۱۰ نکته مهم قبل از کوتاه کردن مو!

وقت کوتاه کردن موهاتون شده؟ کوتاه کردن موهای بلند یکی از آسونترین روشای تغییر ظاهر و ایجاد تنوعه با آلامتو همراه شید تا ده نکته مهم که باید قبل از کوتاه کردن موهاتون بدونین رو بررسی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ موهای من سالای سال بلند بود. وقتی به کالج رفتم موهایم فوق العاده بلند بود. اما بعد دچار یه شکست عاطفی وحشتناک شدم و اونا رو به طور کامل کوتاه کردم. موهایم رو صاف و اونا رو در قسمت چانه، زاویه می دادم. بسیار قشنگتر و خیره کننده بود و من عاشقش بودم تا وقتی که فهمیدم فقط در حال جلب توجه هستم و موهایم رو کوتاه کردم.

به چی فکر می کردم؟ منظورم اینه، اشتباه نکردم. من با موهای کوتاه بسیار قشنگتر به نظر می رسیدم اما [من] نبود! من عاشق مدل موی کوتاهم بودم اما اونا با شخصیت من سازگاری نداشتن. من واقعا به چیزی فکر نمی کردم و بعد از دوهفته به نفرت از موهایم پایان دادم.

من به این نتیجه رسیدم که اگه بار دیگری خواستم موهایم رو کوتاه کنم باید به بعضی یافته های پایانی برسم. طبق یه لیست پیش رفتم که می خوام موهایم رو دوباره کوتاه کنم و جواب منفی بود. پس من به داشتن موهایی بلند و سنگین اما قشنگتر ( خیلی فروتنم، نه ؟) ادامه میدم.

اما اگه شما در این فکر هستین که یه کوتاهی جدی انجام بدین، اینجا چیزهاییست که قبل اینکه به سرعت به سراغ قیچی روید باید درباره شون فکر کنین.

شما همیشه موهاتون رو دمب اسبی، گوجه ای و یا می بافید؟

وقتی موهاتون رو کوتاه کنین دیگه دمب اسبی و گوجه و بافتنی وجود نداره. من یکی از علاقه مندان جدی به بافتن موها هستم و کوتاه کردن دوباره موهایم منو آزار میده.

نوع موهاتون رو در نظر بگیرین

شما می تونین با هر نوع جنس مویی، موهایی کوتاه داشته باشین اما به موهاتون فکر کنین. موهای من در ریشه فر هستن که به این معناست که نمی تونن خوب دختری با موهای صاف، مدل کوتاه داشته باشن.

مطمئن شید آرایشگرتان کامل درک کرده

با آرایشگرتان صحبت کنین و نظرشون رو دریافت کنین. آرایشگر من ایده کوتاه کردن دوباره موهایم رو رد کرد و من بسیار سپاسگذارم. اون می دونست که من دچار ضربه شدم. اما با آرایشگرتان صحبت کنین و قبل از انجام کار، نظرات جور واجور بگیرین.

به نگهداریش فکر کنین

نگهداری و مدل دادن موهای کوتاه سخت تره؟ موهای من نیازمند نگهداری بسیار زیادی به هنگام کوتاهی بود چون من مجبور بودم هرروز اونا رو مدل دهم و دوستش هم نداشتم. کاری انجام بدین که زندگی تون رو راحت تر کنه.

نمی تونین اون رو به عقب برگردونین

بله، موهاتون بلند می شن اما نمی تونین موهاتون رو برگردونین، مطمئن باشین.

همیشه می تونین موهاتون رو بیشتر کوتاه کنین

اگه ۱۰۰ درصد مطمئن نیستین که می خواین موهاتون رو کوتاه کنین، قسمت کوچیکی از موهاتون رو که کمتر از مقداریست که در نظر دارین ، کوتاه کنین. همیشه فرصت این رو دارین که موهاتون رو کوتاه کنین پس از مقدار کوتاه تر شروع کنین تا ببینین اول چه احساسی به اون دارین.

مدل صورت تون رو در نظر بگیرین

من عقیده دارم هرکی، هرکاری رو که دوست داره باید بکنه اما هم اینکه باید چیزی رو انتخاب کنین که صورت شما رو قشنگ تر کنه.

خودتون انجامش ندین

من همیشه موهایم رو خودم کوتاه میکنم اما همچین کوتاهی شدیدی رو هیچوقت خودم انجام نمی دم. بعضی اصلاحات رو اگه می تونین انجام بدین اما همیشه بهترین کار اینه که با یه حرفه ای قبل از شخم زدن موهاتون در دستشویی مشورت کنین.

به گردن تون فکر کنین

ایا با گردنتون راحت هستین؟ بعضی دخترها نیستن! وقتی موهاتون رو کوتاه میکنین ، مویی ندارین تا گردنتون رو پشتش مخفی کنین.

اگه واقعا می خواین این کار رو انجام بدین، پس انجام بدین !

فرقی نداره ، وقتی که می خواین موهاتون رو کوتاه کنین احساس نگرانی می کنین. اما اگه احساس آمادگی میکنین، پیش برید و انجامش بدین!

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

آرایش صورت زیبایی مو مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *