۱۰ نکته جالب و خواندنی درباره نوکیا

گوشیای نوکیا تفاوتا و نکات جالبی رو در دل خود دارن که دونستن اونا مخصوصا واسه دوستداران این نوع از گوشیا می تونه بسیار جذاب باشه.

 

با هم ده نکته از این نکات باحال رو می خونیم:

۱. صدای زنگ مخصوص نوکیا به نام ” Nokia tune” ، آهنگیه که واقعا ” گرین والس” اسمشه و توسط آهنگساز معروف اسپانیانی به نام فرانسیسکو تارگ در قرن ۱۹ میلادی نواخته شده. در اول این آهنگ با همون نام گرین والس روی گوشه های نوکیا بود. اما از سال ۱۹۹۸ بعد از اون که این صدا به صدای آهنگ نوکیا معروف شد به نام فعلی تغییر پیدا کرد.

۲. اولین ارتباطی که از راه GSM ، سیستم ارتباطات جهانی برقرار شد، در سال ۱۹۹۱ در هلسینکی با پشتیبانی شبکه نوکیا بود که واسهنخست وزیر فینلند، هری هلکری، توسط گوشی نوکیا انجام شد.

۳. الان نوکیا بزرگترین تولید کننده دوربینای دیجیتال هستش، چون با در نظر گرفتن دوربینای خاص موبایل تونسته گوی سبقت رو از تولید کنندگان قدیمی دوربینا برباید.

۴. صدای مخصوصی که واسه صدای پیامای کوتاه در گوشیای نوکیاه مثل صدای دستگاه تلگراف به هنگام زدن کلمه smsه. هم اینکه صدای تلگراف به هنگام درج عبارت “connecting people”، با روند صعودی صدای زنگا شباهت داره.connecting people، به معنی به هم رسوندن آدما هستش و شعار شرکت نوکیاه. صدای استاندارد (Standard) هم در این گوشیا با صدای M(message) در تلگرافا یکیه.

۵. فونت یا همون نوع حرف که در نوکیا به صورت شرکتی در اومده و در کلیه بخشای راهنمایی، نوشتاری این گوشیا کاربرد داره AgfaMonotype Nokia Sans font اسمشه که توسط اریک اسپیکرمن طراحی شده.

۶. در آسیا، رقم ۴ هیچوقت واسه نام هیچ کدوم از مدلای گوشی نوکیا عنوان نشده چون در بیشتر مناطق جنوبی و شرق آسیا عدد ۴ ، عدد بدشانسیه.

۷. نوکیا در سال ۲۰۰۶ ، در لیست مجله فورچن به عنوان قابل تشویق ترین شرکتا در رده بیستم ایستاد. در حالی که مقام اول در مورد شبکه های ارتباطی رو کسب کرده بود و چهارمین رده رو در شرکتای غیر آمریکایی.

۸. بر خلاف بقیه گوشیای مدرن امروز در بازار، گوشیای نوکیا از وقتی که رابطه برقرار می شه ، زمان صحبت رو ثبت نمی کنه بلکه از همون وقتی که شروع به تماس گرفتن می کنین ، زمان صحبت حساب می شه (البته به غیر از گوشیای سری ۶۰ مانند ۶۶۰۰).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *