۱۵ نشانه اعتیاد به فیس بوک

اعتیاد به فیس بوک

 

_ شما به صورت روزانه و هر روز چند مرتبه وضعیت خود رو در “فیس بوک” به روز می کنین. شما تلاش می کنین تا هر حادثه ای رو که در طول روز واسه شما در خونه یا محل کار واسه شما اتفاق افتاده رو واسه دوستای خود در فیس بوک بنویسین.

_ وقتی که سایت فیس بوک دچار تغییراتی می شه شما بی دلیل دچار ناراحتی و عصبانیت میشین. وقتی که شما کوچیکترین تغییر در طراحی صفحه ، رنگها و یا هر تغییر دیگه رو در صفحه یا حساب شخصی خود می بینین شدیدا عصبانی میشین وقت اون هستش که به خروج از فیس بوک فکر کنین.

_ شما علاقه دارین که اولین نفری باشین که واسه مطالب دوستای خود نظر می ذارین. در این مورد رکورد گیری انجام نمی شه ولی شما دوست دارین که همیشه اولین نظر رو واسه مطالب دوستان رو بنویسین.

_ شما واسه گیاه، بچه کوچیک یا حیوان مورد علاقه خود صفحه ای درست می کنین. وقتی که اون شخص یا چیز نمی تونه صفحه خود رو به روز کنه پس این شمائید که باید این صفحه یا صفحات رو به روز کنین. در عین حال این اقدام باعث می شه تا شما در عین حال چند صفحه جور واجور رو به روز کرده و ذهن خود رو به اونا مشغول کنین.

_ شما در هر مکان ممکن صفحه خود رو چک می کنین. واسه شما مهم نیس که در چه شرایطی و در چه مکانی هستین ، بلکه مهم واسه شما اینه که صفحه خود رو ببینین.

_ فیس بوک زمان زیادی از وقت شما رو به خود اختصاص داده و باعث شده که شما توجه کافی به اعضای خونواده خود نداشته باشین. براساس آمار موجود فیس بوک عامل ۱ طلاق از هر ۵ طلاقه. و مطمئننا این آمار در آینده هم رو به افزایش میره . وقتی که همسر شما خونه رو واسه همیشه ترک می کنه شما نمیفهمید چون مشغول بروزرسانی صفحه خود هستین.

_ شما از قرار گرفتن در برابر وب کم احساس خجالت می کنین ؟ تا حالا از تصویر خود در درون آینه واسه بخش مشخصات خود در فیس بوک عکس گرفتین؟ اینا نشونه مریضی به اسم “رفتار شدیدا پوچ” است که از مشکلات استفاده دراز مدت از فیس بوکه.

_ وقتی که به تعطیلات رفته اید و در کنار ساحل حموم آفتاب می گیرین یا در جنگلی قشنگتر در حال قدم زدن هستین یهو با گوشی موبایل خود صفحه خود به صفحه فیس بوک وارد شده و اونو چک می کنین. اینم یه نشونه خطرناک از اعتیاد شدید به فیس بوکه.

_ شما با بهترین دوست خود بیشتر از راه فیس بوک در تماس هستین تا اینکه همدیگه رو در شرایط عادی ملاقات کنین. این شرایط امروزه به شکل عجیبی در حال زیاد شدنه و دوستان هر روز بیشتر بهتر می دونن تا در فیس بوک با هم در رابطه باشن.

_ شما در سایت فیس بوک قابلیتی دارین که طبق اون می تونین از روز تولد دوستای خود باخبر شید. خیلی از افراد اگه سایت فیس بوک این قابلت رو واسه اونا ایجاد نمی کرد اونا هیچوقت تاریخ تولد دسوتان و بستگان خود رو نداشتن.

_ وقتی می رسه که شما دوستان بیشتری به صورت مجازی نسبت به شکل واقعی دارین. در این حالت شما از این که همسایه یا دوست دیگه شما دوستان بیشتری در فیس بوک داره ناراحت میشین و تلاش می کنین دوستان بیشتری در محیط مجازی داشته باشین.

_ وقتی می رسه که شما در کنترل مخارج و کسب درآمد به دلیل صرف زمان زیاد در فیس بوک دچار مشکل میشین. شما نمی تونین خوب کار کنین و ذهن شما درگیر صفحتان در فیس بوکه.

_ یکی دیگه از نشونه های اعتیاد به فیس بوک اینه که شما حتی موقع به کار گیری سرویس بهداشتی هم از راه گوشی موبایل خود به صفحه فیس بوک خود رفته وسعی می کنین تا وضعیت خود رو به روز کنین. یعنی شما به اندازه ای به این سایت وابسته شدین که نمی تونین تا خروج از سرویس و رفتن به پشت کامپیوتر صبر کنین.

_ وقتی که شخصی شروع به مطرح کردن خیلی از مسائل خصوصی خود در صفحه فیس بوک خود شد و یا به به همسر خود در این صفحه به شکل غیر معمولی بیان علاقه کرد باید به اعتیاد این شخص به فیس بوک شک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *