۱۱ نمونه تقلبی چینی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی دنیا

در شرایطی که اجناس چینی همه بازارهای دنیا رو فرا گرفته و هر جنس مرقوبی یه نمونه تقلبی چینی هم داره بعید نیس که چینی ها واسه جذب گردشگر و کسب درآمد بیشتر جاذبه های توریستی رو هم کپی ورداری کنن!

به گزارش آلامتو به نقل از میهن پست ؛ سایت «بیزینس اینسایدر» در گزارشی به معرفی ۱۱ جاذبه گردشگری برتر جهان پرداخته که نمونه های تقلبی اونا در چین میزبان گردشگران بوده و یا هستن. حال شما اگه قصد سفر به چین رو دارین، می تونید از نمونه های تقلبی هم دیدن کنین.

در شرایطی که چین با تاریخ چند هزار ساله و در اختیار داشتن آثار تاریخی مهم و محوطه های طبیعی قشنگتر از همه شرایط لازم واسه جذب گردشگران بهره مند بوده و پیش بینی می شه در سال ۲۰۲۰ با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر به مقصد اول گردشگری جهان تبدیل شه، طی سال های گذشته جذب گردشگر با جاذبه های گردشگری تقلبی هم در این کشور شدیدا رواج پیدا کره س.

ابوالهول

طی روزای گذشته نمونه تقلبی از مجسمه مشهور «ابوالهول» مصر در چین که با هدف جذب گردشگر ساخته شد، اعتراضات زیادی رو به دنبال داشت تا اونجا که چینی ها از تخریب اون خبر دادن. این مجسمه با ۸۰ متر طول و ۳۰ متر عرض در صحراهای استان «هبی» چین ساخته شده و طی هفته های گذشته هزاران گردشگر رو جذب خود کرده.

در این شرایط بسیاری فکر می کنن که چینی ها تنها نمونه تقلبی ابوالهول رو ساخته ان، اما بررسی های سایت معتبر “بیزنس اینسایدر” نشون می دهد که چینی ها نمونه تقلبی ۱۰ جاذبه گردشگری دیگه مشهور جهان رو ساخته و یا مشغول ساخت اون هستن.

«برج ایفل»

«برج ایفل» که در شهر زیبای پاریس – مقصد اول گردشگری جهان – قرار داره، یکی از جاذبه های برتری گردشگری دنیاس که هرساله میزبان میلیون ها گردشگره. این برج بوسیله معماری به نام «گوستاو ایفل» در سال ۱۸۸۹ به عنوان هسته مرکزی نمایشگاه بین المللی پاریس ساخته شد و تا سال ۱۹۲۹ مرتفع ترین ساختمون جهان بود و همیشه نماد پاریس حساب می شه.

برج تقلبی ایفل در چین

به خاطر همین چینی ها به فکر کپی ورداری از این شاهکار معماری واسه جذب گردشگر افتادن که حاصل اون خلق نمونه تقلبی از برج ایفل در شهر «هانگژو» چین است.

«استن هنج»

بنای تاریخی «استن هنج» در انگلیس یکی از پنج جاذبه برتر گردشگری این کشوره. طبق افسانه ها استن هنج بوسیله شیطان و با به کار گیری سنگ هایی که از زنی در ایرلند خریده بود، ساخته شده. البته محققان با استناد به نوع قرار گرفتن تیکه سنگ های بزرگی که استن هنج رو تشکیل داده می گن که این بنای تاریخی یه معبد، آرامگاه، محل جلسه یا یه جور تقویم بوده.

در این شرایط چینی ها مبادرت به ساخت یه نمونه تقلبی از این بنای تاریخی در شهر گردشگری «هفی» در شرق چین کرده ان.

مجسمه های بودا

پس از اینکه در سال ۲۰۰۱ نیروهای طالبان «مجسمه های بودا» در افغانستان رو با دینامیت و اسلحه های جنگی ویرون کردن، حالا با گذشت بیشتر از یه دهه از اون تراژدی فرهنگی، چینی ها سرگرم ساخت نمونه تقلبی اون در پارکی در شهر «هاینان» این کشور هستن که پروژه ساخت اونا مراحل پایانی رو سپری می کنه.

مجسمه های اصلی با ۵۵ متر و ۳۷ متر که تا قبل از نابودی بزرگترین مجسمه های بودا در جهان بودن و در قرن ششم میلادی، زمانیکه «بامیان» افغانستان یه منطقه مقدس بوده، در دل کوه خلق شده بودن.

کارناک

مجتمع اصلی معبد کرنک

مجموعه ی تاریخی «کارناک» در سواحل شرقی رود رسیدن در منطقه ی «تبس» در مصر قدمتی ۳۵۰۰ ساله داره. معابد کارناک بارها باز سازی شده و پیشرفته ان. به خاطر همین، آثار تاریخی متفاوتی رو از دوره های جور واجور حکومت فراعنه بر مصر، به خاص عصر طلایی فراعنه رو می توان در این مجموعه دید. این مجموعه ی تاریخی شامل ۶۳ بناست که هر کدوم از اون ها یه شاهکار معماری ان و روش ی ساخت و رنگ آمیزی بعضی از بناهای اون به طور کامل منحصربه فرده.

مجتمع تقلبی معبد کرنک در چین

در این شرایط چینی ها در مورد کارناک هم بیکار نشسته ان و مبادرت به ساخت یه نمونه تقلبی از این مجموعه تاریخی در پارکی در شهر گردشگری «ووهان» کرده ان.

برج پیزا

«برج کج پیزا» در شهر پیزا ایتالیا با وجودی که تنها برج کج جهان نیس، ولی مشهورترین اون در کل جهان به حساب می رود. این برج با ۵۷ متر ارتفاع و پوششی از سنگ مرمر سفید در دوره رنسانس ساخته شد و طی قرن ها به دلیل کج بودن به نماد شهر پیزا و یکی از نمادهای ایتالیا تبدیل شده و در سال ۱۹۸۷ هم بوسیله یونسکو به میراث فرهنگی ملحق شد.

 برج تقلبی پیزا در چین

از سال ۲۰۱۲ یه نمونه تقلبی از این برج در شانگهای که حدود یه چهارم نمونه اصلیه در حال ساخت بوده و به زودی میزبان گردشگران هستش.

کاخ کنگره

ساختمانی اصلی کاخ کنگره

ساختمانی مثل کاخ کنگره چینی

«کاخ کنگره» در واشنگتن آمریکا که بسیاری اون رو با کاخ سفید اشتباه می گیرند، به عنوان یکی از نمادهای آمریکا در فاصله سال های ۱۷۹۳ تا ۱۸۲۳ به سبک معماری نئوکلاسیک آمریکایی ساخته شد و طی سال ها بارها پیشرفت یافت. حالا در شهر «ووکسی» چین ساختمانی هست که در دهه ۹۰ با تقلید از کاخ کنگره ساخته شد و الان از اون به عنوان یه موزه استفاده می شه.

روستای «هالستات»

روستای «هالستات» یکی از زیباترین روستاهای اتریش است که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو هم به ثبت رسیده. از سال ها قبل نمونه تقلبی این داهات در چین در کنار دریاچه ای در منطقه «گوانگدونگ» در جنوب این کشور با هزینه ۹۴۰ میلیون دلاری ساخته شده و شامل برج ساعت، کلیسا، خونه های چوبی به سبک اروپایی و دیگه ساختمون ها با کاربری های فرق داره که ساخت اون موجب خشم ساکنان روستای اصلی و مقامات فرهنگی اتریش شد.

خونه اپرا

خونه اپرا اصلی در سیدنی

«خونه اپرا» که یکی از متمایزترین بناهای قرن بیستم از دید هنر معماری به حساب می رود، در شهر ساحلی سیدنی استرالیا قرار داره. این بنای قشنگتر بوسیله طراح و معمار مشهور دانمارکی «یورن اوتزان» طراحی شده و از دید هنری یکی از مشهورترین اماکن دنیا واسه اجرای هنرهای نمایشیه.

خونه اپرا تقلبی در چین

این مکان که پوسته ی حلزونی شکل اون شامل یه میلیون و ۵۶ هزار تیکه سنگ گرانیت سوئدیه، شامل پنج سالن تئاتر، پنج سالن تمرین نمایش، دو سالن اصلی، چهار رستوران و تعداد زیادی فروشگاهه. به دلیل همین جذابیت، از سال ها قبل ساختمانی مشابه خونه اپرا در ابعاد کوچکتر در پارکی در پکن ساخته شده که به عنوان یه مرکز هنری چند سالن تئاتر و کنسرت رو در خود جای داده.

کلزیوم

کلزیوم مشهور ایتالیا در شهر تاریخی رم

«کلزیوم» مشهور ایتالیا در شهر تاریخی رم در شرایطی میزبان بیشتر از ۷ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۳ بود که یکی از مقاصد برتر گردشگری ایتالیا حساب می شه. کلزیوم رم در سال ۷۰ بعد از میلاد در زمان فرمانروایی یکی از امپراتورهای تمدن رم باستان به نام «وسپاسیان» احداث شد و بعد در سال های بعد بوسیله «تیتوس»، پسر «وسپاسیان» گسترش یافت.

کلزیوم تقلبی در چین

از سال ۲۰۱۱ ساخت نمونه تقلبی این بنای مشهور در «ماکائو» چین در حال انجام بوده که تا الان حدود نصف پروژه ساخت اون پایان پیدا کرده.

هاگوارتز

مدرسه اصلی جادوگری هاگوارتز

مدرسه جادوگری «هاگوارتز» براساس داستان های «هری پاتر» یه مدرسه جادوگری سرّی با سبک خاص معماری به شکل یه قلعه بوده. در داستان های هری پاتر هاگوارتز قلعه بزرگیه که بر دامنه کوهی بنا شده. درون قلعه هم از برج های بلند و راه روهای پیچ در پیچ تشکیل شده و راه های مخفی زیادی داره.

مدرسه تقلبی جادوگری هاگوارتز در چین

چینی ها از سال ها قبل احداث ساختمانی بزرگ مثل هاگوارتز در شهر «هبی» رو شروع کرده ان و قراره پس از پایان پروژه ساخت در سال ۲۰۱۵ به یه جاذبه گردشگری و آکادمی هنرهای قشنگتر تبدیل شه.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

تور چین جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *