۱۴ نکته جالب درباره آرایش و زیبایی

آرایش و زیبایی سن و سال مشخصی نمی خواد. اینکه تبلیغات زیبایی گرون، بیشتر با افراد جوون نشون داده شده به این معنی نیس که درست بوده و بقیه نمی تونن ازش استفاده کنن. هر مجله یا کتابی در مورد زیبایی بخونین شامل اصولیه که پیشنهاد شده از اونا پیروی کنین.

اگه به پیشخوان یه فروشگاه بزرگ مراجعه کنین، دلایل زیادی می شنوین که به چه دلیل باید هزینه تقریبا زیادی واسه کرم دورچشم با فلان مارک یا کرم ضدچروک با مارکی دیگه بپردازید و تلاش دارن متقاعدتان کنن که واسه کرمی که ده سال صورت تون رو جوون تر می کنه، این اصلا هزینه زیادی نیس.

یا مثلا مادرتون اصرار داره قبول کنین که موهای به این بلندی مناسب سن و سال تون نیس. دختر نوجوون تون هم شاید التماس تون می کنه که موهای خاکستری تون رو رنگ کنین.

من خیلی طرفدار قوانین و اصول نیستم، واقعا همیشه دنبال دلایلی هستم تا این اصول رو بشکنم. پس چارده قانون زیبایی رو که بهتره ندیده بگیرین با دلیل واسه تون می گم. اجازه بدین با کرم ضدچروک معجزه گری شروع کنم که دارین خودتون رو واسه خریدنش می کُشید!

 1. این کرم گرانقیمت، چروکای تون رو برطرف می کنه

هر زنی یکی از این کرما داره. به یه فروشگاه می رید و فروشنده تلاش می کنه به شما کرم دورچشم، کرم ضدچروک، سرِم و شیرپاک کن و شکلای جور واجور محصولاتش رو بفروشه تا بتونین چند سال از سن چهره تون کم کنین.

اما واقعیت اینه که هیچ لوسیون یا معجونی جوون تون نمیکنه، بجز شاید ویتامین آ، که اگه واقعا می خواین نتیجه بگیرین باید از نسخه های فرمولی قوی استفاده کنین.

اگه می خواین این چروکا رو وردارین، از پیشخوان فروشگاه ها دورشوید و به دکتر متخصص پوست مراجعه کنین. لیزر، پرکنندهای صورت، بوتاکس و لیفتینگ واقعا می تونن این ترفندها رو اجرا کنن اما این روش ها هم تهاجمی هستن و هم گرون.

 1. اگه سن تون بالا رفت دیگه موهاتون رو بلند نگه ندارین

این قانونیه که شکستنش رو خیلی دوست دارم. هیچ دلیلی نداره که چون فلان کارشناس زیبایی میگه مجبور شید بعد از سن خاصی موهاتون رو کوتاه کنین.

درسته که با بالا رفتن سن، موهای مون شکننده تر شده و به یه عالمه وقتی که ۲۵ یا حتی ۳۵ سال داشتیم نیس، اما خیلی از خانوما در سن ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سالگی هم می تونن موهای خوب و زیبایی داشته باشن. اگه موهای شما فرم و حالت زیبایی داره و متناسب با صورت تونه، می تونین تا هراندازه که دوست دارین بلند نگهش دارین.

 1. هیچوقت موهای بالای ابروهای تون رو بر ندارین

یه باور قدیمی هست که نباید هیچ وقت موهای بالای ابرو رو برداشت. معنی نداره، بچینیدشان! اگه این کار رو نکنین ابروهای شما اون طور که باید تمیز و مرتب به نظر نمی رسن.

به هر فرد خبره ای در این مورد مراجعه کنین، تموم زیرو بالای ابروهای تون رو تمیز می کنه و خودتون می بینین که چه تاثیری در چهره تون داره.

 1. موهاتون رو هر روز نشویید

شاید شنیدین که شستن هر روزه موها غلطه و اگه اینجور کنین، موهای چرب تون رو هر روز بشورید دیگه شفاف و براق نیستن.

من که باور نمی کنم، خودم به عنوان کسی که موهای چرب داره، هیچوقت نتونسته ام بیشتر از دو روز موهایم رو نشسته نگه دارم یا پودربچه به موهایم نپاشم تا چربی رو جذب کنه( و چقدر هم این ترفند رو دوست دارم!). اگه این کار رو نکنم موهایم ظاهری چرب و ناخوشایند دارن. وحشتناک!

امروزه فرمولاسیون شامپوها جوریه که می تونین روزانه از اونا استفاده کنین. چیزی که به موهاتون آسیب می زنه، حالت دهنده های گرمایشی هستن. اگه امکانش هست اجازه دهیدموهای تون با هوا خشک شه و کمی دور از این وسیله استراحت کنه، بذارین حالت طبیعی خودشو داشته باشه.

 1. بافتن موها واسه خانمای بالای ۳۰ سال مناسب نیس

اگه احساس می کنین موهای بافته شده به شما میاد، هیچ دلیلی وجود نداره که نتونین در این سن و سال موهاتون رو ببافید. دودلی نداشته باشین و چشمون گردشده دخترتون رو ندیده بگیرین.

 1. همیشه به مژهای پلک بالای تون ریمل بزنین

من هیچ وقت به مژهای بالاییم ریمل نمی زنم و همیشه هم خوب به نظر می رسن. به سلیقه خودتون بستگی داره و یه انتخاب فردیه. من دوست ندارم مژه ام با ریمل به چشم بیان. فکر می کنم بدون ریمل خیلی طبیعی تره.؛ موضوع ساده ای که به پسند شما برمیگرده.

 1. همیشه گران یعنی بهتر

خیلی از زنان تصمیم می گیرن که موهای شون خاکستری بمونه، به دلایل زیاد: رنگ خاکستری موهای شون قشنگ و درخشانه، مایل به قبول کردن دردسرها و هزینه های رنگ مو نیستن یا میخوان زندگی رو همونجوریکه به پیش میره قبول کنن، چین و چروکا، موهای خاکستری و …

بعضی از زنان پولدار و خیلی از اونایی رو که نسبت به زیبایی شون حساس هستن رو می شناسم که از مرطوب کننده ها و لوازم آرایش معمولی استفاده می کنن. اینم بسته با انتخاب و عادت شما داره.

پس چه وقتی باید پول خرج کرد و چه وقت لازم نیس؟ اصلی هست که باورش دارم: واسه کالاهایی که به مدت خیلی کوتاهی روی پوست می مانند زیاد پول خرج نکنین. یعنی پاک کننده های آرایش. در واقع اگه اینجور محصولی گرانقیمت باشه یعنی پول تون رو هدر دادین.

کالاهایی مانند کرم پودر و سایه چشم اگه از مارک معتبرتری باشن، کیفیت بالاتری داشته و بهتر هستن.

لاک ناخن nail-polish

مدل لاک ناخن با طرحای متفاوت

 1. لاک ناخنای دستا و پاها باید یکجور باشن

دلیلی وجود نداره که انگشتای دست و پای تون مثل هم باشن. درواقع این روزا رایجه رنگ لاک ناخنای دست و پا به طور کامل فرق داشته باشه.

 1. موقرمزها نباید رژلب قرمز استفاده کنن

نمی دونم این باور از کجا اومده، اما واقعا خنده داره. اتفاقا رژلب قرمز واسه موقرمزها خیلی هم خوب و معرکه س.

باور اشتباه ۱۰: زنان چشم آبی نمی تونن آرایش آبی واسه چشمای شون داشته باشن

زنان چشم آبی می تونن رنگ آبی رو واسه آرایش چشمای شون انتخاب کنن، اگه چشمون شما آبیه اتفاقا خوبه که خط چشم آبی یا سایه ملایم فقط روی پلکای تون داشته باشین چون آبی پررنگ می تونه چشمای تون رو از مرکز توجه خارج کنه.

 1. عطر رو فقط روی مچای دست و پشت گوشا اسپری کنین

در مورد جای اسپری کردن عطر هرکسی قانون خودشو داره. یه از کارشناسان در این مورد پیشنهاد می کنه عطر رو بین ترقوه و سینهای تون اسپری کنین.

بعضیا هم اصرار دارن که باید عطر رو روی نقاط نبض دار استفاده کرد: مچا یا پشت گوشا. یه سریای دیگه هم فکر می کنن باید عطر رو در هوا اسپری کرده و از بین اون رد شیم!

واقعا قانونی وجود نداره جز این که بهترین کار اینه اونو مستقیما روی لباس اسپری نکنیم. شمام می تونین روش مورد علاقه تون رو انتخاب کنین و راحت باشین.

 1. هرچقدر جوش و چروک پوست تون بیشتر باشه، باید بیشتر آرایش کنین

آرایش تند واسه هر کسی جلوه باحالی نداره بجز هنرپیشهای تئاتر و دلقلکا. کرم پودر و کانسیلر از راه چین و چروکا خورده می شن و پوششی واسه اونا نیستن. تلاش کنین اول با کرم پودر پوست تون رو یکنواخت کنین و بعد روی نقاط ناهموار و قرمز رو با کرم پودر بپوشونین.

واسه این که چین و چروکای تون جلب توجه نکنه چشمای تون رو با کمک سایه چشم و ریمل بزرگ تر نشون بدین، لبای تون رنگ ملایم داشته باشه و گونه هاتون هم سایه ای از رنگ صورتی.

جوش رو هم می تونین با کانسیلری که به طور کامل همرنگ با پوست تونه بپوشونین. از انگشت تون استفاده کنین و کانسیلر رو مستقیما روی جوش نکشید چون ممکنه آلوده به میکروب جوش تون شه.

 1. هر زنی باید از یه کرم دورچشم عالی و شیرپاک کن عالی استفاده کنه

شما حتما به کرم دور چشم نیاز ندارین، در مورد شیرپاک کن هم فقط اونایی که پوست شون چرب بوده و مستعد میکروبی شدنه به اون نیاز دارن. مهم نیس که آرایشگر به شما چه گفته.

یعنی اگه کرم دور چشم و شیرپاک کنی دارین که به پوست شما حس و جلوه خوبی میده همون رو نگه دارین. اصلی که به اون عقیده دارم اینه که زیبایی واقعی از درون سر میگیره، از حسی که به خود داریم. پس اگه لوسیونا و کرمای خودتون احساس بهتری به شما میدن از به درستی استفاده کنین.

gray-hair

 1. موهای خاکستری شما رو نامرتب نشون میده

شاید این برچسبا رو در مورد موهای خاکستری شنیدین این که مثلا موی خاکستری شما رو پیر نشون میده، یا مانند اونایی میشین که اهمیتی به سرووضع شون نمی دن. غلطه! این که رنگ خاکستری موها، سن تون رو بیشتر نشون میده واقعیت نداره، این فقط یه عقیده س که فردیه.

و ازآنجایی که در بعضی خانوما در دهه سی زندگی شون موها شروع می کنن به خاکستری شدن، پس ربطی به سن و سال نداره. زنان قشنگتر و مشهوری هستن که موهای جذاب و خاکستری رنگ دارن.

خیلی از زنان تصمیم می گیرن که موهای شون خاکستری بمونه، به دلایل زیاد: رنگ خاکستری موهای شون قشنگ و درخشانه، مایل به قبول کردن دردسرها و هزینه های رنگ مو نیستن یا میخوان زندگی رو همونجوریکه به پیش میره قبول کنن، چین و چروکا، موهای خاکستری و … .

 1. هیچوقت نذارین ریشه موهای رنگ شده تون دیده شه

یکی از بزرگ ترین اصول زیبایی که سالهاست رواج داره اینه که هیچوقت اجازه ندین ریشه موهای رنگ شده تون معلوم شه. چون هم علامت احتمال بارداریه (ممنوع بودن رنگ کردن موها در سه ماهه اول بارداری) و هم علامت تنبلی! اما سایه های زاویه داری از رنگ روی موها امروزه واقعا شیکه.

چیجوری یه لبخند قشنگتر داشته باشیم؟

واسه شفافیت پوست صورت چه کنیم؟

بازنشر تبیان دانستنی زیبایی صورت زیبایی لب زیبایی مو زیبایی چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *