“کثیف‌ترین تجارت دنیا” و پدیده‌ای به نام “توریسم جنسی” + عکس

براساس تحقیقات انجام شده از طریق نهادهای بین المللی، در طول چند دهه گذشته، “قاچاق آدم” افزایش زیادی پیدا کرده. کلی قربانیان این تجارت کثیف زنان و دخترائی هستن که با سودای کسب درآمدی مناسب به مقاصدی نامعلوم فرستاده شده و در آخر مجبور به تن فروشی می شن.

توریسم جنسی

براساس گزارشای دولتی، قاچاقچیان با خطرات کمی روبرو بوده و خیلی راحت می تونن قربانیان بالقوه رو واسه کار و کسب درآمد در خارج از کشورها فریب بدن. کلی این قربانیان زنان و دختران هستن که با سودای کسب درآمدی مناسب به مقاصدی نامعلوم فرستاده شده و در آخر مجبور به تن فروشی می شن. در کنار تجارت جنسی، تجارت اعضای بدن و به کار گیری کودکان و مردان در مشاغل سخت و غیر قابل تحمل هم همیشه مورد توجه سازمانای پشتیبانی از “حقوق بشر” بوده.

توریسم جنسی

پس از ویرانی اتحادیه جماهیر شوروی، سازمانا و گروه های جنایی و مافیایی کشورای بلوک شرق از جمله روسیه و اوکراین به تجارتی بی سابقه دور و بر “مواد مخدر”، “قاچاق اسلحه”، اتومبیل، “پول شویی” و از همه مهم تر “قاچاق زنان و دختران” دست زدن. اروپا هدف اصلی این سازمانای مافیایی بوده.

توریسم جنسی

“واسیلا تامزالی”، رئیس بخش “پشتیبانی از حقوق زنان” در “یونسکو”، اعلام داشته که “تجارت جنسی” به بازاری افسارگسیخته و گسترده تبدیل شده طوریکه در اون فروش یه دختر ۱۴ ساله چیزی معموله.

توریسم جنسی

واسیلا تامزالی، رئیس بخش پشتیبانی از حقوق زنان در یونسکو

روشای عادی “فریب زنان و دختران” از طریق قاچاقچیان

قاچاقچیان از راه تبلیغات تقلبی واسه دست پیدا کردن به شغلای پر درآمد مثل خدمتکاری یا رقاصگی، قربانیان خود رو فریب می دادن. روش دیگه تبلیغ از راه “آژانسای ازدواج” است که با قول دروغین ازدواج با افراد پولدار در کشورای خارجی، دختران و زنان اغفال می شدن. بعضی وقتا دلالان با فرستادن یکی از افراد گول خورده به محل زندگی این افراد و خوب نشون دادن شرایط، دیگه زنان و دختران رو گول مالیده و اونا رو واسه تن فروشی به چنگ می آوردن.

توریسم جنسی

نمونه ای از تبلیغات واسه اغفال دختران ؛ در زیر هر ورودی به واقعیت هر بند اشاره شده

اندازه درآمد سالیانه تجارت جنسی بین ۷ تا ۱۲ میلیارد دلاره. کشورای زیادی در این “تجارت کثیف” هستن که سود سرشاری از اون می برن. با وجود مشارکت کشورای جور واجور در این روند بین المللی، کلی تجارت از طریق کشورای بلوک شرق و مخصوصا “اوکراین” و “روسیه” انجام می شه. تحقیقی نشون میده که از سال ۱۹۹۱، حدود ۱۱۷ هزار اوکراینی واسه کارای اجباری به “خاورمیانه” و “اروپا” فرستاده شدن.

توریسم جنسی

نقشه مسیرهای قاچاق زنان و دختران از اوکراین به دیگر نقاط جهان

“سازمان بین المللی مهاجرت” اعلام کرده؛ از سال ۲۰۰۰ به بعد، به ۲۷۰۰ زن اوکراینی کمک کرده تا به محل زندگی خود برگردن. ولی به گفته “آلینا کوماروا”، معاون “شورای ملی زنان اوکراین”، آمار موجود اصلا نشون دهنده عمق فاجعه در اوکراین نبوده و این کشور به مرکز تامین برده های جنسی در کل جهان تبدیل شده. فرستادن زنان و دختران اوکراینی به دیگر کشورها حتی به خاطر تکدی گری هم انجام می شه.

مسئله خیلی مهم اینه که به دلیل فقر و بیکاری شدید در مناطق جور واجور کشورای بلوک شرق، زنان و دختران خیلی راحت تن فروشی رو پذیرفته و داوطلبانه خود رو در اختیار دلالان قرار میدن. معمولا این افراد دارای تاریخ مصرف بوده و تا سن ۲۶ سالگی واسه “روسپیگری” استفاده می شن. پس از این مدت یا دیپورت شده و یا واسه تجارت غیرقانونی اعضای بدن استفاده میشن.

چگونگی خرید و فروش دختران و زنان در کشورای مقصد

یه “پدرخوانده مافیای روسیه”، به نام ایما اعلام داشته که هر دختر روسی رو با سفارش قبلی و با قیمت ۳ هزار دلار به مدت ۶ ماه به “انگلیس” می فرستد. زنان روسی با پرواز اختصاصی به مدت ۲ هفته به دوبی فرستاده شده و پس از این مدت و استفاده ابزاری و جنسی از طریق اعراب در دیسکوها، به کشورشون پس فرستاده می شن.

در بعضی موارد، دختران و زنان قاچاق شده چندین مرتبه بین دلالان دست به دست می شن. بعضی از دلالان در اول با تحت فشار قرار دادن قربانیان به زور به اونا تجاوز کرده و بعد اونا رو مجبور می کنن تا واسه تامین هزینه های انجام گرفته، در نقش یه روسپی به فعالیت بپردازند. بعضی وقتا در نتیجه کتک کاری دختران تا سرحدمرگ، این افراد در کشور مقصد رها می شن. چیزی که حاصلش بیشتر مرگ دخترانه. در صورت سرپیچی و دوری از تن فروشی، دلالان جنسی با تهدید به مرگ خونواده دختران و زنان گول خورده، اونا رو مجبور به روسپی گری کرده و به صاحبان بارها و دیسکوهای غیرقانونی میفروشن.

 

توریسم جنسی

پلیس آلمان اعلام داشته که یه چهارم از فاحشهای این کشور از بلوک شرق هستن. مسئله خیلی مهم اینه که در مرز بین چک و آلمان بزرگراهی قرار داره که به نام E55 شناخته می شه، ولی رانندگانی که دائم از این بزرگراه استفاده می کنن به اون لقب “بزرگراه عشق بازی ارزون” دادن چون در طول ۷ مایل راه این بزرگراه، خیلی راحت میشه با قیمتی ارزون دختران اوکراینی و روسی رو واسه “تن فروشی” راضی کرد.

 

توریسم جنسی

 

توریسم جنسی

“درآمد کثیف” به وجود اومده از طریق حضور ناتاشاها دلیل اصلی نبود مقابله جدی با “قاچاق جنسی”

به روسپیای بلوک شرق به اصطلاح “ناتاشا” میگن. حضور این ناتاشاها در نقاط جور واجور باعث شده تا به دلیل پولای ردو بدل شده، درآمد خوبی عاید آدمایی خاص شه.

 

توریسم جنسی

مثلا در شهر کوچیک هوپا در ترکیه، با حمله زنان روسی، ۳۲ هتل احداث شده. در بعضی مناطق هم “توریسم جنسی” رواج یافته که حاصل اون علاوه بر رد و بدل شدن پولای کلان، افزایش “مریضیای مقاربتی” و “طلاق” بوده. درآمد سالیانه ۱۲ بیلیون دلاری موجب شده تا بر خلاف تلاشای گسترده مقامای دولتی در سرتاسر جهان، روز به روز بر قدرت “کارتلای تجارت جنسی” اضافه شده و نفوذ خود رو واسه به دام انداختن دختران ساده لوح و فقیر زیاد می کنن.

باشگاه خبرنگاران