۱۴ نکته‌ی مسافرتی که هر مسافری باید بداند

سفر

اگه قصد رفتن به یه سفر رو دارین حتماً باید این ۱۴ نکته رو قبل از حرکت بدونین:

۱.پروازهای خود رو در اواسط هفته رزور کنین: سه شنبه و پنج شنبه از دید اقتصادی بهترین زمان واسه رزرو بلیته.

۲.زمان توقف در نیمه ی راه رو به زمان بازدید از مناطق جور واجور تبدیل کنین: بیشتر پروازهایی که دارای توقف بین راهی هستن، مناسب تر و منطقی تر می باشن . تلاش کنین از بین این پروازها یکی رو به دلخواه انتخاب کنین و با یه تیر دو نشون بزنین .

۳.به جای به کار گیری هتل های گران قیمت از سوییت های ارزون استفاده کنین: این سوییت ها به عنوان جانشین مناسبی واسه هتل ها تبدیل شده ان . هم اینکه این مکان ها حس در منزل خود بودن رو به شخص منتقل می کنه.

۴.قبل اینکه چمدون خود رو بسته بندی کنین، اونا رو کامل بررسی کنین: لیست کاملی از مواردی که باید به همراه داشته باشین جفت و جور کنین و جای دقیق اونا در چمدون رو هم یادداشت کنین تا وقتی که به اونا نیاز پیدا کردین بتونین به راحتی موارد مورد نیاز خود رو پیدا کنین .

۵.قبل از قرار دادن کفش ها در چمدون، اونا رو در داخل یه بسته بندی مناسب بذارین: هیچ کس دوست نداره چمدون مسافرتی اش با وجود کفش های کثیف، آلوده شه.

۶.لباس ها و تجهیزاتی که دارای یه طرح رنگی هستن رو با هم بسته بندی کنین : این کار می تونه در زمان شما صرفه جویی کنه.

۷.از تیغ های یه ریش تراش با به کار گیری چسب و یا پارچه مواظبت کنین: در این صورت می تونید مطمئن باشین که ریش تراش در مکان امنی قرار گرفته و وسایل شما رو برش نمیده .

۸.شارژر خود رو تو یه قاب شیشه ی قدیمی بذارین : این کار باعث می شه، وقتی که به شارژر احتیاج دارین به آسونی به اون دسترسی یافته و کل چمدون رو هم زیر و رو نکنین .

۹.جواهرات خود رو تو یه ظرف قرص دربسته مرتب کرده و نگه دارین: از این روش واسه نگه داری گوشواره و حلقه می توان استفاده کرد .

۱۰.قبل از خروج، لیستی از سوغات های مورد نظر جفت و جور کنین: این کار باعث می شه هزینه ی زیادی واسه خرید سوغات صرف نشه .هم اینکه استرس این کار هم تا حد زیادی کاهش می یابد .

۱۱.لباس های زیر خود رو تو یه چمدون دستی نگه دارین: در این صورت اگه چمدون بزرگ شما در راه گم شد، می تونید مطمئن باشین که لباس های زیر تمیز دیگری دارین .

۱۲.آب گوجه فرنگی سفارش بدید، چون طعم اون در هواپیما بهتر هستش: طعم مواد غذایی و نوشیدنی ها در ارتفاعات متفاوت هستش. یه شیمیدان در این مورد آزمایشی انجام داده و فهمیده س که در زمین طعم آب گوجه فرنگی به طور کامل متفاوت هستش. تحت فشار داخل کابین، طعم و مزه ی اون خوشمزه تر هستش .

۱۳.لباس های کثیف رو تو یه کیسه ی لباس نگه دارین: به این ترتیب، لباس های تمیز بوی لباس های کثیف رو به خود نمی گیرد.

۱۴.به هنگام گردش در شهر از افراد محلی هم کمک بگیرین: شما می تونید از کافه ها، گالری ها، فروشگاه ها و مکان های دیگه دیدن کنین . در این بین می تونید از اطلاعات افراد محلی هم استفاده کنین.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *