مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

فایل مدیریت: عملکرد از منظر مشتری روش BSC برای سازمان تربیت بدنی استان مرکزی و استان قم-پایان نامه ارشد مدیریت

 سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

موضوع :

 مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن

پایان نامه ارشد :

مبانی نظری تحقیق

برای مدتهای طولانی ارزیابی عملکرد تنها با اتکاء بر روش‎های سنتی ارزیابی عملکرد صورت می‎گرفت که عمدتاً مبتنی بر معیارهای مالی نظیر سود هر سهم(EPS)، نرخ بازده دارایی‎ها، ارزش افزوده اقتصادی و … که گذشته نگر و مبتنی بر اطلاعات و اعداد و ارقام حسابداری بودند. (عابد، 1388).

شاید بتوان نارسایی‎های معیارهای مالی را به صورت زیر برشمرد:

  • قدرت اصلی ارزش آفرینی در سازمان در دست دارایی‎های نامشهود(دانش و قابلیت کارکنان، روابط با مشتریان و تأمین کنندگان، کیفیت محصولات و خدمات، فناوری اطلاعات و فرهنگ سازمانی و…) بوده و بعد مالی، توانایی ارزیابی دارایی‎های نامشهود را ندارند. (عابد، 1388).
  • معیارهای مالی، خلاصه­ای از فعالیت­های سازمان را در دوره­های گذشته ارائه می­دهند، اما حتی در صورت ارائه بهترین نتایج عملکرد، به هیج وجه دلیلی بر تداوم این نتایج در آینده نیست. (عابد، 1388).
  • معیارهای مالی، بیش از حد به سودو زیان کوتاه مدت شرکت وزن داده و همه اقدامات مربوط به کاهش هزینه و افزایش درآمد را مثبت تلقی می­کند در حالیکه بسیاری از کاهش هزینه­ها(مانند کاهش برنامه های آموزشی) اگر چه سود شرکت را افزایش می­دهند ولی موجب از دست دادن موقعیت رقابتی شرکت شده و سود بلند مدت را به مخاطره می­اندازند. (عابد، 1388).
  • امروزه بیشتر فعالیت­های ارزش آفرین سازمان­ها حاصل همکاری­های بین وظیفه ای وارائه راه حل­های یکپارچه به مشتریان و ذینفعان است. سیستم­های سنجش مالی سنتی قادر به محاسبه ارزش واقعی و بهای تمام شده این همکاری­ها و روابط نیستند. (عابد، 1388).

هرگونه بهبود در روش­های ارزیابی نیز بدون تغییر در نگرش مالی و تنها از طریق بهبود در معیارها حاصل می­شود. شناسایی معیار نرخ بازده دارایی­ها به عنوان یک معیاربرتر نسبت به سود هر سهم و به دنبال آن ارزش افزوده اقتصادی به عنوان یک معیار کاملتر نسبت به هر دو معیار قبلی به جهت لحاظ کردن نرخ هزینه سرمایه در ارزیابی عملکرد واحد اقتصادی، نمونه ای از این قبیل بهبودها به شمار می­آید. اما این نگرش، معیارهای کیفی موثر بر آینده بنگاه اقتصادی نظیر رضایت مشتریان، آموزش و یادگیری مستمر کارکنان و… را در نظر نمی­گرفت.

محدودیت­های متصور در روش­های سنتی ارزیابی عملکرد از یکسو و از سوی دیگر نگرش­های جدید نسبت به سازمان یا بنگاه اقتصادی، به تغییر نگرش در خصوص نحوه ارزیابی عملکرد منجر گردید. (عابد، 1388).

در چنین شرایطی در اوایل دهه 1990، رابرت کاپلان استاد دانشکده بازرگانی دانشگاه­هاروارد، به اتفاق دیوید نورتون که در آن زمان مشاور بود، طرحی تحقیقاتی را در مورد 12 شرکت برتر آمریکایی آغاز کردند و روش­ها ارزیابی عملکرد آن­ها را مورد مطالعه قراردادند. نتایج این تحقیقات حاکی از آن بود که شرکت­های موفق برای ارزیابی عملکرد خود، علاوه بر سنجه­های مالی، عملکرد خود را از سه دیدگاه دیگر، یعنی مشتری، فرایندهای داخلی، و یادگیری و رشد نیز مورد ارزیابی قرار می­دهند. ایشان با درک محدودیت­های ارزیابی عملکرد با شاخص­های مالی، نتایج تحقیق را در سال 1992 در مجله مدیریت هاروارد منتشر کردند.

عملکرد اولین کتاب با موضوع کارت امتیازی متوازن در سال 1996 منتشر شد. به این ترتیب روش ارزیابی متوازن به عنوان ابزار مدیریتی نوین برای ارزیابی عملکرد معرفی شد. از ابتدای معرفی کارت امتیازی متوازن، این مفهوم به عنوان نگرشی نو در مدیریت فعالیت­های تجاری و غیر تجاری گسترش یافته است. در واقع، کارت امتیازی متوازن ساختاری قابل درک برای تشریح هدف­ها یا فعالیت­های انجام شده در سازمان بوده است.(الوندی و منصوری، 1386).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی این تحقیق مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن است که البته با توجه به این که تحقیق موجود به صورت مطالعه موردی در سطح دو سازمان انجام می­شود ممکن است به طور کامل اهداف فوق برآورده نشود؛ اما آنچه که در انجام این تحقیق مد نظر است بررسی و توجه به موقعیت گروه خاصی از افراد جامعه است و وضعیت بحرانی آنان مد نظر قرار گرفته نشده است.

 

1-4-2 هدف علمی تحقیق

هدف علمی تحقیق حاضر، شناسایی رابطه عملکرد و تطبیق عوامل روش کارت امتیازی متوازن در سازمان تربیت بدنی استان مرکزی و استان قم می­باشد.

1-4-3 هدف کاربردی تحقیق

سازمان تربیت بدنی استان مرکزی و استان قم و سایر سازمان‎ها و ادارات مرتبط به عنوان اصلی‎ترین کاربران این تحقیق بوده و می توانند نتایج این تحقیق را مورد استفاده قرار دهند.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن  با فرمت ورد