۱۰ نکته خواندنی درباره خالق تلگرام

Pavel-Durovپاول دورف

پاول دورف همون چهره اصلی پشت تلگرامه، اپلیکیشنی که در مرکز مباحثات این روزا قرار گرفته است.

تلگرام که پایگاه اون در برلین قرار داره حریف اصلی واتس آپ که واسه فیسبوکه به حساب می رود. این اپلیکیشن از رمزهایی استفاده می کنه که سرعت و امنیت اون رو افزایش می دهد. بخاطر این نسبت به بقیه سرویس های پیام رسانی طرفدار بیشتری داره.

کاربران می تونن با به کار گیری این برنامه گروه های بزرگی رو واسه چت و گفت وگو بسازن و حتی در صورت تمایل چت های سری داشته باشن.

تروریست های داعشی هم از این برنامه واسه ایجاد رابطه های زیرزمینی استفاده می کنن. این برنامه یکی از داغ ترین وسایل مورد استفاده جهادی هاست.

اما پاول دورف ۳۱ ساله که این اپلیکیشن رو ساخته است واقعا کیست؟ در ادامه اون رو بیشتر خواهید شناخت:

۱.بیشتر از اون با نام «مارک زاکربرگ روسیه» یاد می کنن

اون در سال ۲۰۰۶ قبل از اینکه تلگرام بسازه یه شبکه محبوب روسی به نام فونتاکت رو راه اندازی کرد به عنوان جایگزینی واسه فیسبوک به حساب می رفت.

۲.اون حالا از روسیه تبعید شده است

دورف در سال ۲۰۱۴ از کشور خود فرار کرد. دولت روسیه از اون درخواست کرده بود داده های کاربران اوکراینی فونتاکت رو به اون ها بده؛ اون هم با این کار مخالفت کرده بود. در اون زمان دولت روسیه کنترل اینترنت رو در اختیار داشت.

۳.اون یه بار به ادوارد اسنودن پیشنهاد کار داد 

وقتی که روسیه در سال ۲۰۱۳ پناهگاهی به اسنودن داد، دورف پیشنهاد داد اون به عنوان نیروی امنیتی فونتاکت شروع به کار کنه. اون در زمان طبق گفته های خودش نسبت به کشورش احساس غرور و افتخار می کرد. اون اسنودن رو به عنوان قهرمون زندگی اش هم معرفی کرده است.

۴.اون عقیده داره دیگه سرویس های پیام رسانی آشغال هستن 

به همین خاطره که اون و برادرش نیکولای در سال ۲۰۱۳ ساخت تلگرام رو شروع کردن. اون در ماه سپتامبر طی مصاحبه ای که با تک کرانچ داشت اعلام کرده بود: «مهم نیس چه تعداد سرویس پیام رسانی هست، مهم اینه که همه اون ها آشغال هستن.»

۵.اون بیشتر از اینکه نگران تهدیدات تروریستی باشه، نگران تهدیدات امنیتیه 

دورف در مصاحبه ای با سی ان ان گفته بود: «اگه یه لحظه به دور از احساسات و با منطق به قضیه نگاه کنین می ببینن که احتمال اینکه شما یا من در حمله ای تروریستی کشته شیم تقریباً صفره. این در حالی است که احتمال مرگ با تصادف با یه خودرو میلیون ها برابر بیشتره.»

۶.اون عقیده داره جفت و جور کردن شبکه ارتباطی خصوصی به این هزینه می ارزه 

تلگرام بدون این دست اون دست کردن پس از منتشر کردن خبر استفاده داعش از این برنامه، اعلام کرد که ۷۸ کانال مربوط به داعش رو که به ۱۲ زبون جور واجور بوده است بلاک کرده است. اما چت های خصوصی داعشی ها بازم پابرجاست. اما این به معنی بد بودن رمزگذاری نیس. دورف اعلام کرده است که ایجاد رابطه شخصی با امنیت بالا از هر چیزی مهم تره. اون ها به هیچ وجه رمزگذاری رو محدود نمی کنن. اون گفته است: «تروریست ها در آخر راهی واسه ایجاد رابطه ایمن پیدا می کنن.»

۷.اون معقتده که دولت فرانسه به اندازه داعش در حمله پاریس مقصر و مسئوله 

دورف اعلام کرده است که دولت فرانسه پول های کلانی رو از طریق مالیات بالا از مردم کشورش می گیرد و اون رو صرف راه اندازی جنگ در دنیا می کنه.

۸.اون این کار رو واسه پول انجام نمی دهد 

دورف تلگرام رو با هزینه شخصی خودش راه اندازی کرده است. تلگرام با سیستم اهدای پول پیش می رود.

۹.اون جهانگرده و در عکاسی استعداد بالایی داره 

حساب اینستاگرام دورف پر از عکس های جالبیه که از مناظر گرفته است. تازگیاً در فنلاند، سن فرانسیکو، نیویورک و رم عکس هایی گذاشته است. اون بخشی از کودکی خود رو در ایتالیا سپری کرده است.

۱۰.اون هیچ جا رو خونه نمی دونه 

دورف گفته است: «من به هیچ جای یه نقشه اشاره نمی کنم. به نظر نباید خود رو به جایی وابسته کنیم.» اون هیچ گاه حسرت نخورده است که به چه دلیل روسیه رو ترک کرده است.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

دانستنی مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *