۱۰ کاخ و قلعه برتر در جهان + عکس

شما چه تصویری از یه قلعه یا کاخ باشکوه تو ذهن خود دارین؟ مردم سراسر جهان به محل زندگی یا محل حکومت افراد مشهور علاقه زیادی دارن. آمار بازدید گردشگران از این مکان های قشنگتر این گفته رو تایید می کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، یکی جذابیت های گردشگری هر کشوری می تونه کاخ ها و قلعه های اون باشه که هر کدوم با معماری خاص خود استثنایی و خاص هستش. در ادامه با ده کاخ و قلعه برتر در جهان آشنا میشین.

شهر ممنوعه (کاخ موزه) – پکن

آمار بازدید هرساله: ۱۵.۳۴۰.۰۰۰

روزانه ده ها هزار نفر بازدیدکننده به شهر ممنوعه می روند تا از این مجموعه دیدن کنن. در شهر ممنوعه، معبدهای طلایی رنگ بودائی «پاگودا» روی ساختمون های ساخته شده از آجر قرمز هست که نشون دهنده معماری سنتی چینه. در کاخ موزه اون هم آثار هنری، وسایل خونه و خوش نویسی به نمایش درمی آید.

لوور – پاریس

آمار بازدید سالیانه ۹.۳۳۴.۰۰۰

بزرگترین و مشهورترین موزه جهان که شاهکارهای تاریخی زیادی مانند مونالیزا رو در خود جای داده، در رتبه دوم قرار داره. مجموعه ای با معماری U شکل که میزبان پادشاهان و امپراتورهای زیادی بوده. جالبه بدونین بقایای قلعه اصلی که واسه شاه فیلیپ دوم در سال ۱۱۹۰ میلادی ساخته شد، حالا در طبقه زیرین موزه میشه دید.

کاخ بزرگ – بانکوک

آمار بازدید سالیانه ۸.۰۰۰.۰۰۰

دفاتر سلطنتی هنوز در این مجموعه فعالیت می کنن. ملاقات مقامات کشوری و مراسم سلطنتی مانند تولد پادشاه هرساله در این مکان برگزار می شه. این مجموعه هم اینکه مکان رسمی زندگی پادشاهان تایلندی بین سال های ۱۷۸۲ تا ۱۹۲۵ه.

کاخ ورسای – فرانسه

آمار بازدید سالیانه ۷.۵۲۷.۱۲۲

لویی سیزدهم این کاخ رو در اواخر قرن هفدهم در ورسای ساخت. این کاخ موجب حسادت ورزی پادشاهان دیگه در اروپا شد. ورسای هفت برابر هر کاخ دیگری در فرانسه (به استثنای لوور) بازدیدکننده داره. هیچ کاخ دیگری در جهان به اندازه کاخ ورسای باشکوه نیس. تالار آیینه ها، اتاق ماری آنتوانت، باغ و فضای سبز و بسیاری تالار دیگه که هر کدوم زیبایی خاص خود رو داره در دل این مجموعه قرار داره.

سرای توپقاپی – استانبول

آمار بازدید سالیانه ۳.۳۳۵.۰۰۰

سرای توپقاپی نزدیک به ۴۰۰ سال تا آخر امپراتوری عثمانی ها در دهه ۱۹۲۰ میلادی محل اقامت پادشاهان عثمانی بود. این کاخ به دریای مرمره و تنگه بوسفور تسلط داره.

کاخ زمستونی – سن پترزبورگ روسیه

آمار بازدید سالیانه ۳.۱۲۰.۱۷۰

کاترین کبیر و نیکلاس اول از جمله کسائی بودن که بین سال های ۱۷۶۲ تا ۱۹۱۷ در این کاخ سفید و سبز اقامت داشتن. این کاخ در کنار رود نوا واقع شده. در این کاخ که حالا به موزه ارمیتاژ تبدیل شده، شاهکارهایی از بزرگان هنر مانند لئوناردو داوینچی نگهداری می شه.

برج لندن– انگلستان

آمار بازدید سالیانه ۲.۸۹۴.۶۹۸

این برج در واقع قلعه ای تاریخی در مرکز لندنه که در سمت شمالی رود تایمز واقع شده. این قلعه واسه اون ساخته شد تا لندنی ها رو بترسونه و جلوی حملات حمله کنندگان رو هم بگیره. قدیمی ترین قسمت این مجموعه «برج سفید» است که قدمت اون به قرن ۱۲ میلادی برمیگرده.

کاخ شون برون – وین

آمار بازدید سالیانه ۲.۸۷۰.۰۰۰

این مجموعه برابر با معماری روکوکو ساخته شده و محبوب ترین نقطه گردشگری اتریشه. شون برون در کلمه به معنی «چشمه قشنگتر» است و اقامتگاه تابستونی پادشاهان اتریش از قرن ۱۸ تا سال ۱۹۱۸ میلادی بوده.

الحمرا و خنرالیف – گرانادا، اسپانیا

آمار بازدید سالیانه ۲.۳۱۵.۰۱۷

الحمراء به معنی سرخ و خنرالیف هم در اصل به عربی «جنّهالعریف» به معنی بهشت معماران بوده. این مجموعه در طول قرن ها پیشرفت داده شده. کاخی که بر فراز یه تپه ساخته شده و مجموعه قلعه اون شامل استحکامات جنگی، باغ، کلیسا و چندین کاخ دیگه از جمله کاخ الحمرا و کاخ خنرالیفه که واسه پادشاهان گرانادا (غرناطه) و اندلس ساخته شده بود. هر دوی این کاخ ها نمونه ای روشن از معماری اسلامی در قرون وسطی در اسپانیا هستش.

قلعه شوری – اوکیناوا، ژاپن

آمار بازدید سالیانه ۱.۷۵۳.۰۰۰

قلعه شوری بیشتر از ۴۰۰ سال محل اقامت پادشاهان ریوکیو بود. این قلعه در جنگ اوکیناوا در سال ۱۹۴۵ به طور کامل ویرون شد و کار بازسازی اون تا اوایل دهه ۹۰ میلادی به زمان برد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

جهانگردی فرادید مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *