرچم کوچیک با شعار هایی طعنه آمیز در پارک نصب شد تا اشغال گران موهوم رو بترسونه.

میل اندز

مطلب دیگر :
متن کامل : تحقیق رایگان دربارهگروه کنترل، بیماران مبتلا، روشهای رگرسیون، کودکان مبتلا- فروش متن کامل

در طول سال ها، وسایل زیادی به پارک بخشیده شد؛ مثلا یه استخر شنای کوچیک و تخته شیرجه واسه پروانه ها، تعدادی مجسمه، یه بشقاب پرنده و یه چرخ و فلک مینیاتوری. فستیوال هایی که در میل اندز برگزار می شن شامل کنسرت های گروه کلن مک لی پایپ، مراسم کاشت رز به وسیله جونیور فستیوال رز کورت و پیک خوب های خانوادگیه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *