۱۰ پارک ملی زیبا و دیدنی در تایلند

  1. پارک ملی کوی بوری(Kui Buri National Park):

این پارک در نزدیکی مرز برمه واقع شده و به عنوان یکی از شناخته شده. شما می تونین حیات وحش زیبای تایلند به خصوص فیلا رو در این پارک ببینین. گله فیلا به طور تکراری در آبای نزدیک ایستگاه فرعی پا یانگ به حموم کردن مشغول هستن. با اینکه بازدید کنندگان می تونن از خودروی خود واسه رانندگی استفاده کنن اما شما باید از یه راهنما واسه جستجو نواحی حفاظت شده پارک استفاده کنین. اگه می خواین شب رو در این پارک بخوابین، می تونین چادر یا خونه ییلاقی اجاره کنین. اگه در ماه نوامبر یا می به این ناحیه سفر کردین، باید انتظار بارشای زیادی رو داشته باشین. شاید بشه گفت خشک ترین فصل سال، ژوئن و ژوئیه س.

  1. پارک ملی کائنگ کراچان(Kaeng Krachan National Park):

پارک ملی کائنگ کراچان kaeng_krachan_national_park

پارک ملی کائنگ کراچان بزرگترین پارک ملی تایلند است و در مرز طبیعت تانینتاریا و برمه واقع شده. این پارک بیشتر جنگل انبوه س و به خاطر مه غلیظ صبحگاهی که پارک رو می پوشونه مشهور و شناخته شده. این پارک هم اینکه به خاطر تنوعی که حیات وحش اون داره، مشهور شده. شما می تونین پرندگان و پروانه های زیبایی رو در این مکان ببینین. بیشتر از ۴۰۰ گونه از پرندگان در این ناحیه شناخته شده که این پرندگان گونه های نادری مثل پیتا بزرگ و آرگوس هستش. در این پارک هم اینکه پستاندارن زیادی مثل پلنگ، سگ وحشی، خرس و فیل هست. شما می تونین در یکی از دو رودخانه پارک یا دریاچه بزرگ قایق سواری کنین. پارک کائنگ کراچان یه مقصد توریستی هیجان انگیز واسه فعالیتای مختلفی مثل پیاده روی در جنگل، مشاهده پرندگان، قایق سواری در پارکه.

  1. پارک ملی خائو سام روی یوت(Khao Sam Roi Yot National Park):

این پارک ملی که در استان پراچواپ خیری خان واقع شده، به خاطر تپه های سنگ آهکی اش مهمه. معنی این پارک به فارسی “کوهی با ۳۰۰ قله” است. بیشتر بازدید کنندگان به خاطر دیدن غار فایا ناخون به این ناحیه سفر می کنن. فایا ناخون یه غار بزرگه که معبد بودایی در درون اون ساخته شده. پارک هم اینکه مقصد توریستی محبوبی واسه دوست داران پرندگان حساب می شه. شما می تونین ۳۰۰ گونه جور واجور از پرندگان رو در این پارک ببینین. ژانویه و فوریه مخصوصا واسه مشاهده پرندگان مهاجر عالیه. اگه می خواید در هوا هین اقامت داشته باشین، بهتره یه سفر یه روزه رو به این پارک برنامه ریزی کنین.

  1. پارک ملی خائو یای(Khao Yai National Park):

پارک ملی خائو یای-khao_yai_national_park

پارک ملی خائو یای که در تایلند مرکزی واقع شده در سال ۱۹۶۲ به عنوان اولین پارک ملی در تایلند ساخته شد. این پارک در رشته کوه های Sankamphaeng واقع شده و مقصد عالی واسه کوهنوردان و دوست داران کوه س. شما می تونین بقیه مناظر قشنگتر مثل جنگلای گرمسیری و زمینای سرسبز رو در این ناحیه پیدا کنین. هم اینکه این پارک واسه دوست داران حیات وحش هم بسیار جذابه. بعضی از گونه هایی که می تونین در این پارک ببینین شامل پلنگ، میمون، فیل و میمون دراز دسته. با اینکه ببرها در این ناحیه نادر و کم هستن اما بازم ممکنه یکی از اونا رو ببینین. در این پارک آبشارهای متنوعی مثل Haew Narok قرار داره.

  1. پارک ملی اراوان (Erawan National Park):

پارک ملی اراوان-erawan_national_park

پارک ملی اراوان در تایلند غربی و در استان کانچانابوری واقع شده. یکی از جاذبه های اصلی این پارک اراوان فالزه. اراوان فالز یه آبشار هفت طبقه س که بعد از فیل اسطوره هندوها نام گذاری شده. شما می تونین از این آبشار بالا برید و در استخر زیبای اون شنا کنین. این پارک هم اینکه غارهای زیادی واسه جستجو داره. راحت ترین راه واسه رسیدن به این پارک گرفتن اتوبوس از کانچانابوریه. با به کار گیری اتوبوس یک و نیم ساعت زمان میبره تا به این پارک برسین. اتوبوسای زیادی در این ناحیه هست که می تونین ازش استفاده کنین. اگه می خواین بیشتر از یه روز در پارک بمونین بهتره یه چادر اجاره کنین.

  1. پارک ملی موکو سورین(Mu Ko Surin National Park):

پارک ملی موکو سورین-mu_ko_surin_national_park

پارک ملی مو کو سورین گروهی از جزایر حفاظت شده در دریای آندامانه که ۶۰ کیلومتر از سرزمین اصلی فاصله داره. این جزایر نقاط خیره کننده بسیاری واسه گردشگران ارائه می کنن. با وجود آبای صاف و زلال، صخره های مرجانی خیره کننده ، ماهیای جور واجور، لاک پشتای دریایی و زندگی دریایی جور واجور می تونین لحظات بسیار خوبی در این ناحیه داشته باشین. در این پارک هم اینکه نقاط مختلفی واسه غواصی هست که یکی از اونا Richelieu Rock هستش. شما می تونین از یه تور سازمان دهی شده واسه بازدید از پارک استفاده کنین یا خودتون تنهایی به جستجو بپردازید. بعضی از جزایر، کمپینگ و یا خونهای ییلاقی واسه اجاره جفت و جور می کنن.اگه می خواین زمان خود رو به استراحت در کنار ساحل بگذرونین این پارک یه مقصد بسیار ایده آل واسه شماس.

  1. پارک ملی مو کو آنگ تونگ (Mu Ko Ang Thong National Park):

این پارک ملی در خلیج تایلند واقع شده و یه پارک ملی دریایی تشکیل شده از ۴۲ جزیره س. بهترین روش واسه دیدن این پارک به کار گیری تور قایقی یا اجاره کردن قایقه. قایقای سریع در این ناحیه بسیار محبوب هستن. نقاط بسیار زیادی واسه غواصی هست. اگه می خواید چند شب در این پارک بمونین، می تونین یه چادر یا خونه ییلاقی اجاره کنین. جزایر جور واجور در این ناحیه، سواحل شنی سفید زیبایی دارن در حالیکه بقیه موارد کوه هایی رو دارن که می تونین در اون کوه پیمایی کنین و از مناظر زیبای اون لذت ببرین. علاوه بر زندگی دریایی گسترده در این پارک، شما می تونین میمونا، سمور وگراز وحشی رو ببینین.

  1. پارک ملی خائو سوک(Khao Sok National Park):

پارک ملی خائو سوک

این پارک ملی در استان سورات تانی واقع شده و بیشتر شامل جنگل انبوه هستش. این ناحیه معمولا پر بارش ترین قسمت در تایلند حساب می شه و همین بارش فراوون از طیف خیلی از گیاهان و حیوانات پشتیبانی می کنه. علاوه بر هزاران گونه پرندگان، پارک دارای گربهای وحشی، گوزن ، خوک خرطوم دراز ، فیل و گرازه. شما می تونین بزرگترین گله های دنیا رو در این ناحیه پیدا کنین. فصلای خشک سال بین ماه های ژوئن و اکتبر، زمان مناسبی واسه بازدیده. بین آوریل و ژوئن فصل بارانای موسمیه، که جاری شدن سیل شایعه و خیلی از مسیرها لغزنده هستش.

  1. پارک ملی مو کو سیمیلان(Mu Ko Similan National Park):

پارک ملی مو کو سیمیلان یکی دیگه از پارکای دریایی تایلند است. این پارک مجمع الجزایر تشکیل شده از ۱۱ جزیره ۷۰ کیلومتری (۴۳ مایل) در سواحل دریای آندامان هستش. این جزایر گرانیتی در بالای آبای دریا بسیار قشنگتر و چشم نوازند که با جنگلای فراوون محاصره شدن. بین ماه های دسامبر و آوریل، آبا بسیار زلال و صاف هستن و همین امر غواصی رو بسیار آسون می کنه. بعضی از جزایر مثل کو میانگ و کو سیملان، دارای هتلا و رستورانای زیادی هستن. شرکتای مختلفی هم هست که تورهایی رو به جزایر ارائه میدن. در بعضی از این جزایر شما می تونین واسه چند شب اقامت داشته باشین و در طول روز به غواصی بپردازید.

  1. پارک ملی آئو فانگ نگا(Ao Phang Nga National Park):

این پارک هم یه پارک دریایی در تایلند جنوبی و استان فانگ نگاست. موارد کمی واسه بازدید در این پارک هست پس می تونین در چند ساعت از اون دیدن کنین. این پارک شامل ۴۲ جزیره س و دارای سواحل قشنگتر، صخره های سنگ آهک داستانی، غارها و تالابای مختلفی واسه جستجو و اکتشافه. محبوب ترین منطقه، جزیره جیمز بانده. اگه می خواین غارها رو جستجو کنین باید سفر یه روزه به غار Koh Panak داشته باشین که فقط با به کار گیری قایق می تونین وارد اون شید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *