” من پیش از تو” را با نگاه یک عاشق دانلود کنید

شاید بارها یه معلول جسمی و حرکتی رو از نزدیک دیده باشین. با اون گپی کوتاه زده این و یا با این معلولهای ضایع نخاعی که قادر به کمترین حرکت هستن زندگی کردین. اما می شه این آدمها رو طور دیگه هم دید. نگاهی که لوئیزا کلارک عاشق به یه معلول داره که با دانلود کتاب” من قبل ازت” می خونین.

رمان انگلیسی من قبل ازت رو خانوم “جوجو مویز” روزنامه نگاری انگلیسی نوشته که حالا در ۴۸ سالگی هست. مویز در گروه چند نویسنده ایه که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) بوسیله انجمن نویسندگان رمان های عاشقانه (Romantic Novelists’ Association) شده و آثارش به یازده زبون جور واجور دنیا ترجمه شده ان.

جنگ بین مرگ و زندگیه. ویلیام ترینر مرد سی و پنج ساله ای از خونواده متوله که از لوئیزا کلارک می خواد زندگی رو تجربه کنه.ولوئیزا از اون سو قصد منصرف کردن ویل از مرگرا داره. رمان عاشقانه ” من قبل ازت” داستانیه که دانلود کتاب می تونه مخاطب رو به چالشی بکشونه که شاید هیچوقت فکرش رو نمی کنه.

مویز که از سال ۲۰۰۲ به نوشتن رمان های عاشقانه مشغوله اولین بار در سال ۲۰۰۴ واسه رمان میوه خارجی و بار دوم در سال ۲۰۱۱ واسه رمان آخرین نامه از معشوق خود برنده این جایزه شد. اون فارغ التحصیل رویال هالووی و کالج نیو بدفورد دانشگاه لندنه.

مویز در سال ۱۹۹۲ برنده یه بورس مالی از روزنامه ایندیپندنت واسه شرکت در دوره کارشناسی ارشد روزنامه نگاری در دانشگاه شهر (City University) در لندن شد. اون پس از اون به مدت ۱۰ سال در سمت های جور واجور واسه روزنامه ایندیپندنت کار کرد و در سال ۱۹۹۸ دستیار سردبیر اخبار و در سال ۲۰۰۲ مسئول بخش هنر و رسانه شد و شاید یکی از جلوه های تاثیر گذاری قلم اون همین روزنامه نگاری مویز باشه تا داستانهایی قابل باور بنویسه داستانهایی که خرید کتاب رو پیش مخاطبانش پررونق می کنه.

رمان من قبل ازت اولین بار در ۵ ژانویه ۲۰۱۲ در بریتانیا چاپ شد. هرچند خریدکتاب پیش مخاطبان و منتقدان به صورت کلی مثبت بود و حتی یو اس ای تودی و نیویورک تایمز هر دو این کار رو ستودند اما مدافعان حقوق افراد ضعیف از کتاب و فیلم انتقاد کردن چون داستان بر این تأکید داشت که ویل واسه جامعه مانند یه سربار عمل می کنه.

دانلود کتاب من قبل ازت از تصادف ویل شروع می شه. مردی سی و پنج ساله، سهامدار یه شرکت واقع در لندن که خدای مسائل مالی، ماجراجویی، ورزشکار، اهل سفر و همیشه عاشقه اما تو یه تصادف با موتور دچار معلولیت نخاعی می شه.

من قبل ازت از پرفروش ترینای نیویورک تایمزه که مریم مفتاحی در ایران اون رو ترجمه کرده. و علاقمندان می تونن دانلود کتاب رو که تا کنون به چاپ بیست و چهارم رسیده رو در نرم افزار کتاب خوان فیدیبو جستجو کنن.

با خرید کتاب و دانلود کتاب از راه فیبیدو داستان دختری رو مخاطبان می خونن که تو یه محله پایین زندگی می کنه. اون برنامه مشخصی واسه زندگی نداره. و همین که تو یه کافه کار می کنه و با زندگی آدمهای متفاوت آشنا می شه براش کافیه. اما فروختن کافه از طرف فرانک دنیای کوچیک لوئیزا رو از این رو به اون رو میکنه. “فکرش رو نمی کردم که از دست دادن کار مثل از دست دادن دست و پا باشه-چیزی که بدون خواست خودت و واسه همیشه از دست میره.”

دانلود کتاب از راه مویایل و یا تبلت و کامپوترهای شخصی مخاطب رو به دنیای لوئیزا بیست و شش ساله می بره که واسه از دست دادن کارش احساس بی عرضگی می کنه. دختری با انرژ یه های مثبت و کمی وراج که به شکل عجیب و غریب لباس می پوشد و هیچوقت به این فکر نکرده آینده ای داشته باشه. دانشگاه بره و یا حتی از زادگاهش کمی دورتر شه اما همیشه از دست دادنها هم بد نیس چون که از دست دادن کار لوئیزا باعث می شه پا به خونه ویل واسه کار بزاره.

ویل غمگین ترین مردیه که به عمرم دیده ام، با گذر ایام دریافتم شرایطش فقط مربوط به اسارت در صندلی چرخدار نیس، بلکه به فهرست بلند بالا و بی پایانی مربوط می شه که می تونن عواقب بدی به دنبال داشته باشن.مردی که اسیر رختخوابه و منتظره کسی بیاد و بلندش کنه.

داستان ویل و لوئیزا رو نشر آموت در ایران چاپ کرده. و نسخه التکرونیکی خرید کتاب و دانلود کتاب از راه نرم افزار فیبیدو واسه کاربران شدنیه. وقتی ناخواسته به یه زندگی به طور کامل جدید رانده می شی کارت به جایی میکشه که با خودت فکر کنی کی هستی، یا از نظر بقیه چه جور آدمی هستی. و خرید کتاب و خوندن داستان ویل و لوئیزا دلیل می شه دوباره به جریان زندگی نگاهی دوباره داشت.

یکی که روی صندلی چرخداره اما قبل از تصادف زندگی کرده اما اون یکی ازاده اما هنوز زندگی رو شروع نکرده. شاید در مرحله اول لوئیزا میخواس به ویل ضعیف کمک کنه اما این ویله که به لوئیزا کمک می کنه تا باقی عمرش رو به سبک دیگری زندگی کنه. و با دانلود کتاب مخاطب این فهم از زندگی رو می فهمه.

دانلود کتاب ویل ماجراجو مخاطب رو با چالشی حزن انگیز روبرو می کنه. اون قبلا زندگی رو طور دیگه تجربه کرده و حالا این صندلیا و این بی حرکتی رو نمی تونه تحمل کنه. کسی که تموم دنیا رو سفر کرده و حالا باید تو یه صندلی بنشنید تا کسی لقمه ای نون در دهن اون بزاره. ویل قادر به انجام دادن کارای خود نیس. پس می خواد خودکشی خودخواسته انجام بده. ماجرایی که لوئیزا متوجه اون می شه و به هر کاری دست می زنه که شاید این مرد رو که حالا عاشقش شده ، از این اقدام منصرف کنه.

من می دونم که می تونم خوشحالت کنم. و  مطمئنم که توئم میتونی خوشبختم کنی… تو ازم آدمی ساختی که اصلاً تصورش رو هم نمی کردم. حتی با این شرایطی که داری بازم میتونی شادم کنی. از تموم آدمای دنیا فقط می خوام کنار تو باشم، تورو به هر کسی ترجیح می دم، حتی این تویی که به نظر خودت از دست رفته. اینا رو لوئیزا میگه تا شاید حرفه های اون ویل رو از قصدش منصرف کنه اما ویل منطق خودشو داره.

لحظات بعضی وقتا به طور طبیعی میگذرن و بعضی وقتا غیرعادی. بعضی وقتا انگار زمان کش آمده و بعضی وقتا هم زندگی، زندگی واقعی، عین برق و باد میگذره… میدونی، هیچکی حاضر نیس حرفی در مورد این بشنوه. هیچکی نمی خواد تو از ترست براش حرف بزنی. یا از دردت. هیچکی نمی خواد بدونه چقدر بده که دیگه نمی تونی با زنی بخوابی، نمی تونی غذایی با دستای خودت بخوری، هیچ وقت نمی تونی بچه خودتو بغل کنی. هیچکی نمی خواد بدونه…

رمان ” من قبل ازت” هفتمین اثر جوجو مویزه که نرم افزار فیبیدو دانلود کتاب رو واسه مخاطبان آسون تر کرده و می تونن خرید کتاب رو ارزون تر بکنن. مویز روزنامه نگار و نویسنده انگلیسی اولین کتاب خود رو با عنوان باران پناه دهنده در سال ۲۰۰۲ منتشر کرد.

اولین فروشگاه قانونی کتاب الکترونیک فارسی به نام فیبیدو با رعایت حقوق مولف و مترجم و ناشر دانلود کتاب رو در اختیار علاقمندان به ” من قبل ازت” گذاشته تا با خوندن این کتاب تعمقی کنن بر جریان زندگی خود.

فواید خوندن رمان چیه؟

امتیازات خوندن کتاب واسه افزایش طول عمر

کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *