۱۲ روش برای خنداندن کودکان

baby

تماشای خنده کودک مخصوصا اینکه اولین باری باشه که می خندد واسه والدین بسیار لذت بخش و هیجان انگیزه. شاید بشه گفت شیرین ترین لحظه زندگی اوناس. واسه تکرار این لحظه های ناب و دوست داشتنی، چند پیشنهاد رو در ادامه این مطلب براتون نام بردیم تا به کمک اونا کودک دلبند خود رو بخندونین و از خنده اون خوشحال شید.

۱-    پاره کردن کاغذ

بعضی از کودکان از صدای پاره شدن کاغذ خوششون میاد و با شنیدن اون غرق خنده می شن. پس چه کاری آسون تر اینکه کاغذای باطله مجلات و روزنامه رو جلوی اون پاره کنین تا صدای خنده اش همه فضای خونه رو پر کنه.

۲-    آینه

بعضی از بچه ها از دیدن تصویر کودکی که در آینه می بینن خوشحال می شن و با لبخند یا بوسیدن اون کودک عکس العمل نشون میدن. اگه کودک شمام از دیدن تصویر خود در آینه حال می کنه، اونو جلوی آینه ببرین و تماشاگر لبخندهای شیرین و دوست داشتنی اون باشین.

۳-    رقص مرغی

خیلی ساده می تونین صدای مرغ از خود تولید کنین و مثل مرغ به شکم کودک نوک بزنین، این کار باعث خندیدن بلند کودکان می شه. شاید این کار به بازی موردعلاقه کودک تبدیل شه و اون وقت می تونین همیشه با آسونترین روش ممکن باعث آروم شدن و خندیدن کودک خود شید.

۴-    ترکیب کلمات / شعر خوندن

با ترکیب کلمات مربوط یا نامربوط به  هم و ایجاد صداهای باحال و خنده دار می تونین کودک خود رو بخندونین. بعضی وقتا بعضی از شعرهای کودکان هم ریتم آهنگین دارن و مورد توجه کودک قرار می گیرن. انتخاب صداها و کلمات مناسب بردوش شماس که بدونین و تشخیص بدین کودک با کدوم کلمات عکس العمل بیشتری نشون میده. به محض پیدا کردن ترکیب کلمات یا شعر مناسب، می تونین با تکرار اون موجب خنده کودک شید.

۷-   دیدن کودکان دیگه

بیشتر کودکان از دیدن کودکان دیگه حال می کنن. این موضوع باعث خندیدن اونا می شه. حتی بعضی از کودکان با دیدن تصویر کودک دیگری اونو می بوسند. بعضی از کتابا در فروشگاه ها موجود هستن که شامل عکسای خیلی از کودکان در حال لبخنده. با خرید و ورق زدن این کتاب می تونین باعث خندیدن کودک خود شید. اون از دیدن تصویر هم سالان خود حال می کنه. این کار واسه کودک بسیار شیرین و جذابه.

۸-    آواز خوندن / شنیدن موسیقی

بعضی از موسیقیا واسه کودکان جاذبه زیادی دارن. طوری که کودک با شنیدن اونا با همه وجود محود آهنگ می شه و از خوشحالی شروع به خندیدن یا دست و پا زدن می کنه. این موضوع در مورد آواز خوندن هم نمونه داره. پس، ماموریت شما پیدا کردن آهنگ یا آواز مورد علاه فرزندتانه.

۹-    بازی با سایه ها

مادری می گفت اوایل نمی تونستم فهمیده باشم پسرم وقتی که به اون شیر میدم به چه دلیل دست از خوردن میکشه و با نگاه به سقف، می خندد. بعدا فهمیدم سایه هایی که روی سقف ایجاد می شه باعث لبخند اون هستن. این موضوع شاید در مورد کودک شمام نمونه داشته باشه و اون از بازی سایه ها لذت ببره. بد نیس این روش رو آزمایش کنین و اگه موثر بود، خیلی راحت می تونین با ایجاد سایه موجب خنده کودک خود شید.

۱۰-    تعویض پوشک

کودکان از اینکه پوشک اونا باز می شه بسیار خوشحال می شن و این باعث خنده اونا می شن. اما بعضی از کودکان روند تعویض پوشک رو بسیار دوست دارن و با شیطنتای خود این روند رو به کاری خوشحال و البته سخت واسه مادر تبدیل می کنن.

۱۱-    پرواز در اتاق

کودک رو روی دستان خود بالا بگیرین و مثل هواپیما یا سوپرمن همراه با آواز اونو دور و بر خونه بچزخانید. کودک از این کار حال می کنه و صدای خنده اون همه فضا رو پر می کنه. در طول این بازی که انرژی خیلی از پدر و مادر می سوزونه حتما آواز هم واسه کودک بخونین تا شادی اون دوبرابر شه.

۱۲-    قلقلک دادن شکم

بازی با شکم کودک موجب خندیدن اون می شه. قلقلک دادن شکم و ایجاد صدا واسه بعضی از کودکان بسیار هیجان انگیزه و اونا رو غرق خنده می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *