۱۲ قدم تا موفقیت در همه مراحل زندگی

key-to-success

ما در راه زندگی هر روز با رقابت های زیادی روبه رو می شیم و روش برخورد ما با این رقابت هاست که باعث می شه کسی باشیم که امروز هستیم—اینکه موفق باشیم یا نه. در این مقاله ۱۲ قدم واسه رسیدن به موفقیت در همه ابعاد زندگی رو به شما معرفی می کنیم و در کنار اون سوالاتی از شما می پرسیم که با امید به اینکه رو راست به اون جواب بدید چون با صداقته که می تونید راهتون رو به طرف موفقیت واقعی پیدا کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ هممون با ارزش های متفاوتی بزرگ شده ایم و بخاطر این ارزش ها که بر انتخاب هایی که هر روز داریم اثر می گذارد، عادات متفاوتی پیدا کرده ایم. اثرات دوران کودکی و نوجوونی ما بخش بزرگی از زندگی امروز ما رو تعیین می کنه.

سطح درآمد امروز شما مستقیماً با پنج فردی که از همه به شما نزدیکتر هستن و تاثیری مستقیم بر شما دارن ربط داره، همینطور اندازه اعتماد به نفس شما.

در زیر ۱۲ نکته ای رو بیان می کنیم که باور داریم موفقیت رو در همه میدون های زندگی شما ایجاد می کنه، البته به شرطی که به اندازه کافی صادق و فعال باشین و تغییراتی که بعد از خوندن این مقاله به اون می رسید رو در خود بسازین. بد نیس که چند ورق کاغذ و خودکار کنار دست خود داشته باشین تا جواب هاتون رو روی اون بنویسین.

۱- به چه دلیل می خواهید موفق باشین؟ در این قسمت باید به طور کاملً دقیق باشین. منظورمون جواب های عمومی و کلی مثل بیرون اومدن از بدهی ها، داشتن زمان بیشتر با خونواده، به دست آوردن پول بیشتر، بالا بردن کیفیت زندگی خود نیس. باید واسه این سوال پاسخی دقیق داشته باشین چون همینه که شما رو ساعت ۵ صبح از تختخواب بلند کرده و باعث می شه شب ها تا دیرقت بیدار بمونین، همینه که به شما هیجان می دهد و باعث می شه تلاش و تمرکز بیشتری داشته باشین.

۲- لیستی ۵ نفره از مهمترین افراد زندگیتون جفت و جور کنین، اونایی که تاثیری مستقیم بر طرز فکر شما دارن (بچه ها به حساب نمی آیند). این افراد زندگی دارن که دوست دارین داشته باشین؟ دوست دارین درآمد هرساله ای مثل اونا داشته باشین؟ ارزش های برابری با اونا دارین؟ اونا سهمی در زندگی شما دارن یا از زندگیتون دور هستن؟

۳- اهدافتون واسه هفته آینده، ۳۰ روز آینده، ۶۰ روز آینده، ۹۰ روز آینده، یه سال آینده و ۵ سال آینده رو یادداشت کنین. اهدافتون باید همه میدون های زندگیتون رو شامل شه، مثل درآمد، روابط، کار/حرفه/پیشه، سبک زندگی، سرگرمی ها، استراحت، مسافرت، و مثل این. نباید چیزی رو ندیده بگیرین، این خیلی مهمه، تا جایی که می تونید دقیق و جزئی نگر باشین. وضعیت و موقعیت کنونیتان رو از یاد ببرین، اینکه در چه کاری هستین یا اندازه درآمدتون چقدره. فکر کنین همه پولی که لازم دارین رو در اختیار دارین، حالا زندگی که دوست دارین رو طرح کنین. چقدر به اینجور زندگی نزدیکین؟ واسه امکان پذیر کردن اینجور زندگی به چی نیاز دارین؟

۴- هر روز ۳۰-۱۵ دقیقه رو واسه تجسم اهدافتون کنار بذارین. یکی از بهترین عادات بیشتر زنان و مردان موفق جهان تجسم فکریه. باید هر روز وقتی رو به خالی کردن ذهنتون از مشغله های فکری و متمرکز شدن روی چیزایی که در زندگی می خواین اختصاص بدید. خودتون رو طوری تجسم کنین که انگار به چیزی که می خواهید رسیده اید. بخاطر زندگی که دارین و افرادیکه در اون هستن، خدا رو شکر کنین. چه احساسی دارین؟

۵- در اندازه ۱ تا ۱۰، خودتون رو از نظر سلامت آزمایش کنین (۱ ضعیف ترین وضعیت سلامت و ۱۰ سلامت ایدآل). یکی از راه ها واسه داشتن سلامت ایدآل، انرژی خوب، ذهن متمرکز و طول عمر اینه که از موادغذایی طبیعی در رژیم غذایی خود استفاده کنین. غذاهای فراورده ای، پرقند و چرب و استفاده نبردن از همه شکل های جور واجور موادغذایی موجب نابودی سلامتی شما می شه. بدن ما از ۷۰% آب تشکیل شده. در روز دست کم ۸ لیوان آب می نوشید تا چیزی که استفاده کرده و از دست می بدید رو جانشین کنین؟ کدوم عاداتتان باعث تقویت سلامتیتان و کدوم عاداتتان موجب تخریب اون می شه؟

۶- در اندازه ۱ تا ۱۰، وضعیت تناسب اندامتون رو آزمایش کنین (۱ ضعیف ترین وضعیت تناسب اندام و ۱۰ تناسب اندام ایدآل). اینکه چهار مرتبه در هفته به مدت نیم ساعت یه نوع ورزش و فعالیت فیزیکی انجام بدین موجب سالم و متناسب نگه داشتن بدن شما می شه (بعد از اینکه اضافه وزنتون رو از بین برده یا کمبود وزنتون رو جبران کردین). ورزش منظم واسه گردش خون، انتقال اکسیژن در خون، حفظ بافت عضلانی، سالم موندن اندام های بدن و کارکرد مغزی و طول عمر لازمه. اضافه وزن یا کمبود وزن دارین؟ اندام ایدآل شما چه فرم و شکلی داره؟ چقدر به اینجور اندامی نزدیکین؟ واسه اینکه بدنتون رو به اون اندام ایدآل نزدیک کنین چه کاری می تونید امروز انجام بدین؟

۷- لیستی از ۱۰ چیزی که در خودتون دوست دارین جفت و جور کنین. حالا لیستی از ۱۰ ویژگی از خودتون که تصور می کنین موجب عقب نگه داشتن شما در زندگی می شه مثل تنبلی، غرور بیجا، نداشتن حس مسئولیت پذیری، نداشتن تمرکز، مدیریت وقتی ضعیف، جفت و جور کنین. این ویژگی چیجوری به شما واسه رسیدن به یه زندگی بهتر کمک می کنن؟ چیجوری موجب عقب نگه داشتن شما می شن؟ واسه تبدیل این خصوصیات منفی به مثبت چه می تونید بکنین؟ واسه تبدیل ویژگی های منفی خود به مثبت به خودتون قول بدید. دقت کنین که بخاطر داشتن اینجور خصوصیاتی خودتون رو سرزنش نکنین اما نقش اونا رو تو زندگیتون آزمایش کرده و واسه تغییر اونا تلاش کنین.

۸- هر روز از نظر ذهنی روی خودتون کار کنین. بزرگترین دشمن شما، ذهنتونه. معمولاً به هر چی که فکر کنین، اتفاق می افتد، به خاطر این عاقلانه س که ذهنتون رو با افکار مثبت و اعتمادبه نفس پر کنین. هرچه زیادی و رزق بیشتری تو زندگیتون داشته باشین، بازم مقدار بیشتری از اون رو به سمت خود جذب می کنین اما اگه ذهنتون پر از نداشته ها و کمبودها باشه می تونید حدس بزنین که چی انتظارتون رو می کشه. ثابت شده که قانون جذب یکی از مهمترین کلیدهای رسیدن به ثروت در همه میدون های زندگی می باشه. پس در اون استاد شید! اعتمادبه نفس وقتی میاد که واسه خودتون و بقیه مهم شید. این ارزش با تبدیل شدن به بهترین حالتی که می تونید باشین به دست میاد. علم ابزاریه که قدرت لازم واسه تبدیل شدن به چیزی که می خواهید در زندگی رو به شما می دهد. می دونین در ذهنتون چه گفتگویی در جریانه؟ هر روز چه پیام هایی به خودتون می رسونید؟ منفی هستن یا مثبت؟

۹- یه دفترچه روزانه داشته باشین. وقتی نتونین برنامه داشته باشین، برنامه تون شکست هستش. هممون ۲۴ ساعت در شبونه روز داریم. فرق افراد موفق و غیرموفق اینه که افراد موفق می دانند چیجوری از زمانشان به بهترین شکل استفاده کنن. تلاش کنین اول روی فعالیت های درآمدزا تمرکز کنین و بقیه تعهداتتون رو دور اون بذارین. شناسایی فعالیت هایی که در اون خوب هستین و خوب نیستین هم می تونه به درد بخور باشه. همه چیز رو در دفترچه روزانه تون یادداشت کنین مثل ساعت خواب، صبحونه، ورزش، زمان مخصوص خونواده، قرارهای ملاقات، زمان کار، زمان درس، زمان تماشای تلویزیون، و مثل این. با بررسی و دنبال کردن همه کارایی که انجام می بدید می تونید بفهمین که کجاها وقت تلف می کنین. بعد می تونید دوباره روی برنامه تون کار کنین. زمان هایی هست که بتونین کار مفیدتری در اون انجام بدین؟ انجام کاری در ساعت دیگری از روز می تونه کمک کنه؟ زودتر بیدار شدن از خواب یا دیرتر خوابیدن در شب خوبه؟ بهترین زمان کارایی شما چه زمونه؟

۱۰- به مدت یه هفته هر چیزی که واسه اون پول خرج می کنین رو بررسی کنین، چه به صورت نقدی، چکی، اعتباری، سودی … وقت اون رسیده که بفهمین واقعاً پولتون کجا می رود. همه صورتحساب ها و فیش هاتون رو نگه دارین. عادات خرج کردنتون رو یادداشت کنین. بیشتر پولتون رو کجا خرج می کنین؟ چقدر در ماه واسه بدهی ها یا قسط ها پرداخت می کنین؟ بیشتر از اون مقداری که باید رو واسه چیزی خرج می کنین یا واسه چیز دیگری به اندازه کافی پول اختصاص نمی بدید؟

۱۱- واسه خودتون الگو در نظر بگیرین. نام ۵ نفری که واسه موفقیتشون همیشه اونا رو تشویق می کنین رو یادداشت کنین، حال موفقیتشون در هر زمینه ای که باشه. لازم نیس این افراد یا گروه ها رو از نزدیک بشناسین یا حتی زنده باشن. با خودتون معتقد شید که با این افراد قرار بذارین (اگه اونا رو از نزدیک می شناسید) تا بتونین درمورد رازهای موفقیتشون از اونا سوال کنین. واسه اونایی که از نزدیک با اونا آشنایی ندارین می تونید در اینترنت یا کتاب ها تحقیق کنین. می تونید از این افراد واسه حساب کردن بیشتر روی خودتون استفاده کنین، از اشتباهات اونا درس بگیرین، از اونا پیشنهاد و پیشنهاد بخواین و خودتون رو با اونایی که در راهی مشابه شما هستن برابر کنین. هیچ وقت دست از یاد گرفتن ورندارید. ما در جهانی زندگی می کنیم که همیشه در حال تغییره. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کسی ممکنه مرتکب شه اینه که فکر کنه می تونه به تنهایی موفق شه.

۱۲- هیچوقت ، هیچوقت، هیچوقت دست نکشید! همت رمز کاره. ممکنه روزهایی به هر دلیل دوست داشته باشین که از تلاش دست بکشین. اسیر اون نشید! اگه با خودتون رو راست باشین و همه مراحلی که در بالا ذکر شد رو تمرین کنین، مطمئن باشین که موفق میشین!

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مردمون موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *