مهر ۳, ۱۳۹۹

۱۰۰ بار سکته مغزی در یک شب! + عکس

شدید شدن علائم یه مریضی مغزی نادر موجب شد تا مرد ۳۹ ساله در طول یه شب ۱۰۰ مرتبه دچار علائم سکته مغزی و بروز سکته های مغزی ناچیز شه.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یه مرد ۳۹ ساله اهل کشور انگلستان به نام «Andrew pattinson» یه شب یهو در اثر درد از خواب بیدار شد و فهمید که قادر به حرکت دادن اعضای بدن خود از جمله دست و پاهای خود نیس.

پزشکان پس از انتقال اون به بیمارستان و انجام اسکن مغزی و آزمایشات تشخیصی خون به این نتیجه رسیدن اون دچار بیشتر از ۱۰۰ سکته مغزی ناچیز در طول یه شب به هنگام خواب شده.

بررسیا نشون میده مریضی ایشون یه جور مریضی ژنتیکی بسیار نادر به نام سندروم «moyamya» است که دلیل محدودیت رسیدن خون به مغز می شه.

این مریضی در اصل یه مشکل نادر مؤثر بر عروق خونی در ساقه مغزه که دلیل تنگی عروق خون و در نتیجه کاهش جریان خون دریافتی به مغز می شه.

این وضعیت می تونه منتهی به یه سکته مغزی کوتاه شه که به عنوان حمله اسیکمی گذرا (Tia) هم نامیده می شه.

شدت و تعداد سکته مغزی این مرد به حدی بود که پزشکان واسه رفع فشار وارده بر جمجمه و آزادسازی عروق خونی مجبور به انجام یه عمل جراحی مغزی وسیع روی اون شدن و از رگ پای اون واسه ساخت یه راه کمکی جهت انتقال خون به مغز استفاده کردن.

مردی که 100 بار سکته مغزی کرد

پزشکان هم اینکه به این نتیجه رسیدن که مغز این مرد طی ماه های گذشته به دلیل تنگی عروق خونی دچار افت شدید دریافت انرژی بوده و حتی امکان داشت در اثر این مریضی جون مرد از دست بره.

مدت زمان انجام عمل جراحی واسه رفع آثار تنگی عروق مغزی حدود ۱۰ ساعت زمان برده.

پس از انجام عمل جراحی و شرکت در جلسات فشرده گفتار درمانی و فیزیوتراپی، این مرد دوبارهً توانایی صحبت کردن و راه رفتن رو بدست آورده.

مردی که 100 بار سکته مغزی کرد

به کار گیری رگ پا واسه افزایش رسوندن خون به مغز این فرد انجام شده. در اثر این مریضی، شریان اصلی خون رسانی به مغز، مشهور به شریان کاروئید، دچار تنگی، خشکی و از دست دادن توانایی خود شده بود.

در صورت درمان نشدن، افراد گرفتار به این آسیب دچار نابودی مغز یا تکرار دوباره سکته مغزی و حتی مرگ در اثر این مریضی می شن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران