۲۰ مورد از بهترین شهرها برای تجربه جشن سال نو

سال نو یکی از بهترین و زیباترین موقعیت ها هستش که فقط یه بار در سال اتفاق می افتد . پس ارزشش رو داره که این جشن رو واسه همیشه به یادماندنی کنیم. اما بهترین مکان هایی که می توان در اون ها این جشن رو برگزار کرد کجاس؟ در این مقاله می خوایم در این مورد صحبت کنیم. پس اگه قصد گردشگری در اواسط سال میلادی رو دارین می تونید با خوندن این مقاله یه مقصد عجیب واسه داشتن خاطره ای بیادماندنی انتخاب کنین.

۱.نیویورک سیتی

نیویورک سیتی

با اینکه این موضوع ممکنه واسه همه درست نباشه اما شکی نیس که جشن سال نو در شهر نیویورک اتمسفری داره که کمتر شهری می تونه با اون رقابت کنه. یکی از مشهورترین اون ها، جلسه هرساله یه میلیون نفر در میدون تایمز واسه دیدن نوازندگان معروف و انداختن توپه. در این مراسم یه توپ کریستالی ۱۲ فوتی که وزنی حدود ۱۲۰۰۰ پوند داره از بالا به پایین می افتد. اگه می خواهید تجربه ی هرج ومرج کمتری داشته باشین، می تونید در یکی از رستوران های میدون تایمز مکان مناسب و آرومی رو واسه خود رزور کنین . واسه داشتن یه تجربه ی به طور کامل متفاوت هم می تونید یه قایق سواری شبونه در بندر های نیویورک داشته باشین . در این صورت می تونید آتیش بازی های زیبای جزیره ی لیبرتی رو هم ببینین.

۲. ریو دو ژانیرو

اگه ریو واسه جشن های زیبای کارناوالیش مشهوره، جشن سال نو در اون می تونه به عنوان دومین انتخاب در نظر گرفته شه.ساحل کوپاکابانا میزبان بزرگترین جشن سال نو در دنیاس که در اون بیشتر از ۲ میلیون نفر گرد هم جمع می شن. این جشن منحصر به فرد که به عنوان Réveillon شناخته شده، ترکیبی از مذهب، سنت و عقاید خرافاتیه که در اون افراد محلی از سر تا پا سفید می پوشند (فکر می کنند که این نوع پوشش خوشبختی و خوش شانسی می آورد) و بعد دسته گلی رو به عنوان هدیه به Yemanjá، الهه دریاها، در اقیانوس می اندازند. این جشن هم اینکه شامل صحنه نمایش بزرگی واسه اجرای زنده ی موسیقی و حرکات موزونه. یه نمایش آتیش بازی رنگارنگ در نیمه شب این صحنه های قشنگتر رو کامل می کنه.

۳.سیدنی

سیدنی

معمولا سیدنی دو ادعا واسه برگزاری جشن های زیبای سال نو داره. اول اینکه به خاطر موقعیتش، این شهر یکی از بزرگترین شهر هاییه که در اون ساعت نیمه شب رو نشون می دهد و دوم اینکه سیدنی دارای نمایش آتیش بازی بسیار بزرگیه که در جهان بی نظیره.پل بندرگاه سیدنی و خونه اپرای سیدنی پذیرای افراد بسیاریه . بیشتر از یه میلیون نفر از این نمایش بزرگ دیدن می کنن. این نمایش شامل یه نمایش آبی و هواییه که در اون آکروبات های هوایی به نمایش در میاد.

۴.ادینبرگ

کلمه ی Hogmanay به معنی آخرین روز ساله اما فستیوال هرساله در ادینبرگ معمولا سه روز طول می کشد . در روز سی ام دسامبر همه چیز با روشن کردن نور مشعل شروع شده و بعد با آتیش بازی های فراون به بالاترین درجه خود می رسد . در جشن سال نو، مهمانی ها و کنسرت های بسیار بزرگی در خیابون ها برگزار می شه . در نیمه شب هم، تقریبا ۴.۵ تن از مواد آتیش بازی روی قلعه ی ادینبرگ مورد استفاده قرار می گیرد و آسمون اون رو نور باران می سازه.

۵.لندن

لندنی ها در جشن سال نو در نیمه شب گرد هم جمع می شن و ناقوس بیگ بن رو به صدا در می بیارن . بیشتر از ۲۵۰۰۰۰ نفر از افراد در رودخانه ی تیمز و پل های زیاد اون جمع می شن تا نمایش زیبای آتیش بازی و نورافشانی رو خوب ببینن. بازدید کنندگان می تونن از فراز چشم لندن و خونه مجلس دید بهتری به کل مراسم داشته باشن. البته این سرگرمی ها به همین جا ختم نمی شه، مهمانی های بسیاری بعد از اون برگزار می شه. در روز سال نو، خیابون های مرکزی لندن تماشاگر رژه ایه که در اون حرکات موزون قشنگتر، راهپیمایی و بقیه موارد انجام می گیرد.

۶.هنگ کنگ

هنگ کنگ

یکی از زیباترین چشم اندازه های سال نو ومراسم آتیش بازی در هنگ کنگ صورت می گیرد که هر سال هم بر عظمت اون اضافه می شه. در این مراسم یه اژدهای قشنگتر هم در آسمون به رقص می پردازه. مراسم سال نودر میدون تایمز مرکز خرید هنگ کنگ شروع می شه. بندرگاه ویکتوریا مرکز فعالیت های عصرگاهیه .

۷.برلین

برلین

پایتخت آلمان معروفیت بسیار زیادی واسه جشن های خیابانیش داره پس شما می تونید چگونگی ی برگزاری جشن سال نو رو خوب تصور کنین. محور اصلی جشن ،پارتی دوست داره که یه راه دو کیلومتری از کافه ها، دکه های غذاهای بین المللی، نمایش های لیزری، نمایش های ویدئویی و اجرای موسیقیه. بعد از نمایش آتیش بازی در نیمه شب، مردم به سمت مراکز دیگه شهر روونه می شن و در اونجا به شادی می پردازند.

۸.لاس وگاس

بیشتر از ۳۰۰۰۰۰ نفر در این جشن شرکت می کنن. وقتی که سال نو فرا می رسد، خیابون های شهر لاس وگاس خالی از هر نوع وسیله نقلیه ای شده و در اون مراسمی مثل آتیش بازی، نمایش های قشنگتر و نمایش لیزری انجام می شه. این شهر هم اینکه میزبان کنسرت ها، نمایش ها و مهمانی های زیادیه که در سال نو برگزار می شه . معمولا مراسم آتیش بازی در نیمه شب انجام میشه و شما شانس مشاهده ی اون در خیابون و یا از بالای هتل رو دارید.

۹.باهاما

معمولا جشن سال نو در باهاما بسیار جذاب و دیدنیه که در این مراسم افراد محلی دنبال رژه ی خیابانی جانکانو می روند که این رژه هم شامل جلسه در ساحل و نمایش آتیش بازی در جزایر اون هستش. جشن سال نو در باهاما شامل اجرای موسیقی، پوشیدن لباس های رنگارنگ و اجرای نمایش های مختلفه .

۱۰.نیواورلئان

ممکنه جشن سال نو در نیواورلئان به زیبایی بقیه مناطق گفته شده نباشه، اما مراسم سال نو در این منطقه هم به یادماندنی هستش. اتفاق اصلی شامل یه مراسم آتیش بازی ۱۵ دقیقه ای در رودخانه ی می سی سی پیه.البته مراسم به همین جا ختم نمی شه و افراد محلی و بازدیدکنندگان به سمت خیابون بوربن می روند و به تماشای نمایش و اجرای موسیقی زنده می پردازند.

۱۱.جزایر ویرجین بریتانیا

فستیوال در جزایر ویرجین بریتانیا در مناطق مختلفی مثل بندرگاه Grand برگزار می شه. این مراسم افراد مختلفی رو از سراسر کارائیب و حتی سراسر جهان به خود جذب می کنه. یکی از قدیمی ترین و بهترین مراسم در این منطقه یه جشن ۴۸ ساعته س که در اون آدما به اجرای زنده ی موسیقی، خوردن، آشامیدن و اجرای نمایش های جور واجور می پردازند.

۱۲.والت دیزنی

مراسم جشن سال نو در والت دیزنی رویاییه که واسه بیشتر آدما به واقعیت می پیوندد. پارک تا ۱ نیمه شب بازه اما قعالیت هایی که در این مکان انجام می شه بسیار سرگرم کننده بوده و تا اواخر روز ادامه پیدا می کنه. آتیش بازی های جور واجور، اجرای نمایش، سرگرمی های زنده و بقیه موارد می تونه خاطره ی خوبی واسه بازدیدکنندگان به همراه داشته باشه . پادشاه جادویی دیزنی محلی واسه برگزاری رژه ی جینگل جانگل در اون هستش که آتیش بازی ها، نورافشانی و نمایش های لیزری بسیار خوب و زیبایی قبل از نیمه شب در اون اجرا می شه.

۱۳.پاریس

پاریس

همونطور که می دونین پاریس به شهر نور معروفه و این معروفیت در مراسم سال نو وقتی که برج ایفل به مکانی واسه نمایش های نوری آتیش بازی های قشنگتر تبدیل می شه، زنده می شه. در این مراسم معمولا افراد محلی و بازدیدکنندگان در Nouvelle Année که میزبان یه مهمانی خیابانی بسیار بزرگه، گرد هم جمع می شن .

۱۴.وین

شهر وین به خاطر Grand Ball خود در جهان مشهور شده. اما به غیر از اون پیشنهاد های بسیاری هم هست. بازارهای معروف کریسمس وین به نمایشگاه های سال نو تبدیل شده. این مراسم در ساعت ۲ نیمه شب شروع شده و با آتیش بازی روی نمایشگاه وینر ادامه پیدا می کنه.

۱۵.آمستردام

آمستردام

نمایش ها و مهمانی های خیابانی در آمستردام رو می توان در هر نقطه ای به آسونی پیدا کرد اما منظم ترین نمایش ها و مهمانی ها رو می توان در مناطق بزرگی مثل Rembrandtplein، Nieuwmarkt، Museumplein و میدون Dam پیدا کرد.نمایش های آتیش بازی بزرگی در مناطق مختلفی هست که می توان این مراسم رو از روی پل های شهر خوب دید.

۱۶.ریکیاویک

در اواخر ماه دسامبر طول روز در این منطقه تنها ۴ ساعته، اما افراد محلی در اون خود رو واسه برگزاری جشنی قشنگتر آماده می کنن. معمولا جشن سال نو در این منطقه با روشن کردن آتیش شروع می شه که آدما به دور اون جمع شده و شروع به خوندن آهنگ و انجام حرکات موزون می کنن. در عین حال، نور حاصل از آتیش بازی از همه جای شهر به خاطر وجود محدودیت های خوب از طرف دولت میشه دید. وقتی نیمه شب فرا می رسد، افراد معمولا دور مکان های محلی مانند پرلان و کلیسای Landakotskirkja جمع می شن تا مراسم آتیش بازی رسمی رو ببینن.

۱۷.میامی

جشن سال نو در میامی

معمولا این شهر دارای صحنه های زیبایی درشبه که می تونه واسه بیشتر افراد باحال و جذاب باشه . جشن های جور واجور در اون هم به صورت رایگان و پولیه . جشن در پارک Bayfront از ساعت ۸ شب شروع شده و شامل انجام حرکات موزون و آتیش بازیه . ساحل جنوبی و در پارک Lummus هم جشن از ساعت ۹ تا ۲ شب هستش که این مورد هم شامل اجرای موسیقی زنده و آتیش بازیه. واسه گردشگران هم هتل های موجود برنامه های مختلفی مثل آتیش بازی شخصی و فعالیت های دیگه رو دارن.

۱۸.کیپ تاون

در شهر آفریقای جنوبی ، کیپ تاون، جشن سال نو معمولا سه روز طول می کشد.در شب سال نو اسکله ی ویکتوریا و آلبرت میزبان یه کنسرت عالی و نمایش های مربوط به آتیش بازیه. کارناوال آبشار ویکتوریا هم شامل یه قطار با مضمون کارناوال و موسیقی زنده می باشه. در روز سال نو و یه روز بعد ، هزاران نفر به سمت سواحل محلی می روند و به جشن و پایکوبی می پردازند.

۱۹.بانکوک

جشن سال نو در بانکوک

مردم محلی این شهر واسه برگزاری جشن سال نو گرد هم می آیند.محور اصلی این جلسه در میدون جهانی مرکزیه. تعداد افراد در این جلسه از صد تا هزار نفر بوده و موارد سرگرمی شامل یه نمایش خیره کننده ی نور، اجرای کنسرت زنده و نمایش فیلمای مربوط به سال نو در سراسر دنیاس .

۲۰.جزیره اوآهو

در این جزیره ی هاوایی، فعالیت های مختلفی واسه جشن سال نو انجام می شه . در مرکز شهر هونولولو، جشن از ساعت ۷ شب شروع شده و تا ۲ نیمه شب ادامه پیدا می کنه . این جشن شامل مواردی مثل حرکات موزون، اجرای موسیقی زنده و آتیش بازیه. هم اینکه یه نمایش آتیش بازی در سواحل Waikiki هم هست.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *