۱۹ سال زندان و ۵۰ میلیارد جریمه برای سلطان کوئست ایران

حسین غفوریان تاپ لیدر کوئست معروف به حاج حسین، روزگاری سلطان کوئست ایران بود و واسه خود برو بیایی داشت. حاج حسین واسه تازه وارده های کوئست یه ویژن بود.

حسین غفوریان نه فقط لیدر شرکت هرمی کوئست بود که در مقام یه نظریه پرداز روند فعالیت و پایه کار کوئست در ایران رو از این رو به اون رو کرد و با ابتکار عجیب خود واسه شهروندان تهرانی و خیلی از ایرانیان مشکلاتی رو جفت و جور آورد.

حسین غفوریان، اهل روستای پیرژن در دور و بر مشهده. از سال ۸۲ دانشجوی دانشگاه آزاد شد و به تهران اومد،  با ورود به شرکت هرمی کوئست خیلی زود پیشرفت کرد و تونست جایگاه خود رو در کوئست پیشرفت دهد. حاج حسین کوئست با ابتکار خود مرد اول کوئستیای ایران شد و خیلی از سرشاخهای اصلی کوئست در ایران که قبل از  غفوریان فعالیت می کردن، ابتکار پول و پتوی اونو اقدامی کثیف می خونن. حاج حسین بزرگ ترین لیدر کوئست در ایران و حتی خاورمیانه بود و اسمش واسه کوئستیای مرد رویا و اعتبار بود.

وجود شرکتای هرمی در بعضی کشورها مثل کلمبیا نتیجه های امنیتی به دنبال داشت طوری که در سال ۷۸ ۱۹ در این کشور سه میلیون نفر مغبون شدن و یه میلیارد دلار آسیب مستقیم به این کشور وارد شد و در آخر آشوبای خیابانی بوجود اومد و طی اون بانکا و مراکز دولتی به آتیش کشیده شدن.

در آلبانی دو هزار نفر به دنبال آشوبای مردمی به وجود اومده از طریق شلوغی فعالیت شرکتای هرمی کشته شدن و دولت و مجلس اون سقوط کرد. اتفاقاتی که در بین سالای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ میلادی در کشور آلبانی اتفاق افتاد ، رویدادیه که تجربه تلخ گسترش و رشد بی‎روش و قارچ گونه طرحای بازاریابی هرمی رو به نمایش میکشه.

بر اثر این اتفاق شورشایی در نقاط جور واجور آلبانی به وجود اومد و حدود دو هزار نفر در جریان درگیری و ناامنیای به وجود اومده از طریق ویرانی طرحای هرمی کشته شدن. مجلس این کشور منحل و رییس جمهور آلبانی ناچار به انصراف شد.
حسین که واسه خیلیا یه اسطوره س ۳۱ ساله سن داره و حالا باید ۱۹ سال از عمر خود رو پشت میله های زندان بذارن.
ابتکار «پول و پتو» حسین غفوریان؛ به این شرحه که  با یه پتو به تهران بیایید و پولدار شید و بر همین پایه غفوریان از خوابگاه دانشگاه آزاد شروع به کار کرد و با چرب زبانی و پشتکاری که داشت خیلی زود افزاد زیادی رو به خود و شرکت جذب می کنه.
کوئست و درآمد هنگفتش که به وجود اومده از طریق کلاهبرداری از دانشجویان، جوانان بیکار و حتی افراد سن بالا بود باعث شد تا غفوریان قید تحصیل رو بزنه و با جذب تعداد بیشتری از افراد و به خصوص شهرستانیا به عنوان یکی از مهرهای معروف و مطرح کوئست تو تهران شناخته شه.
حسین غفوریان اون قدر در کار خود پیشرفت کرد که تاپ لیدر کوئست معرفی شد و واسه خود اونقدر جایگاهی رو ساخته بود که تازه وارده های کوئست، ویژن خود رو جایگاه حسین غفوریان عنوان می کردن. فعالیت اون به حدی گسترش پیدا میکنه که  تعداد زیرشاخه هاش از شمارش خارج شده و از راه شرکت کوئست بازنشست می شه و هفته ای چندین میلیون تومن حقوق بازنشستگی دریافت می کرد.
حسین غفوریان با ابتکار پول و پتوی خود و با همکاری دیگه سرشاخهای شرکت کوئست ۷ هزار میلیارد تومن از ایران درآمد بدست آورد و این مبلغ رو به صورت ارز از کشور خارج کنه. فیلمای پرزنت حسین غفوریان در تموم آفیسای کوئست پخش می شد و نسخه موبایل اونم دست به دست می چرخید.
جمله معروف “هر کی موند و خواست رفت” واسه حسین غفوریانه. این جمله در تموم آفیسای کوئست نوشته شده و نقل می شد.
طبیعی بود که واسه کوئستیای تازه وارد و به خصوص شهرستانیا حسین غفوریان به یه الگو تدبل شه و روشای جذبی که از زبون حسین گفته می شد در همه جلسات جور واجور کوئست از راه فیلم نشون داده می شد.
حسین غفوریان قبل از این در گفت وگویی با خبرنگار ما گفته بود: نمی دونم به چه جرمی دستگیر شده ام. سال ۸۳ به مدت ۱۰ ماه عضو شرکت کوئست بودم و بعد بنا به دلایلی کار رو کنار گذاشتم. کوئست، کارش کلاهبرداری بود. به خاطر همین حدود دو سه ماهی زمان برد تا عضو شوم، سال ۸۳ دوستانم منو به دفتری در خیابون میرداماد بردن و یه سری کاتالوگ به من نشون دادن و ازم خواستن تا عضو شوم، اما دو سه ماهی زمان برد تا قبول کنم اما خریدی نکردم و فقط عضو شدم.
وقتی خبر دستگیری حاج حسین منتشر شد کوئستی ها باورشون نمی شد که بت بزرگ کوئست در ایران فرو ریخته و اون همه نمایش ساختگی و پورسانت های چندین میلیونی سرابی بیش نبود.
خط پایان کلاهبرداری کوئست در ایران با اعلام حکم تاپ لیدر و مبتکرش بر همه اعیان شد، ثروت بادآورده و حروم کوئست که یه شبه به دست امده بود، جوونی حاج حسین غفوریان رو به باد داد و اون بهترین سالهای زندگیش رو باید پشت میله های زندان بگذراند.
دادسرای خاص جرائم رایانه ای نقطه پایان تموم کوئستیا هستش، در راهروهای این دادسرا مالباختگان کوئست پیگیری شکایت شون هستن، همه شاکی ان و حاج حسین رو کلاهبردار می دونن.
حسین غفوریان مبتکر «پول و پتو» و ایجاد آفیس در شرکت هرمی کوئسته، در این ابتکار جوانان بیکار شهرستانی به بهونه استخدام به تهران دعوت می شدن و به‎ازای این دعوت به کار فرد باید چند میلیون تومن پول و پتو واسه خوابیدن جفت و جور می کردن و منتظر می شدن تا انرژی کیهان و فعالیت کلاهبردارانه بقیه اعضا به نتیجه برسه.

 

 

 

19 سال زندان و 50 میلیارد جریمه واسه سلطان کوئست ایران

 

غفوریان نه فقط لیدر شرکت هرمی کوئست بود که در مقام یه نظریه پرداز روند فعالیت و پایه کار کوئست در ایران رو از این رو به اون رو کرد و با ابتکار عجیب خود واسه شهروندان تهرانی و خیلی از ایرانیان مشکلاتی رو جفت و جور آورد.
با اجرای تز پول و پتو قیمت اجاره بها در مناطق غربی تهران بالا رفت و سرآفیسای کوئست واسه درآمد بیشتر و جذب تعداد بیشتری از جوانان مبادرت به اجاره واحدهای تجاری و مسکونی با چندین برابر قیمت واقعی شدن.
حاج حسین جرمش سنگین بود و بعضی کارشناسان قضایی با در نظر گرفتن حجم اقدامات و سنگینی پرونده به فکر بودن جرمی حاج حسین به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشوره و مجازات اونم اعدامه. اما هفته گذشته حکم تاپ لیدر کوئست اعلام شد.
علی تقوی مدیرکل مقابله با شرکتای هرمی وزارت اطلاعات اعلام کرده: حسین غفوریان از سرشاخهای اصلی شرکت کوئست در کشور دستگیر و در دستگاه قضایی به ۱۹ سال حبس و استرداد ۳میلیون و ۷۴۵ هزار دلار که از راه حروم تحصیل کرده بود، محکوم شد.
پایان تلخ قصه کوئست واسه حاج حسین می تونه عبرتی واسه بقیه باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *