۱۲ دلیل خوب برای رفتن به ماه عسل برای بار دوم

honeymoon

رفتن به ماه عسل در اوایل ازدواج مرسومه، سفری که زوج تازه ازدواج کرده در اون بهترین لحظات ممکن رو تجربه میکنن و بعد از اون وارد روال عادی زندگی مشترک خود می شه.

یه ماه عسل دیگه می تونه ازدواجتون رو نجات دهد؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ ممکنه به نظرتون برسه در این نقطه از زندگی تون رفتن دوباره به ماه عسل ایده ی مسخره ای باشه. هر دو شما کار می کنین، بچه و مسئولیت های زیادی دارین که اینکار رو براتون غیرممکن می کنه.

اما فقط به خاطر این که ماه عسل دوم به نظرتون دور از دسترس می رسد به این معنی نیس که ارزش سرمایه گذاری و تلاش کردن رو نداره.

در زیر به ۱۲ دلیلی اشاره می کنیم که نشون میدن رفتن به ماه عسل دوم فرق خیلی عجیبی در ازدواجتون بوجود میاره.

 1. عشق رو در زندگی تون تقویت کنین.

اگه زندگی زناشویی شما دچار رقابت شده، رفتن به ماه عسل دوم شاید مناسب ترین راه چاره باشه. وقتی نیروهای خارجی رو از زندگی تون جدا کنین، می تونی فقط روی رابطه تون تمرکز کنین. این یه فرصت واسه بازسازی صمیمیت هم احساسی و هم فیزیکی در ازدواجتانه.

 1. بزرگسال باشین.

وقتی فقط به همراه همسرتون به مسافرت می روید، می تونی بدون در نظر گرفتن نیازای مربوط به بچه ها دقیقاً کارا و تفریحاتی رو انجام بدین که خودتون می خواهید و مجبور نباشین بخاطر حضور بچه ها از خیلی از اونا صرفنظر کنین.

 1. به همسرتون اولویت بدین.

خیلی مهمه که همسرتون بدونه مهمترین فرد در زندگی شما هستش. اینکه وقتی رو فقط با اون به تنهایی کنار بذارین یعنی واسه اون و ازدواجتون ارزش قائلید.

 1. روابطتون با بقیه رو پیشرفت بدید.

یه ماه عسل دوم نه فقط واسه شما و همسرتون فایده داره، بلکه بقیه هم از اون سود میبرن. درست مثل خطوط هوایی که به مسافرات پیشنهاد می کنن اول ماسک اکسیژن خودشون رو بذارن تا بتونن به دور و بریا شون هم کمک کنن، اگه بخواین رابطه ای مثبت با بچه ها و بقیه اعضای خونواده تون داشته باشین، باید اول اطمینان یابید که رابطه اصلی تون سالم و درسته.

 1. به خودتون استراحت بدین.

خیلی وقت ها لازمه که از کار، بچه ها و برنامه ها و مسئولیت های بلندبالای روزانه تون فرار کنین. ماه عسل دوم موقعیتی عالی واسه استراحت و تمدید انرژیه.

 1. تنها باشین.

بااینکه بچتون یاد گرفته که در زمان هایی مزاحم شما دو نفر نباشه و اگه بخواد وارد اتاقتون شه حتماً قبلش در می زند ولی وقتی بچه دار باشین پیدا کردن وقتی که هر دو با هم تنها باشین کمی سخته.

ماه عسل دوم این فرصت رو در اختیارتون قرار می دهد که از داشتن این حریم شخصی شدیدا لذت ببرین.

 1. همدیگه رو بشناسین.

شما ازدواج کرده اید، پس حتماً همدیگه رو می شناسید. ولی زمان گذشته س و الان آدم های متفاوتی شده اید. یه ماه عسل دوم به هر دو شما کمک می کنه خودهای جدیدتون رو بشناسین. اصلاً تصور کنین واسه اولین بار با هم ملاقات کرده اید و هر سوالی که دوست داشتین از هم سوال کنین.

 1. درمورد موضوعات مهم حرف بزنین.

مکالمات روزمره شما شایدً پر از مسائلیه که فقط اهمیت کوتاه مدت دارن. وقتی خودتون رو از فشارهای روزانه زندگی بیرون بکشین، این فرصت رو دارید که مکالماتی مهم و عمیق واسه تقویت رابطه تون با هم داشته باشین.

 1. جبران ماه عسل اول رو بکنین.

شاید اولین ماه عسلتون تموم انتظاراتتان رو برآورده نکرده باشه. شاید بعد از هزینه های زیاد مراسم عروسی، پول کافی واسه یه مسافرت درست حسابی رو نداشته اید یا شاید در طول سفر دچار مسمومیت غذایی شدید و مجبور شدید بقیه زمان مسافرت رو فقط استراحت کنین.

هر چی که بوده، اگه اولین ماه عسلتون چیزی نبود که آرزویش رو داشتین، یه شانس دوباره به اون بدین.

 1. خاطرات ماه عسل اول رو زنده کنین.

از طرف دیگه، شاید اولین ماه عسلتون همه چیزی بوده که آرزویش رو داشته اید. در این صورت دلیل لازم واسه اینکه خاطرات اون رو دوباره زنده کنین دارین.

 1. ببینین تا کجا با هم پیش اومده اید.

ماه عسل دوم فرصتی مفرحه تا بفهمین از ماه عسل قبلی تا الان چقدر پیش اومده اید. الان پیرتر و عاقل تر شده اید و رابطه تون هم پیرتر و عاقلانه تر شده.

 1. دوباره عاشق شید.

از همه مهمتر اینکه، ماه عسل دوم فرصتی واسه دوباره عاشق شدنه. بعد از اینکه همه این دلایل رو واسه رفتن دوباره به ماه عسل خوندین، شایدً خودتون و همسرتون رو که با آرامش کنار هم روی ساحل دراز کشیده اید یا مشغول بوسیدن هم در هتل هستین تجسم می کنین.

اگه تصور می کنین قادر به پرداخت هزینه های یه ماه عسل دیگه رو ندارین، از سایت هایی استفاده کنین که بعضی وقتا اندازه های خاص واسه مقاصد تفریحی خاص ارائه می کنن.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

خوشبختی زناشویی مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *