۱۰ چیزی که مردان باید قبل ازدواج بدانند

couple

خوب حالا که زن رویاهای خود رو پیدا کردین و می خواین با اون ازدواج کنین باید مواردی رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. زمان اون شده که واسه باقی زندگی خود برنامه ریزی کنین. اما ایا اون رو به اندازه کافی می شناسین؟ قبل اینکه وارد زندگی مشترک شید وقتی رو واسه شناخت طرف مقابل اختصاص بدید.

در این مقاله می خوایم ۱۰ مورد از سوالات مهمی که قبل از ازدواج باید بدون جواب بدید رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین.

  1. اون چیجوری پول رو مدیریت می کنه؟

اینکه فرد چیجوری می تونه امور مالی رو مدیریت کُند روی روابط هم موثر هستش. انتخابای ضعیف اون در مورد امور مالی می تونه هر دوی شما رو دچار درد سر کنه به خصوص اگه بخواین با هم خونه ای رو بخرین.

ببینین اون در مورد پول خرج کردن چه عادتایی داره و اگه بدهیای زیادی داره یا اینکه همیشه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده در تصمیم خود تجدید نظر کنین.

مثلا اگه احساس کردین تازگیا پول کمی در حساب خود داشته اما بازم به تعطیلات آخر هفته رفته و لباسای باشکوه خریداری کرده باید به این فکر کنین که می تونین با اینجور زنی زندگی کنین یا خیر.

  1. دوست داره چقدر بچه داشته باشه؟

ببینین اون دوست داره بچه دار شه یا خیر. اگه دوست داشت، مطمئن شید که تعداد بچه های درخواستی رو از طرف اون جویا میشین. بعضی از زن و شوهرا اصلا دوست نداره خونواده بزرگ یا خونواده کوچیکی داشته باشن و همین امر روی روابط دو طرف اثر میذاره. در مورد شرایط جسمی که ممکنه اون داشته باشه و مانع از باردارشدنش شه هم سوال کنین. این چیزی نیس که بعد از ازدواج متوجه اون شید.

  1. اعتقادات مذهبی اون چیجوریه؟

اعتقادات مذهبی همسر اینده شما ممکنه الان براتون مهم نباشه. با اینحال اینجور اعتقاداتی تاثیر بسیار زیادی روی شما و تربیت فرزندانتان داره. وقتی که درک بهتری از اعتقادات اون به دست بیارید می تونین در مورد ازدواج با اون اراده کردن کنین.

  1. دوست داره تعطیلاتش رو چیجوری بذارن؟

نظر زن زندگی شما درباره تعطیلات چیه؟

تعطیلات هم یکی دیگه از مسائلیه که می تونه روابط رو تحت تاثیر خود بذاره. ببینین چیجوری تعطیلات خود رو می گذرونه و چه برنامه ای واسه اون داره. می خواین یکی از تعطیلات رو با خونواده اون و تعطیلات دیگه رو با خونواده خودتون سپری کنین؟ در خونه می مونید تا فامیلای هر دویتان به دیدن شما بیان؟ همه این موارد از اهمیت بسیار زیادی برخورداره پس با اون صحبت کنین.

  1. انتظارات اون چیه؟

هر دوی شما قبل از ازدواج باید به راه و روش مناسبی دست پیدا کنین. بعضی از آدما به دنبال رویکردهای سنتی می رن و توقع دارن همسرشون مسئولیت امور مالی منزل رو رو دوش بگیره. در بعضی از شرایط این جنس مذکره که در مورد جای زندگی و مدیریت امور مالی خونواده اراده کردن می کنه. بعضی از زن و شوهرا هم سبک زندگی متعادلی دارن و هر دویشان تصمیمات بزرگ رو با هم می گیرن. بخاطر این پیشنهاد می شه قبل از ازدواج انتظارات طرف مقابل رو جویا شید و ببینین از زندگی چه می خواد. اگه همین حالا با اون بحث نکنین، ممکنه این شرایط باعث بروز مشکلات بعدی شه و انتظارات غیر واقعی رو شکل دهد.

  1. چیجوری می خواد اوقات فراغت خود رو بگذرونه؟

دختر رویاهای شما در مورد اوقات فراغت چه نظری داره؟

همسر اینده شما دوست داره اوقات فراغتش رو با شما بگذراند یا بهتر می دونه تنها باشه؟ شاید دوست داشته باشه ترکیبی از این دو رو در پیش بگیره. در مورد یه وقتی که می خواین در کنار هم باشین و اوقات فراغت رو با هم بگذرونین هم بحث کنین.

  1. کارا و وظایف چیجوری میان شما تقسیم می شن؟

یا اون می تونه مثل گذشته رفتار کنه یا دوست داره وظایف و مسئولیتای خونه رو با شما تقسیم کنه؟

این گزینه هم یکی از مشکلاتیه که زن و شوهر بعد از ازدواج ممکنه بر سر اون به مشکلات زیادی برخورد کنن.

وقتی که می خواین در مورد تمیز کردن منزل و بقیه کارای اون صحبت کنین حتما انتظارات خود رو بگید.

  1. اون کجا زندگی می کنه؟

شریک زندگی شما ممکنه دوست داشته باشه تو یه منطقه یا شهر خاص زندگی کنه. از اون سوال کنین دوست داره به خونه جدید یا شهر متفاوتی جا به جایی مکان کنه؟ اگه یه شغل عالی در کشور دیگری به شما پیشنهاد شه می تونه همراهی تون کنه؟ در مورد برنامه ها و تصمیمات خود واسه زندگی و موقعیتی که قراره در اون زندگی کنین بحث کنین.

  1. زبون مورد علاقه اون چه زبانیه؟

هر فردی واسه بیان احساسات و دریافت اون روش خاص و منحصر به فرد خود رو داره. اگه نتونین این زبون رو در همسر خود پیدا کنین شک نداشته باشین با مشکلات زیادی مواجه میشین. مثلا اگه شما دوست داشته باشین عشق و علاقه خود رو با دادن هدیه بگید اما اون نوازش رو دوست داشته باشه هیچ کدامتون نیازای هم رو برآورده نمی کنین و همین امر موجب نارضایتی می شه.

کارشناسان به این زبون ، زبون عشق می گن. باید ببینین همسرتون چیجوری احساسات خود رو میگه و دوست داره چیجوری این احساسات رو دریافت کنه.

۵ نوع زبون عشق هست. افراد واسه بیان و درک احساسات عاشقانه از این ۵ روش استفاده می کنن. در بخش زبون شناسی، زبون ممکنه شکل های جور واجور مختلفی داشته باشه. به طور مشابه در بخش زبون عشق، موارد زیادی هست. روشی که واسه بیان عشق در بخش زبون عشق هست تنها براساس تصور فرد تعیین می شه. بخاطر این باید قبل از ازدواج زبون عشق همسر خود رو پیدا کنین.

  1. در مورد حیوانات خونگی چه نظری داره؟

در بعضی از شرایط حیوانات خونگی ممکنه جزوی از خونواده شما باشن. بعضی به این حیوانات نیاز دارن و نمی تونن بدون اونا زندگی کنن. اگه عاشق حیوانات هستین و همسر اینده شما نمی تونه این شرایط رو تحمل کنه شک نداشته باشین در آینده با مشکل مواجه میشین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

اختصاصی ازدواج خبرهای داغ روز زناشویی مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *