“پله‌هایی به سمت بهشت” یک گردشگاه بی‌نظیر

StairwayToHeavenHike

هاوایی مکانی پر از گردشگاهای قشنگتر هستش. هر کسی مکانای مورد علاقۀ خود رو واسه دیدن طلوع و غروب آفتاب، واسه ایجاد هیجان و آرامش، یا واسه ورزش و پیاده روی، داره. اما تنها یه گردشگاهه که مقداری از هر کدوم از اینا رو در خود گذاشته س: مناظر جور واجور، آدرنالین بالا، خلوت بودن، آرامش و … حتی غیر قانونی بودن.

پله های هایکو در اواهو – که به اسم “پله هایی به سمت بهشت” هم شناخته می شه، گردشگاهیه که به نظر ما از تموم مکانای دیگه در هاوایی بی نظیرتره.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ این پلکان که در کوهستان پهناور کولاو واقع شده، شامل ۳۹۲۲ پله می شه که به قلۀ پوو کیهیاکاهو می رسه. این پلکان در اول از جنس چوب بوده و هنگام جنگ جهانی دوم تاسیس شده تا نظامیا بتونن به یه آنتن ایستگاه رادیویی در ۲۰۰۰ پایی کوه دست پیدا کنن. ولی در سال ۱۹۵۰، این پله ها با پله های آهنی جانشین شدن و در انتهای راه هم یه ایستگاه ردیابی نیروی دریای تاسیس شد.

البته این ایستگاه ردیابی هم از ۱۹۸۰ به بعد تعطیل شده و امروزه حتی وارد شدن به این مکان غیر قانونیه. واسه بیشتر روز یه نگهبان جلوی ورودی اون وای میسته و شرکت دارنده صاحب این منطقه از گردشگران می خواد که تعهد بدن و یه میلیون دلار واسه بیمه پیش اونا بذارن.

اما این جلوی گردشگران و عکاسان رو نگرفته که به بالای اون نرن.

بعضی از ترسناکترین خطرات این مکان در همون اول راه قرار دارن، وقتی که شما چاره ای ندارین از یه نردبون به شکل عمودی از شیب شدید کوه بالا روید. البته بدون این دست اون دست کردن بعد از اون، پلکان شما رو از بزرگراه شلوغ در پائین دور می کنه و در میان دامنه های کوه شما رو به پیش می بره، که مناظر اونم هیجان انگیز و هم ترسناک هستن. حالا خوبیش اینه، تعدادی از جاها در طول راه این رو به یاد شما میندازن که به دور و بر نگاه کرده و از کوه سبز در بالای خود، آب نورانی در پائین خود و آفتاب رها در ابرها در دور و بر خود توجه کنین. در ادامه می تونین به تماشای تصاویری از این مکان گردشگری بپردازید که از راه کسائی که موفق به رفتن به این مکان شدن در اینترنت پخش شده.

stairway-to-heaven-hike1

پله هایی به سمت بهشت

stairway-to-heaven-hike2 stairway-to-heaven-hike3 stairway-to-heaven-hike4 stairway-to-heaven-hike

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *