شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

20 خاصیت عسل و دارچین برای درمان می کنند | تغذیه سالم

20 خاصیت عسل و دارچین واسه درمان می کنن

آکا ایران-شما در مورد خواص عسل و دارچین چقدر می دونین؟وقتی که مواد طبیعی با هم در نسبتای خاصی ترکیب شده، واسه درمان خیلی از بیماریها استفاده میشه. یکی از این ترکیب عجیب عسل و دارچین است. این ترکیبه واسه صدها سال به عنوان درمان خیلی از و بیماریها استفاده شده

۱) درمان بیماریای قلبی:

مخلوطی از عسل و پودر دارچین رو جفت و جور کنین و به جای مربا روی نون بذارین و به طور منظم در وعده صبحونه صرف کنین. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثره. بیماران گرفتار به حمله قلبی هم با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی در امان هستن. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشون داده، با بالا رفتن سن شاهرگای حیاتی و سیاهرگا خاصیت انعطاف پذیری خود رو از دست میده. عسل و دارچین به شاهرگا و سیاهرگا قدرتی تازه می بخشه.

۲) نابود کردن اثر خارش نیشای حشرات:

مخلوطی از یه سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یه قاشق چایخوری پودر دارچین رو روی یه تیکه از بدن که احساس خارش می کنین، بذارین. خارش و درد در عرض یه یا ٢ دقیقه فروکش می کنه.

۳) درمان التهاب مفصل(آرتریت):

روزانه، یه وعده صبح و یه وعده شب، مخلوطی از یه فنجون آب گرم، ٢ قاشق چایخوری عسل و یه قاشق چایخوری پودر دارچین مصرف شه. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریتای طولانی رو هم درمان می کنه. بررسیای گذشته روی ٢٠٠ مریضی که قبل از خوردن صبحونه از این مخلوط استفاده کردن نشون داد، ٧٣ نفر از اونا در عرض یه هفته به طور کامل از درد خلاص شدن و پس از یه ماه بیشتر آدمایی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودن، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و جنب و جوش خود رو به دست آوردن.

۴) جلوگیری از ریزش مو:

قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یه قاشق چایخوری عسل و یه قاشق پودر دارچین رو به مدت ۵ تا ١۵ دقیقه روی سر بذارین و بعد اونو بشورید.

۵) نابود کردن عفونت مثانه:

٢ قاشق غذاخوری عسل به همراه یه قاشق چایخوری پودر دارچین رو با مقداری آب ولرم حل کنین و اونو بخورین. این روش باعث می شه که میکروبای مثانه از بین بره.

۶) درمان درد دندون:

مخلوطی از یه قاشق چایخوری پودر دارچین و ۵ قاشق چایخوری عسل جفت و جور کنین و روی دندون خراب بمالید. این عمل رو ٣ بار در روز تکرار کنین تا درد آرامش یابد.

۷) کاهش کلسترول:

٢ قاشق غذاخوری عسل رو با ٣ قاشق چایخوری پودر دارچین تو یه لیوان چای حل کنین و بخورین. این کار اندازه کلسترول خون رو طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کم می کنه.

۸) درمان سرما خوردگی:

به مدت ٣ روز از مخلوط یه قاشق غذاخوری عسل با یه چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنین. این روش واسه درمان سرفه طولانی و سرماخوردگی و سینوزیت به کار میره.

۹) درمان ناباروری:

واسه برطرف کردن این مشکل، به مردان پیشنهاد می شه ٢ قاشق غذاخوری عسل رو قبل از خواب بخورن. در کشورای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه ان، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یه دوم قاشق چایخوری عسل رو به طور مرتب روی لثه و داخل دهن خود قرار میدن تا مخلوط حاصل از راه بزاق وارد بدن شه. زوجی که مدت ١۴ سال بچه دار نمی شدن با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدن.

۱۰) درد معده:

مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده رو هم درمان می کنه.

۱۱) تقویت سیستم ایمنی:

استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و بدن رو از حمله باکتری و ویروس مراقبت می کنه. محققان به این نتیجه رسیدن که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهنه. مصرف همیشگی عسل گلبولای سفید خون رو تقویت می کنه تا بتونه با باکتریا و بیماریای ویروسی مقابله کنه.

۱۲) برطرف کردن سوء هاضمه:

قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین رو روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزین و بخورین تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنین چون این مخلوط غذاهای سنگین رو خیلی راحت هضم می کنه.

۱۳) جلوگیری از آنفلوآنزا :

دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد به درد بخور طبیعیه که از میکروبای آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد.

۱۴) افزایش طول عمر:

مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شه. مخلوطی از ۴ قاشق چایخوری عسل، یه قاشق چایخوری پودر دارچین و ٣ فنجون آب گرم رو با هم بجوشونین. بعد مخلوط به دست اومده رو ٣ الی ۴ بار در روز به مقدار یه چهارم فنجون بخورین. این مخلوط علاوه بر تازگی بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس هم جلوگیری می کنه.

۱۵) برطرف کردن جوش صورت:

قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چایخوری دارچین رو روی جوشا بذارین و روز بعد با آب ولرم بشورید. تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته، جوشا رو نابود می کنه.

۱۶) درمان عفونت های پوستی:

قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمتای جور واجور پوست، عفونتای پوستی و اگزما رو هم درمان می کنه.

۱۷) درمان سرطان:

تحقیقات نوین انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشون داده، سرطانای پیشرفته معده و استخون به طور موفقیت آمیزی درمان شده. بیماران گرفتار به این سرطانا ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه یه قاشق غذاخوری عسل و یه قاشق چایخوری دارچین رو مخلوط و مصرف می کنن.

۱۸) نابود کردن خستگی بیشتر از اندازه:

مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین تو یه لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه روه طی یه هفته نیروی حیاتی بدن رو زیاد می کنه.

۱۹) نابود کردن بوی بد دهن:

شما می تونین پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یه قاشق چایخوری عسل، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنین تا در طول روز مشکل بوی بد دهن رو نداشته باشین.

۲۰) مشکل شنوایی:

مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی رو برطرف می کنه.

جمع آوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران

.

منبع :