۱۸ تـوصیه همسرداری بـرای خانمها

girlاین اصول ساده رو همه یاد داریم اما در مقام عمل … به چه دلیل آمار طلاق اینقدر بالا رفته و قبحش ریخته؟ این اصول ساده کارساز و موندگاری بخش زتدگیه… البته باید مهارت حل مسأله و زندگی کردن رو هم آموخت و آموزاند و هم انصاف و تشکر و ترس از خدا رو… بخش اول که مربوط به آقایون بود بازخورد عجیبی داشت و بعضی یادداشتها تند بود و از انتشارشون هدفی داشتیم ..بیایید باهم کنترل برخود و انصاف و خوب حرف زدن رو تمرین کنیم. مرد و زن پایه زندگی ان دشمن نیستن مکمل همند… دقت کردین همه موارد رو با فونت مشکی آوردم ؟ چون مهمند… خیلی از این نکات به درد مردها هم می خوره و پس از دیدن کامنتها اضافه کردم…

در اسلام جهاد زنان رو حسن تبعل یا خوب شوهرداری کردن دونسته ان. کاری به غربیان ندارم که درپنجاه سال گذشته بنام حقوق زن چه فجایعی درست کردن و کارای شرم بیاری چون صنعت پورنوگرافی و ازدواج همجنسباران و… رو راه انداختن… اسلام زن رو هدیه الهی می دونه که مکمل مرده و این دو با هم می تونن کمال خود و جامعه رو رقم زنند… بهترین مردان هم کسیه که واسه همسر خود بهترین باشه” خیرکم خیرکم لنسائه” …. بازنده دعوا بین زن و مرد، هممون انسانهاییم و برنده اش ابلیس که دشمن رو ماست و نابودی آدما و سوء عاقبتشان میل و قصد اون… بیایید دشمن شادکن نباشیم… راه خوشبختی واقعی در زندگی رابطه شرعی و سالم و ازدواجه و حفظ زندگی نیاز به کار و تلاش داره. مگه می شه گل رو بدون رسیدگی و تلاش در گلدان سالم نگاه داشت؟ بعضی روابط حروم در حال رواج وشیوعه ..هممون باید واسه خودمون وخانواده مون نگران باشیم چون کشتی جامعه که سوراخ شد همه با هم غرق میشیم… واسه گرم شدن روابط خانوادگی این موارد رو واسه رضای خدا نوشته ام و می دونم که دشمن درحال طراحی ضربه به جامعه اسلامی مون از این راه س …اگه مرد و زن محترم و مقید و رعایت کننده اصول زندگی پاک نباشن همه ضرر می کنیم حتی اونا که تنوع طلبی و عیاشی پیشه کردن و حتی از زنای با محارم هم پروا ندارن… تازیانه ایدز برپیکر شهوترانان (ضمن احترام به بیماران ایدزی از غیر روش جنسی و بیگناهانی که چوب روابط تامشروع همسرشون رو خورده ان) تنبیه خدا نیس؟

۱- درکلیه موارد معیشت مثل تملک و درآمد وغیره ازکلمه” ما” استفاده کنین نه من وتو ؛ یادتون نره که حالا زندگی مشترک شروع شده دیگرمن وتومطرح نیس. دشمن زندگی مال من و مال تو  گفتنه …یادبگیریم مال ما گفتن رو … منصف و قدردان باشین.

۲- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشه، لجبازی واصرار نکنین.اگه بحثی شد اون رو کش ندین. زود دعوای احتمالی رو با احترام تموم کنین. کسی از احترام ضرر نکرده! مراقب آثار دعوا و فحاشی روی بچه هاتون باشین که بعدا پشیمونی سودی نداره!

۳- شوهر خود رو مخصوصا درمقابل بستگانش تحقیر نکنین. ازتعریف و تعریف بستگان خود درمقابل اونا دوری کنین.

۴- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود دوری کنین.اون رو بازجویی نکنین.هیچوقت به اون وبستگانش بی احترامی نکنین. هیچوقت به اون فحش ندین.گله گذاری نکنین و تلخیای گذشته رو مرور و یادآوری نکنین. گذشته گذشته و نباید آینده رو با تکرار تلخیها خراب کرد اونو از همین الان خوب بسازین. از شیشه جلوی ماشین زندگی به بیرون نگاه کنین نه از آینه به عقب (جز واسه مراقبت و عبرت).

۵- اگر کمک‎هایی ازطرف بستگان شما به شوهرتون شده اونا رو به رخ اون نکشید. اصلا به رخ کشیدن هرکاری بده…

۶- با دوستان وآشنایان شوهرتون درمعاشرت‎ها بیش ازحد عادی گرم نگیرید. جز درخانه و فقط واسه شوهرتون از لباس اندامی و چسبون و بدن نما و عطرهای محرک و آرایش آنچنانی و  عشوه و کرشمه استفاده نکنین. اگه بچه دارین به آثار داغون کننده رفتارها ونمادهای جنسی و لباسهای محرک توجه کنین (پنهونی و دلسوزانه بگم بعضی این موارد رو از شوهرشون افسوس می کنن و به بیگانه و نامحرم عرضه می کنن!!! معمولا بازنده در این رفتار خانمهایند و برنده مردهای شهوتران چرب زبون …. گولشونو نخورین فقط واسه مردتون آماده باشین .. مردها زن سفت و محکم و پاکدامن خود رو به هرکی دیگری بهتر می دونن)

۷- شوهر خود رو در مراوده با دوستان و اقوامش محدود نکنین. بذارین گاه به غار تنهایی خود برگرده.

۸ – دررفت و اومد و مراوده با بستگان شوهر خود پیشقدم باشین.

۹- به بستگان نزدیک شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو…) بیشتر از آشنایان دیگه احترام بذارین.

۱۰- زحماتی که واسه پذیرایی آشنایان شوهر خود متحمل میشین به رخ شوهر خود نکشید.

۱۱- اگر در اومدی دارین و واسه زندگی هزینه می‎کنین اون رو بازگو نکنین. اگه شوهرتون اموالی بنامتان زده اونو امانت بدونین(البته تجربه بعضی قضات اینه که اصلا این کار نشه چون بعضی خانوما بدیش اینه بعد ازین کار رفتارشون عوض میشه و بعضی طلاق میگیرن که خیلی بی انصافیه!! البته مردهای بدی هم کارای مشابه دارن) و غنیمت نشمرید و درموقع نیاز به شوهرتون برگردونین. چیزی رو از اون مخفی نکنین.

۱۲- از مردان دیگه (خصوصا شوهر یا نامزدسابق) پیش شوهرتون تعریف نکنین. هیچ مردی رو به رخ شوهرتون نکشید و ترجیح ندین و در گفتار این موضوع رو رعایت کنین. بدترین کار یه زن تهدید به رابطه با مرد دیگه و بدتر ازآن مبادرت به اون هستش . هیچ زنی از خیانت به شوهرش خیر ندیده… به زیادی اخبار قنل در موارد خیانت دقت کردین؟

۱۳- واسه انجام درخواستهای خود با شوهرتون با خشونت و آمرانه برخورد نکنین. هیچوقت فخاشی نکنین و اونو از خوذ وخانه نزانید (درب اتاق یا حانه رو به روی اون نبندید بحصوص در برگشت به خونه پس از یه دعوا).در مواقع دعوا هر روالی دارین رو ادامه بدید مثلا نبود پخت غذا و شستن لباسها وسایر امور خونه رو مجازات ندونین.

۱۴- واسه برآوردن نیازمندیهای خود از نظر مادی و غیر مادی امکانات شوهر خود رو در نظر بگیرین و اون رو تو منگنه نذارین .واسه هر مناسبتی هدیه نخواهید و مناسبت تراشی نکنین. به هدیه مرد هرچند کوچیک و کم ارزش بی توجه نباشین و ارزش الهی هدیه رو با طزلا و جواهر و چک پول اندازه نگیرید.

۱۵- خود رو واسه شوهرتون بیارایید و بهترین و تمیزترین لباس خود رو در مقابل ایشون بپوشید.

۱۶- در مقابل شوهر خود با حالت دپرس و اخمو حاضر نشید .اون رو در موقع ورود به خونه با لبخند و خوشحال وخندان (و با بوسه) استقبال کنین و البته موفع رقتن هم با لبخند بدرقه اش کنین.از خوابتون بزنین و نذارین مرد بدون صبحونه و بدرقه و لبخند و بوسه بره… کاری کنین مرد روحش بطرف شما و خونه پر بکشه … مرد رو از خونه فراری نکنین. حانه باید مأمن ومسکن و ملجأ مرد باشه. یعنی محل احساس امنیت و آرامش و آسایش و پناه مرد…البته برنده بازم شمایید اگرخانه اینطورباشد مرد فدایی شما می شه…. بر خی افسوس از لبخند دارن شما نداشته باشین .. زنها که مظهر “قلب” هستن باید لطافت و محبت و عشق رو به خونه و جامعه پمپاژ کنن اینطوری قلب مرد رو تصرف می کنن (البته بعضی زن و مردها بجای این کار ساده  دنبال تصرف مرد یا زنی هستن که مال اونا نیس…..)

۱۷- پس از مراجعت شوهر خود به خونه کارای خود رو تا امکان داره کنار بذارین و در حضور اون بشینین و با سخنان مورد پسند و با گرمی از اون پذیرایی کنین.

۱۸- همیشه خود رو دراختیار اون بذارین اما اون رو درفشار نذارین و اگه در وظایف جنسی ازاو ناتوانی دیدید اون رو سرزنش نکنین.احکام و حدود شرع رو رعایت کنین. اطاعت به نفع زنه نه نشوز و نافرمانی.

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *