۱۰ نکته مهم برای داشتن ازدواج موفق

یه ازدواج سالم و محکم به بخت و اقبال یا عشق مربوط نیس، بلکه نیاز به تلاش و سازگاری داره. بعضی از عواملی که تو یه رابطه سالم نقش دارن، ثابت هستن، یعنی چیزایی که شما نمی تونید اونا رو تغییر بدید. اما عوامل دیگری هستن که می تونید با کار کردن روی اونا رابطه تون رو بهتر کرد. شناختن این عوامل واسه هر کسی که قصد ازدواج داره، مهمه.

این عوامل در این ۱۰ شاخص ازدواج سالم فهرست شده ان:

۱ – ایجاد رابطه درست

زوج های خوشبخت با همدیگه صحبت می کنن و به حرف همدیگه گوش میدن. این زوج ها می دانند که عوامل خارجی که باعث حواسپرتی می شن یا احساسات فرد اثر می گذارن، مانع رابطه درست می شن، و راه هایی رو پیدا می کنن تا وقتی که خودشون و نامزدشون آماده هستن، بر این عوامل پیروز شدن.

۲ – برخورد با اختلاف ها و اختلافات به روش مثبت

دوری از بیان اختلافات و اختلاف ها عامل شماره یه طلاقه. روابط محکم زن و شهر به توانایی اونا بر شکست دادن این اختلافات به روش ای مثبت بستگی داره.

۳ – داشتن انتظارات واقعی

وقتی دو نفر واسه اولین بار دیدار می کنن، بیشترین حد تلاش شون رو می کنن تا خطاهای شون رو بپوشونن. این روش ای عادیه، اما زن وشوهر باید بدونن با گذشت زمان، خود “واقعی” شخص بروز می کنه. روابط بین دو فرد در طول زمان تکامل پیدا می کنه، اما داشتن انتظارات غیرواقعی از همسر، یا از رابطه با اون، باعث ایجاد استرس غیرضروری می شه.

۴ – توجه کردن به جزئیات زندگی همسر

آدمایی که ازدواج های پایداری دارن خوب همسرشون رو می شناسن. اونا از وقایع کلی زندگی گذشته همسرشون خبر دارن، و از چیزای دلخواه و چیزای مورد نفرت اون، امیدها و نگرانی های شون آگاهی دارن. و این اطلاعات رو با تغییرات دنیای همسرشون به روز می کنن.

۵ – تجربه کردن عکس العمل های دوجانبه مثبت بیشتر نسبت به عکس العمل های منفی

بعضی از تحقیق ها نشون داده ان در ازدواج های موفق تعداد عکس العمل های مثبت ۵ برابر بیشتر از عکس العمل های منفیه. دادن جواب مثبت به خواسته همسر واسه توجه کردن به اون – چه سوالی داشته باشه، چه دست کمک به طرف شما دراز کنه، چه تنها یه نگاه به شما باشه- رابطه شما رو محکم تر می کنه.

۶ – ایجاد اعتماد

اعتماد کم کم ساخته می شه، اما برقرار روابط رو راست و عمل کردن به وعده ها باعث تسریع ایجاد اعتماد می شه.

۷ – گذروندن وقت با همدیگه

داشتن تجربه های مشترک راهی خوبی واسه تقویت رابطه با همسرتانه. زوج هایی که به انجام کارایی می پردازند که که هر دو از اون لذت می برند یا مجبور می شن که کارایی رو با هم بکنن- رابطه سالم تر و قوی تری دارن.

۸ – ارزش های مشترک

زوج هایی در شروع زندگی طیف گسترده ای از ارزش های مشترک دارن- در مورد چیزای مهم در زندگی توافق دارن- بخت بیشتری واسه ایجاد رابطه محکم دارن.

۹ – مسئولیت های مشترک

هم زن و هم شوهر برایی پرورش دادن رابطه شون، حفظ جریان آروم امور خونه و کار کردن واسه رسیدن به اهداف مشترک معتقد هستن. اینکه تنها یکی از دو همسر بار این مسئولیت ها رو به دوش بکشه، باعث ایجاد نارضایی می شه.

۱۰ – سازگاری با تغییر

افراد و رابطه ها در طول زمان از این رو به اون رو می شن. باید انتظار این تغییرات رو داشته باشین، نه اینکه از اونا بترسید. انتظارات ادما از رابطه دوجانبه ممکنه عوض شه. همسران لازمه توانایی صحبت کردن در مورد این تغییرات و پیدا کردن راه هایی واسه موافق شدن با اونا رو داشته باشن.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

بازنشر سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *