۱۰ کار اشتباهی که نباید در لینکدین انجام دهید

لینکدین یه شبکه ی اجتماعی آنلاین و فوق العاده واسه حرفه ای هاست. این شبکه با بیشتر از ۱۷۵ میلیون کاربر ثبت شده به یه شبکه پیش فرض جهانی واسه کسب وکارها، تعامل و به اشتراک گذاری ایده ها تبدیل شده.

به گزارش آلامتو به نقل از ibazaryabi.com ؛ اما اگه به لینکدین مراجعه کنین متوجه می شید که خیلی از افراد معنی حرفه ای بودن این شبکه رو درک نکرده و رفتار بسیار ناشیانه ای دارن. این شبکه از همون اول واسه رد و بدل کردن ایده ها و اطلاعات راه اندازی شد و رسمی تر از فیسبوک و توئیتره. پس واسه این که بتونین به درستی ازش استفاده کنین لازمه که از بعضی اشتباهات عادی دوری کنین:

اشتباهات عادی در لینکدین

از عکس پروفایل غیرحرفه ای استفاده نکنین

عکسی که در پروفایل لینکدین باید استفاده کنین باید شامل فقط سر و شونِه شما باشه. لینکدین یه پلتفرم حرفه ایه و پس نباید از عکس گربه، گل و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده کنین. ما تو یه جهان چشمی زندگی می کنیم و مردم می خواهند بدونن که شما چه ظاهری دارین.

دروغ نگید

همه ی کانکت های شما مشخصات شما رو مشاهده می کنن و اگه شما دروغ گفته باشین متوجه می شن. پس پس از رو شدن دروغ تون بسیار شرم آور هستش.

واسه کانکت شدن با کسی متن پیش فرض نفرستید

نوشتن متنی متفاوت و شخصی تر از متن پیش فرض لینکدین نشون دهنده ی اینه که شما به ارتباطات خود اهمیت می بدید و هم اینجور نشون می دهد که شما از دریافت یه پیغام شخصی از طرف اون ها ناراحت نمی شید.

از گزینه دوست استفاده نکنین

از این گزینه فقط واسه دوستان نزدیک خود استفاده کنین، خیلی از کارشناسان از این کار شما آزرده می شن و دوست ندارن که با شما در رابطه باشن.

لینک های خارجی خود رو یادتون نره

این لینک ها شامل لینک پروفایل های اصلی شما (فیسبوک، توئیتر، وبلاگ شخصی و چیزای دیگه ای به جز اینا) است. شما می تونید از راه این شبکه بیشترین حد به سه پروفایل دیگه لینک بدین.

پروفایل خود رو ناقص رها نکنین

اگه می خواهید که در لینکدین دیده شید باید اطلاعات خود رو تکمیل کنین، از راه راهنماها شروع به تکمیل اطلاعات خود بکنین و وقتی که اون ۱۰۰ درصد کامل شد به شما اطلاع میده. مهم ترین تخصص، مهارت ها و تجربه هاش رو بنویسین چون از راه اون ها جستجوهای زیادی صورت می گیرد. در آخر اگه می خواهید در لینکدین دیده شید باید تلاش کنین تا مشخصات خود رو بهینه سازی کنین.

از گروه های موجود فقط واسه گرفتن بک لینک استفاده نکنین

در اینجور شبکه هایی اگه کمی بی احتیاط عمل کنین، فورا به عنوان اسپم شناخته می شید. گروه های لینکدین معمولا خوب مدیریت می شن و بیشتر به بحث ها، تفاسیر و سوال ها اجازه میدن. لینک دادن به پست های وبلاگی افراد دیگه ایرادی نداره اما اگه حتی پست شما به طور کامل مربوط به موضوع باشه بازم این تصور رو ایجاد می کنه که شما واسه پیشرفت خود در اون گروه عضو شده اید.

محتوای ناجور ارسال نکنین

همون طور که بارها اشاره کردیم این شبکه یه شبکه ی اجتماعی حرفه ایه و واسه رد و بدل کردن ایده ها و نظرات علمی طراحی شده. پس نباید از پست های سرگرم کننده و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده کنین واسه به اشتراک گذاری محتواهای غیرعلمی می تونید از بقیه شبکه ها مانند فیسبوک استفاده کنین.

واسه کانکت های خود اسپم نباشین

خیلی از  ادما از این شبکه به عنوان بازاریابی ایمیل خود استفاده می کنن و اخبار و رویدادهای شرکت خود رو به لیست کانکت های شون می فرستند. این نوع رفتار اسپم شناخته شده و مردم بیشتر شما رو از لیست خود حذف می کنن.

از آدمایی که شما رو نمی شناسن، نخواهید که واسه شما پیشنهاد بنویسن

یادتون باشه که هیچوقت داشتن پیشنهاد های زیاد خیالات خوب ایجاد نمی کنه بلکه پیشنهاد های باکیفیت و به جا هستش که مناسب و مورد قبوله.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *