مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

10 درصد از مردم دچار کم شنوایی هستند/ ضرورت تشخیص زودهنگام کم شنوایی | بیماری

: 10 درصد از مردم دچار کم شنوایی هستن/ ضرورت تشخیص زودتر از موعد معمولی کم شنوایی

: ادیولوژیست با اشاره به اینکه 10 درصد از مردم دچار کم شنوایی هستن، گفت: با تشخیص سریع و زودتر از موعد معمولی کم شنوایی، میشه اونو خوب کنترل کرد.
حسن عبدالله زاده در مورد جلسه دو روزه راهکارهای کشف و رویارویی با کم شنوایی در نوزادان و کودکان گفت: این جلسه به همت شرکت ندا سمعک آشنا و با حضور دو سخنران خارجی از کشور سوئیس و با هدف آشنایی همکاران با جدیدترین راهکارهای کشف کم شنوایی در نوزادان و سیستمای جدید اندازه گیری کم شنوایی کودکان از امروز برگزار می شه.
: همکاران می تونن با جدیدترین نتیجه های علمی در مورد پیدا کردن کم شنوایی در کودکان و روشای تشخیصی آشنا شده و با مطرح کردن سوالات خود به رفع مشکلات بپردازند.
عبدالله زاده گفت: ۵٠ درصد آدمایی که از سمعک استفاده می کنن کسائی هستن که از کم شنوایی عمیق تا شدید رنج می برن و در این مورد در روز دوم این جلسه روی وسایل کمک شنوایی مانند کاشت حلزون و سمعک سخنرانی داریم.
این ادیولوژیست گفت: آدمایی که واسه یه گوششون عمل جراحی کاشت حلزون انجام دادن هم می تونن واسه گوش دیگه از سمعک پاور استفاده کنن.
ایشون گفت: تقریبا 10 درصد از مردم دچار کم شنوایی هستن که با تشخیص سریع و خیلی زود کم شنوایی، میشه اونو خوب کنترل کرد.
عبدالله زاده ادامه داد: کاهش شنوایی در افراد، منتهی به کاهش توانایی در ایجاد ارتباطات اجتماعی و هم اینکه منتهی به نبود توانایی در درک گفتار و موجب ناامیدی و دلسردی فرد می شه ولی آدمایی که از وسایل کمک شنوایی استفاده می کنن بهبودی زیادی رو در کیفیت زندگی، ارتباطات اجتماعی و شخصی و وضعیت روحی خود احساس می کنن.

منبع :