“قاصد۳” با برد ۱۰۰ کیلومتر در راه است

معاون جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش با اشاره به اهمیت به کار گیری بمب های هوشمند قاصد با سر جنگی ۲هزار پوندی گفت: در نسل سوم این بمب ها که در دست طراحی و ساخته، برد اونا به واسطه نصب موتور روی اون به ۱۰۰ کیلومتر می رسه.

امیر محمدرضا کارشکی معاون تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به تولید انبوه بمب های هوشمند و نقطه زن “قاصد ” با سر جنگی دوهزار پوندی در این نیرو، اون رو از قوی ترین بمب های دنیا دونست و گفت: ما تونستیم در سال های آخر جنگ مبادرت به ساخت این بمب ها کنیم که امروز به تولید انبوه رسیده و هیچ محدودیتی در استفاده اونا نداریم.

: نسل دوم این بمب ها با برد بیشتر از ۵۰ کیلومتر ساخته شده و مراحل آخر رو پشت سر می گذارد و به زودی هم به تولید انبوه می رسه.

علاوه بر این امیر خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش هم در تاریخ سوم تیرماه ۱۳۸۸ در آخر رزمایش هوایی میلاد نور ولایت از تست موفقیت آمیز بمب های هوشمند قاصد ۱ و ۲ در این رزمایش خبر داد و گفته بود: این بمب ها می تونن بدون نیاز به کنترل خلبان، تا ۴۰ کیلومتر پرواز کرده و به هدف مورد نظر اصابت کنن.

فرمانده نیروی هوایی ارتش هم اینکه در گفتگو با خبرنگار دفاعی فارس در اسفندماه سال گذشته هم با بیان اینکه بمب هوشمند و ۲هزار پوندی قاصد ۱عملیاتی شده و با تولید انبوه، در اختیار نیروی هوایی قرار گرفته، گفت: در یگان هایی که به این اسلحه نیاز داشته باشن ازش استفاده می کنیم.

شاه صفی با اشاره به توانایی های مهمی چون قدرت تخریب و دقت عمل این بمب ها از تست “قاصد ۲ ” با بردی بیشتر از نمونه اولیه اون خبر داده بود.

تولید نسل سوم این بمب هوشمند دوهزار پوندی تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست، خبر دیگری بود که امیر کارشکی معاون جهاد خودکفایی نهاجا به خبرگزاری فارس اعلام کرد.

کارشکی درخصوص ویژگی های نسل جدید این بمب ها هم گفت: نسل سوم بمب های هوشمند “قاصد “، مجهز به موتور بوده و برد اون به بیشتر از ۱۰۰کیلومتر می رسه.

منبع خبر : فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *