۱۰ چیزی که نباید هرگز به صورت آنلاین بخرید

ITRESAN-8- (5)

خرید آنلاین در کشور ما به شدت رو به رشده و به خاطر همین هم خیلی از ما هنوز به راه مناسبی با خرید در محیط مجازی آشنا نیستیم و ممکنه با مشکلاتی در این راه روبرو شیم. واسه خریدهای آنلاین علاوه بر مشکلات فنی، ممکنه نبود آشنایی با اجناس هم دردسرساز شه و به خاطر همین در ادامه ۱۰ چیزی که نباید آنلاین خرید، به شما معرفی می کنیم.

ITRESAN-8- (5)-1

هر چیزی رو که در سایت های مشکوک عرضه می شه

این موضوع فقط به چیزایی که نباید خرید بازنمی شه، بلکه مشکل اصلی مربوط به محیطیه که خرید در اون انجام می شه. بعضی از سایت ها محیطی تقریبا مشکوک دارن. البته ممکنه این سایت ها در اولین نگاه عادی به نظر برسن ولی این نشونه ها می تونه به شما وجود یه سایت مشکوک رو اعلام کنه:

– قیمت بسیار عالی و تخفیف باورنکردنی

– تعدد فونت های جور واجور و سایزهای جورواجور متن

– طراحی از مد افتاده و قدیمی

– نشانی عجیب وغریب وب سایت

پس در صورت روبرو شدن با اینجور سایت هایی به هیچ عنوان از اون ها خرید نکنین چون با این کار تنها امنیت خود رو به خطر انداخته اید.

ITRESAN-8- (5)-2

وسایل نقلیه

شاید در اولین نگاه خرید آنلاین خودرو خیلی عجیب نباشه و ممکنه نمونه های زیادی از افراد رو دیده باشین که خرید موفق آنلاین خودرو یا موتورسیکلت رو تجربه کرده ان ولی بنا به دلایلی خرید آنلاین خودرو پیشنهاد نمی شه:

– قوانین این سایت ها معمولا به حدی زیرکانه س که ممکنه در صورت نبود رضایت نتونین معامله رو فسخ کنین.

– محیط داخلی خودرو و حسی که به شما میده چیزی بسیار مهم در راحتی شماس و این حس به صورت آنلاین القا نمیشه.

– خرید خودروی آنلاین ممکنه با فرق در پرده های رنگ خودرو و محیط داخلی همراه باشه چون تعریف رنگ ها در نمایشگر ها و هم اینجور براساس دوربینی که عکس با اون گرفته شده، متفاوت هستش.

پس پیشنهاد می کنیم که بدون دیدن خودرو از نزدیک واسه خریدن اون اقدام نکنین.

ITRESAN-8- (5)-3

داروهای تجویزشده بوسیله دکتر

شاید این مورد رو هم بشه هم رده با مورد اول به حساب آورد. خرید دارو به صورت آنلاین معمولا بسیار سریعه ولی بر خلاف وجود سایت های معتبر واسه این کار، سایت های جعلی زیادی فقط با تغییر یه عبارت در دامنه می تونن شما رو فریب بدن.

به این ترتیب ممکنه با دارویی روبرو شید که جعلی و یا تاریخ مصرف گذشته س. پس اگه می خواهید آنلاین دارو بخرین، فقط به دامنه های مورد تائید مراکز معتبری مانند وزارت بهداشت اعتماد کنین. هرچند که این نوع از خرید و فروش آنلاین در ایران هنوز خیلی باب نیس ولی باخبر بودن از شرایط اون می تونه در آینده ای نزدیک به کار شما بیاد.

ITRESAN-8- (5)-4

داروهای غیرقانونی

معنی داروهای غیرقانونی در دو بخش قابل تفسیره: مواد مخدر و داروی بدون داشتن نسخه

در هر دو صورت باید بدونین کسی که این دو مورد رو به شما می فروشد، ریگی به کفش داره و به دنبال اینه که از خود ردی برجای نذاره. با قرار دادن این موارد تو یه معادله ۲+۲ می تونید درک کنین که به چه دلیل خرید داروهای غیرقانونی به صورت آنلاین واسه شما خطرناکه.

ITRESAN-8- (5)-5

اجناس کپی از کار طراحان حرفه ای

طراحان حرفه ای تلاش زیادی واسه تولید اجناس خود می کنن. لباس ها و کیف ها و بقیه تجهیزاتی ازاین دست ممکنه در بازارهای آنلاین به وفور یافت شن ولی چیجوری می توان از اصل بودن اون ها اطمینان داشت؟ در شرایط خرید فیزیکی می توان با لمس جنس ماده تولیدی به خیلی از مشکلات فهمید ولی در خرید آنلاین تنها می تونید عکس هایی رو ببینین که بدون اینجور امکانی هستن.

در این صورت باید به دو نکته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین: اول این که هیچ ارزانی بی دلیل نیس و وقتی که یه کیف مارک دار رو باقیمتی یه سوم نمونه اصلی اون در بازار مشاهده کردین، بدونین که به احتمال ۹۹ درصد با جنس تقلبی روبرو هستین و دوم این که فقط از بازارهای آنلاین معتبر بخرین تا جنس اصل به دست شما برسه.

ITRESAN-8- (5)-6

لوازم بزرگ منزل

خرید لوازم بزرگ واسه منزل در محیط آنلاین به دو دلیل می تونه دردسرساز باشه: اولین مورد اینه که نمی توان توقع داشت که حمل ونقل بوسیله وب سایت فروشنده انجام شه و به خاطر همین هم اگه آسیبی به جنس خریداری شده وارد شه، روند برگردوندن جنس به فروشنده دردسرساز و زمان بر هستش.

مورد دوم هم به خدمات پس از فروش برمیگرده که می تونه بسیار پیچیده باشه و به خاطر همین هم اگه می خواهید این دست از وسایل (مانند یخچال، ماشین لباس شویی و …) رو آنلاین بخرین، بهتره از سایتی معتبر اقدام کرده و قبل از خرید واسه مطالعه دقیق قوانین فروش و خدمات دست به کار شین.

ITRESAN-8- (5)-7

لوازم آرایشی

درزمینه لوازم آرایشی هم دو مشکل واسه خرید آنلاین هست:

اولین مورد رنگ بندیه که پیش ازاین هم به اون گفته شد که براساس دوربین عکاسی و نمایشگر می توان رنگ های جور واجور رو چند پرده متفاوت دید که این درزمینه لوازم آرایشی بسیار مهم تر از بقیه موارده.

دومین مورد هم به محال بودن تست برمیگرده چون معمولا نمی توان لوازم آرایشی رو پس داد و همین امر موجب می شه تا خرید لوازم آرایشی به صورت آنلاین، بسیار خطری باشه.

ITRESAN-8- (5)-8

خونه

شاید این مورد به هیچ عنوان احتیاجی به توضیح نداشته باشه چون به سادگی می توان فهمید که خرید یه خونه شامل نکات بسیار ریزیه که بدون حضور فیزیکی در خونه نمی توان به این نکات فهمید. ازجمله این نکات می توان به زوایای تقاطع دیواره ها، ابعاد داخلی کمدها و چیزای دیگه ای به جز اینا اشاره کرد.

ITRESAN-8- (5)-9

عطر

خریدن عطر به صورت آنلاین ممکنه به دو دلیل واسه شما سخت باشه:

اول این که ممکنه جنس خریداری شده تقلبی از کار دربیاد و مورد دوم هم این که خریدن عطر جدید به صورت آنلاین، یه حماقت محضه چون بوی عطر ممکنه واسه فرد مورد پسند نباشه و این دست از اجناس به هیچ عنوان قابل برگردوندن نیستن.

ITRESAN-8- (5)-10

حیوانات خونگی

شاید تنها حیوونی که بشه به صورت آنلاین و با خیال راحت خرید رو ماهی دونست. بقیه حیوانات ممکنه بوسیله مراکزی عرضه شن که این موجودات بی زبون رو در محیطی بد نگاه داشته ان و همین امر ممکنه به شکل گیری مریضی هایی در اون ها منتهی شه که می تونه حیوان رو واسه یه عمر در عذاب نگاه داره و شما هم باید در این عذاب شریک شید. پیشنهاد می شه که بدون دیدن حیوانات و محیط نگهداری از اون ها از نزدیک، واسه خریدن حیوان خونگی اقدام نکنین که خطر زیادی داره.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

آی تی رسان مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *