۱۲ کلیسای معروف فرانسه

بخش بزرگی از فرهنگ فرانسویا رو میشه در بناهایی مثل کلیساها یافت. وقتی که می خواین به این کشور سفر کنین بازدید از کلیساهای زیبای اونو یادتون نره.

در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین و زیباترین کلیساهای فرانسه می پردازیم:

 1. کلیسای Bourge:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای Bourge

در شروع قرن سیزدهم، این کلیسای جامع کاتولیک رم در بورژ، فرانسه ساخته شد. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده و تاریخ و قدمت اون به قرن سوم برمیگرده.

امروزه کلیسای جامع جزو سه ارتفاع بزرگه و طراحی زیبای اون باعث شده افراد زیادی به بازدید از اون علاقه نشون بدن. باورکردنی نیس که هنوزم بعضی از پنجره های شیشه ای اون باقی مونده. همه این موارد نشون دهنده داستانای مربوط به دوران قدیمه.

 1. کلیسای جامع استراسبورگ:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای جامع استراسبورگ

کلیسای جامع استراسبورگه بعضی وقتا به عنوان کلیسای جامع صورتی هم شناخته می شه. این کلیسا از موادی مثل ماسه و سنگ ساخته شده و رنگ صورتی اون به خاطر وجود اینجور موادیه.

یه منار مخروطی بزرگ تو یه طرف این کلیسا دیده میشه. معماری این بنا گوتیک و رمانسکه. هنوزم خدماتی در این کلیسا عرضه می شه. ساعت نجومی که در این کلیسا پیدا میشه قدمت زیادی داره.ساخت این ساعت به قرن نوزدهم برمیگرده.

 1. کلیسای سنت ژان:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای سنت ژان

شهر Aubeterre-sur-Dronne یه شهر کوچیک و زیباست که معماری سنتی و خونهای جذابی رو در خود جای داده. یکی از جاذبه های زیبایی که در این شهر پیدا میشه کلیسای سنت ژان در اون هستش.

این بنا در قرن هفتم ساخته شد و در قرن دوازدهم پیشرفت یافت. این کلیسا دارای شبستان طاقیه.

 1. کلیسای جامع Rouen:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای جامع Rouen

شهر Rouen به عنوان شهر هزار مناره هم شناخته شده چون میزبان کلیساهای زیادیه. با اینحال، در میان همه کلیساهایی که در این شهر ساخته شده کلیسای Rouen خودنمایی می کنه.

این بنا بلندترین کلیساییه که در تموم فرانسه پیدا میشه. شما می تونین مجسمه هایی که در این کلیسا نگهدای می شه رو تشویق کنین.

 1. Sacre-Coeur:

کلیساهای معروف فرانسه,Sacre-Coeur

این کلیسا در پاریس واقع شده و یکی از زیباترین کلیساهاییه که در فرانسه پیدا میشه. به خاطر موقعیت اون، در میان افراد شناخته شده و مشهوره.

این کلیسا به سبک رومانو بیزانس طراحی شده و بسیارشبیه مسجد جامِع ایا صوفیه در استانبوله. یکی از ویژگیای باحال این کلیسا موزاییکای خیلی از عیسی مسیح و جا دادن قلب طلایی انه.

 1. Saint Michel d’Aiguilhe:

کلیساهای معروف فرانسه,Saint Michel d'Aiguilhe

رسیدن به این کلیسا کمی رقابت برانگیزه. این کلیسای عجیب و باحال روی نقطه سنگی قرار گرفته و واسه رسیدن به اون باید ۲۶۸ پله عمیق رو طی کنین.

پیاده روی در این راه بسیار ارزشمنده چون می تونین آجرها و ساختار زیبای کلیسا رو از نزدیک ببینین که واسه قرن دهمه. این کلیسا از پایین نمای باورنکردنی داره و وقتی که به بالای اون می رسید می تونین نمای زیبایی به مناظر زیبای فرانسه داشته باشین.

 1. Notre Dame de la Garde:

کلیساهای معروف فرانسه,Notre Dame de la Garde

شهر بندری مارسی میزبان کلیسای عجیب و جذابیه که به افتخار قدیس حامی دریانوردان ساخته شده. این کلیسای کاتولیک رومی روی خرابه های قلعه ای در قرن نوزدهم ساخته شد.

در داخل کلیسا مجسمه های زیبایی هست که از مس ساخته شده و با برگای طلایی پوشونده شده. هم اینکه شما می تونین برج ناقوس رو در اون ببینین.

 1. Mont Saint Michel Abbey:

کلیساهای معروف فرانسه,Mont Saint Michel Abbey

بخشی از زیبایی استثنائی این بنا به خاطر موقعیت چشم نواز اون هستش. جزیره مونت سنت میشل فقط نیم مایل از سواحل نزدیک نرماندی فاصله داره.

وقتی که به جزیره نزدیک میشین می تونین این بنا رو ببینین که از سر از آب بیرون آورده و بخش بزرگی از جزیره رو به خود اختصاص داده. این کلیسا در قرن پانزدهم ساخته شد و میزبان راهبان بوده. در دور و بر اون خیابونای عجیب و باحال، مغازه ها، کافه ها و موزه های اختصاص داده شده به جزیره و تاریخ اون قرار گرفته.

 1. کلیسای جامع Reims:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای جامع Reims

بیشتر از ۸۰۰۰ سال پیش، ساخت این کلیسا شروع شد. امروزه کلیسای جامع نمونه عجیب و جالبی از معماری گوتیکه و به عنوان اصلی ترین جاذبه شهر Reims خدمت می کنه.

تکمیل این بناحدود یه قرن زمان برده و پادشاهان بسیاری در اون حضور داشتن. سوابق نشون میده که حتی ژاندارک هم در یکی از این مراسما در قرن ۱۵ حاضر بود.

 1. کلیسای Amiens:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای Amiens

این کلیسا فقط دو ساعت از ریمز آمین فاصله داره. وقتی که کلیسای ریمز(reims) رونمایی شد، جمعیت آمینز خواهان چیزی مشابه اون شدن. بخاطر این در قرن سیزدهم، کلیسای جامع گوتیک آمینز ساخته شد.

این بنا کمی بلندتر از بناییه که در ریمز ساخته شده. حجاری و حکاکی چهره های قدیسین با ظرافت خاصی انجام شده. بیشتر افراد واسه دیدن اینجور آثاری به کلیسای آمینز می رن.

 1. Notre Dame de Paris:

کلیساهای معروف فرانسه,Notre Dame de Paris

این کلیسا معروف ترین کلیسای جامع در نوتردام پاریس است. این بنا در اواسط قرن دوازدهم ساخته شد. نوتردام پاریس گوهر معماری فرانسه س و سبک گوتیک باورنکردنی و منحصر به فردی داره. اندازه این بنا به طور غیر قابل باوری بزرگه.

وقتی که به این ناحیه سفر می کنین ممکنه بخواین تنها سری به کلیسای اون بزنین اما بازدید از سرداب گسترده که در زیر کلیسا هست رو یادتون نره. بازدید از این سرداب واسه عموم آزاده.

 1. کلیسای جامع Chartres:

کلیساهای معروف فرانسه,کلیسای جامع Chartres

در سال ۱۱۹۴، ساخت این بنا شروع شد. این بنای باورنکردنی و عجیب، به سبک گوتیک ساخته شده و یکی از مهم ترین بناها از دید معماری در فرانسه حساب می شه.

شیشه ها و پنجره های رنگی که در این بنا به کار رفته خوب حفظ شده و دو مناره متفاوت در کلیسا ایجاد شده. با اینکه بیرون کلیسا فوق العاده س و می تونه توجه افراد رو به خود جلب کنه اما بهتره آثار هنری موجود در داخل بنا رو از دست ندین.

شما می تونین لباسایی رو پیدا کنین که مریم مقدس به هنگام تولد عیسی مسیح به تن داشته. این بنای قشنگتر موارد عجیب دیگری هم داره. پس بازدید از اونو از دست ندین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *