۱۵ ترفند برای والدین جدید

new-parents

حقه ها و ترفندهایی که شما رو طی شب های طولانی بی خوابی کمک می کنه.

مطمئنیم که تا حالا حتما شکل های جور واجور کتاب و وبلاگ های آموزش نگهداری از کودک رو امتحان کرده اید ،اما هنوز خیلی از نکات هستن که هنوز نمی دونین. اینجا ۱۵ ترفند بچه داری که می تونه به شما کمک کنن رو جمع آوری کرده ایم. یادتون باشه که مهم ترین حقه پدر و مادر خوب بودن اینست که به خودتون و کاری که در حال انجام اون هستین مطمئن باشین. خلاصه تموم نکته ها همینه.

 1. لکه گیری خونگی

۲ واحد مایع ظرفشویی رو با ۱ واحد پراکسید هیدروژن ترکیب کنین تا حیرت انگیزترین لکه روب در تموم دوران رو تولید کنین. این ترکیب جادویی لکه فضولات رو از لباس ها و لکه آلودگی ها رو از فرش پاک می کنه. هم اینکه شکل های جور واجور آبمیوه ها و خوردنی ها رو. بخش تخصص این ترکیب بی پایانه. فقط به جلو برید همه لکه ها رو تمیز کنین!

 1. شرشرهای شبونه بدرود !

به جای خرید هر روزه پوشک بچه این دفعه یه بسته اندازه بزرگ پوشک بخرین. می دونین که بچه ها تموم شب در حال دفع کردن هستن. خرید بسته های پوشک اندازه بزرگ ارزون تر و به صرفه تر واسه شما هستش. مخصوصا که شما دائم به اونا احتیاج دارید.

 1. وعده های غذایی آماده

میوه های فریزری یا مواد غذایی یخ زده که در یخچال ذخیره کرده اید می تونن در مواقع بی حوصلگی یا کمبود وقت به عنوان یه وعده غذایی فوری استفاده شن.

 1. کسی هوله گرم نمی خواهد؟

واسه کودکان تازه متولد شده می تونید هوله حمامشان رو از طریق یه دستگاه گرمایشی قبل از به آخر رسیدن حمامشان گرم کنین تا از دست جیغ های بعد از دوش در امان باشین!

 1. گرم و نرم

با به کار گیری وسایل گرمایشی تشک تخت رو قبل از آوردن نوزاد به تخت گرم کنین تا از فرق دمای آغوش شما و تخت از خواب بیدار نشن. فقط مطمئن باشین که وسیله گرمایشی در تخت جا نمونه!

 1. بطری قبل از خواب

یکی از دوستان من که در دوران شیردهی بود همیشه قبل از خواب یه بطری شیر واسه شب نوزادش آماده می گذاشت. با این حقه می تونست شب رو پرآرامش تر طی کنه و مراحل آمادگی واسه شیردهی رو دور بزنه پس می تونست بیشتر و بهتر بخوابه.

 1. وقت خریدن یه ماشین بزرگتر رسیده ؟

شاید هیچ وقت فکر نمی کردین اینجور روزی برسه .با یه ماشین بزرگتر می تونید بچه ها رو به بازی گروهی بکشونین و همه خاروبارتان رو هم یه باره به خونه ببرین .

 1. دیگه خبری از گم شدن جوراب ها نیس

شستن جوراب نوزاد در داخل یه کیسه توری کمک می کنه از غیب شدن مرموز و شبح مانند اونا جلوگیری کنیم .

وقتی ببینین چقدر جوراب نوزاد در دور و دور و بر شما سرگردانه , هیچوقت از انجام این ترفند پشیمون نمی شید.

 1. قدرت حموم کردن

حتما تجربه این رو دارین: وقتی که می خواید حموم کنین, درست لحظه ای که قدم در حموم نهادید نوزادتون شروع به جیغ زدن می کنه؟

صدای سشوار به عنوان یه وایت نویز واسه آرامش جیغ نوزاد در حالی که شما موتون رو شامپو می زنید, عمل می کنه. حموم موفقیت آمیزی داشته باشین .

 1. نویز سفید

نویز سفید واسه نوزادان مثل سحر و جادوست. شما می تونید از بعضی اپلیکیشن های عالی از فروشگاه اپل و گوگل استفاده کنین. یه رادیو ساده و قدیمی هم به بهترین شکل کار می کنه.

 1. هوش خیاطی

با دستکش های کاموایی گمشده خدافظی کنین! چند روز پیش خانمی در فروشگاه صنایع دستی به من گفت که یه کش پلاستیکی به دستکش بچه بدوزم و اون رو از آستین کتش رد کنم. و حدس بزنین چه شد؟ کار می کنه!

 1. قیچی همراه

من داخل کیفم یه قیچی حمل می کنم تا غذای کودکم رو براش خرد کنم. از حمل کردن چاقو امن تره و وقتی مشغول باشین به کار گیری اون سریع و آسون تر هم هست. قیچی غذایی،ازش استفاده کن و لذت ببر.

 1. دستیار کفش

یه عکس برگردان رو از وسط نصف کنین و نصف اون رو تو یه لنگه کفش کودکتون و نصف دیگه رو در لنگه دیگه بچسپانید. اینطوری کودکتون می تونه برچسب ها رو با هم مطابقت دهد و کفش ها رو درست بپوشد. من تازگیا شروع به انجام این کار کردم و عالی کار می کنه !

 1. تیلنول(Tylenol)، واسه پیروزی

من در طول شب های وحشتناک دندون در آوردن به نوزادانم قبل از خواب چند تیلنول می دهم. بعد بعد از ۴ ساعت ( وقتی اثر تیلنول از بین رفت) یواشکی وارد اتاق می شوم و به اونا کمی ایبوپروفن می دهم تا درد اونا رو در باقی ساعات شبونه کم کنه. یکی از دوستان من به جای ایبوپروفن از Orajel استفاده می کنه ,نتیجه ها یکیه ؛ خواب آروم .

 1. نوار چسب رو یادتون نره

وقتی مسافرت می کنین روکش پریز برق اضافی یا (نوار چسب) باخود همراه داشته باشین. من به شما قول می دهم, همین که کودک رو در هتل روی زمین گذاشتین مستقیم به سمت پریز برق میره.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *