۱۵ دلیل برای تجربه یک مسافرت تنهایی

تنها سفر کردن

تنها سفر کردن ممکنه مخالف با چیزهای مورد علاقه شما باشه. با این حال، شما قصد سفر دارین ومی خواهید از همه لحظه های خود لذت ببرین و هیچ استرسی هم در سفر خود نداشته باشین. اما سفر کردن فقط به خودی خود چیز بدی نیس.

حتی اگه در اول با موقعیت های استرس زایی مواجه شید و یا واسه انجام تنهای کارا احساس اضطراب و استرس داشته باشین ، در انتهای سفر خود می بینید که اینکار اون قدرها که شما فکر می کردین آسونه.

در این مقاله ۱۵ دلیل واسه تجربه ی یه مسافرت تنها رو بیان می کنیم.

 1. استقلال بیشتری دارید

وقتی که کار بزرگی مانند مسافرت رو به تنهایی انجام می بدید ، بقیه موارد براتون کسل کننده و دلهره اور نخواد بود. داشتن تجربه ی تنهایی هم می تونه شما رو تشویق کنه تا کارای دیگری رو هم خودتون انجام بدین. اینکار به شما کمک می کنه کارایی رو انجام بدین که همیشه از انجام تنهای اون وحشت داشتین.

 1. این تجربه می تونه وحشتناک و ترسناک باشه

در طول زندگی ما معمولا فرصت های بسیار کمی واسه روبرو شدن با ترس های خود داریم. تنها سفر کردن این فرصت رو به شما می دهد که بفهمین از چی ساخته شده اید و در موقعیت های سخت مانند گم شدن، از دست دادن پول و رابطه برقرار کردن با یه زبون دیگه و درک موقعیت های جور واجور مانند از دست دادن قطار چقدر منطقی هستین و چیجوری می تونید رفتار کنین.

 1. یاد می گیرید که بر خودتون تکیه کنین

وقتی که تنها سفر می کنین ، هیچ کسی نیس که در اتفاقات غیر منتظره به شما کمک کنه و راهی پیش روتون بزاره. باید به تنهایی از عهده ی همه مسائل بر بیایید. با اینکه این موضوع می تونه کمی دلهره آور باشه اما احساس رضایتی که از حل مشکل به شما دست میده عالیه.

 1. از منطقه ی آرامش و امن خود خارج می شید

معمولا ادما از انجام کارای جور واجور در حضور جمع دوری می کنن. اینکارها می تونه شامل تنها غذا خوردن و یا گردش تنهایی باشه. با اینحال، خطر کردن و صرف بعضی از زمان ها به تنهایی، باعث می شه به این شرایط عادت کنین و با افکار خود تنها باشین.

با اینکه در اول اینکار می تونه کمی سخت باشه اما خارج از شدن منطقه ی امن و آروم ، می تونه شما رو هم آروم تر کنه و حس خوبی به شما ببخشد.

 1. احساس موفقیت بزرگی دارید

شما فقط به سفر نمی روید بلکه تنهایی سفر می کنین. هیچ کسی نیس که در این سفر همراه شما باشه. شما باید به تنهایی پرواز و هتل خود رو رزور کنین و همه کارای مربوط به هتل خود رو انجام بدین.

باید از شهری به شهر دیگه برید. چیزای باحال و عجیبی می بینید. همه این موارد رو دوش ی خودتونه و این احساس موفقیت بزرگیه.

امتیازات سفر رفتن

مسافرت تنهایی و امتیازات اون واسه شما

 1. این سفر می تونه حس آزادی رو در شما بسازه

معمولا وقتی که با افراد دیگه مسافرت می کنیم احساس تعهد در ما وجود داره. ما به غیر از خود در مقابل اون ها هم مسئولیم. فکر می کنیم که اگه به همه موقعیت های توریستی سر نزنیم و یا همه کارای مهم رو در شهر انجام ندیم بوسیله اون ها مسخره می شیم.

اگه خسته باشیم و بخوایم تا دیر وقت بخوابیم نمی توانیم چون این کار می تونه برنامه ی افراد دیگه رو به هم بزنه. وقتی که تنها سفر می کنیم ، دنیای جدید آزادی به روی شما گشوده می شه. اصلا احتیاجی نیس در مورد انتظارات، چیزهای مورد علاقه ، عقاید و عادت های خواب افراد دیگه نگران باشین. احتیاجی نیس به یه برنامه ی سفری خاص معتقد باشین.

واقعا حتی اگه نخواهید احتیاجی نیس که برنامه ی خاصی واسه سفرتون داشته باشین. شما می تونید به طور کامل خودسرانه عمل کنین و چیزایی رو کشف و درک کنین که قبلا هیچوقت اون ها رو تجربه نکرده بودین.

 1. می تونید هر کاری که می خواهید و دوست دارین انجام بدین

احتیاجی نیس که همه کارا و برنامه ها رو تو یه روز بذارین تا افراد دیگه گروه رو راضی کنین. می تونید کلا تصور خود رو تغییر بدید. می تونید همه روز خود رو به خوردن غذاهای جور واجور بپردازید بدون اینکه احساس تاسف داشته باشین و از کسی بترسید.

 1. اینکار باعث می شه با جهان دور و بر خود درگیر شده و رابطه داشته باشین

وقتی که به تنهایی سفر می کنین کسی در کنارتون نیس که به اون تکیه کنین. در این جوری مواقع معمولا آدما به ناشناس ها اعتماد و تکیه می کنن. مثلا ممکنه راهی رو از کسی سوال کنین و یا در مورد انجام کاری خاص ایده و نظر اون رو سوال کنین.

پس شما مجبور می شید با افراد ناشناس هم رابطه برقرار کنین. اینکار می تونه تاثیر زیادی در روابط اجتماعی شما داشته باشه.

 1. می تونید به تنهایی تصمیم بگیرین

بدون هماهنگی با برنامه، خواسته ها و بودجه ی بقیه افراد ، شما می تونید خیلی راحت روی کارایی که دوست دارین انجام بدین تمرکز کنین.

 1. هیچ بحثی وجود نخواد داشت

حتی دوستان خوب هم می تونن باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شن. برنامه های نزدیک ، استرس بودن تو یه فضای متفاوت ، برنامه ی پیدا کردن هتل، پرواز و یا یه فعالیت خاص می تونه باعث ایجاد بحث و جنگ در بین افراد شه و در آخر موجب ایجاد حس ناراحتی و دلخوری در اون ها شه.

اما وقتی که تنها سفر می کنین احتیاجی نیس در مورد این مسائل ناراحت و دلواپس باشین. شما می تونید با عکس ها و خاطرات خوش از سفر برگردین.

 1. می تونید کارا رو به دلخواه خود در سرعت مورد نظر خود انجام بدین

بیشتر افراد دوست دارن کارای خود رو با سرعت بکنن. اون ها دوست دارن نگاهی سریع و گذرا به موزه و یا بقیه اماکن دیدنی شهر داشته باشن. اما یه سری های دیگه ممکنه این سرعت رو دوست نداشته باشن و ترجیح بدن آروم و آهسته به راه خود ادامه. وقتی که تنها سفر می کنین می تونید به دلخواه خود کارا رو انجام بدین و زمان لازم خود رو واسه بازدید از هر مکان تنظیم کنین بدون اینکه نگران بقیه افراد باشین.

 1. می تونید هر چیزی رو که دوست دارین بخورین

بدون اینکه ۸ رستوران متفاوت رو ببینین و تنها منوی اون ها رو بخونین تا غذای مورد علاقه ی بقیه افراد گروه رو پیدا کنین ، شما می تونید به اولین رستوران مورد نظر خود برید و هر چیزی رو که دوست داشتین سفارش بدید و بخورین.

اگه دوست ندارین به رستورانی برید اصلا مشکلی نیس. می تونید در هتل خود بشینین و سفارش غذا بدید. در این سفر کسی نیس که شما رو در مورد رژیم غذاییتان سرزنش کنه.

 1. شما در راس همه ی امور هستین

اگه به تنهایی سفر کنین دیگه احتیاجی نیس از خواسته های بقیه پیروی کنین. تنها سفر کردن این فرصت رو به شما می دهد که رییس خود باشین و همه کارا رو براساس خواست خود انجام بدین.

اگه مهارت کمی در این موضوع دارین، تنها سفر کردن می تونه به شما کمک کنه.

 1. می تونید تموم چیزها رو از یاد ببرین و مشکلات رو در مبدا جا بذارین

اگه به تنهایی سفر کنین می تونید همه مشکلات خود رو در شهر خود جا بذارین و با خیالی راحت به سفر بیایید. اما وقتی که با دوستان نزدیک واعضای خانوده سفر می کنین دیگه هیچ چیزی رو نمی تونید در شهر جا بذارین.

دیدن این افراد می تونه شما رو به یاد مشکلاتتون بندازه. با تنها سفر کردن می تونید خود رو در موقعیت جدیدی بذارین و تجربه های جدید تری داشته باشین.

 1. شما چیزایی دارید که فقط واسه شماس

سفر کردن، تجربه ی مخصوص و هیجان انگیزیه اما وقتی که این تجربه رو با بقیه آدما به اشتراک می گذارید ، دیگه به طور کامل مال شما نخواد بود.

منظورم این نیس که سفر کردن با بقیه افراد نمی تونه باحال و هیجان انگیز باشه ، منظورم اینه که با تنها سفر کردن خاطرات و تجربیات منحصر به فردی دارید که فقط واسه خودتونه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

اختصاصی جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *