تیر ۱۷, ۱۳۹۹

20 خصوصیت که نشان میدهد احساساتی بودن ویژگی بارز شخصیت شما است

اگه شمام از کسائی هستین که هرشخصی شما رو می شناسه نمی تونه در برخورد با شما درباره مسائل خصوصی خود صحبت نکنه. این مطلب رو به دقت بخونین. دور و بریا می دونن که شما همیشه نگران احساسات بقیه هستین و حتی خیلی راحت می تونین حالات احساسی بقیه رو حدس بزنین.

سلامت آکا ایران

شما اون قدر احساساتی هستین که آرزو می کردین ای کاش در هر بار احساساتی شدن، به شما پاداشی تعلق می گرفت! هیچ مشکلی در احساساتی

بودن وجود نداره. شمام پستی و بلندیای شخصیتی خود رو دارین و البته هرکسی این رو نمیفهمد. اینجا 20 خصوصیتی گفته شده که

نشون میده احساسی بودن ویژگی روشن شخصیت شما هستش و شک نکنین که این حتما خوب یا بد نیس.

 

1- همه چیز رو حس می کنین

بعضی وقتا فکر می کنین احساسات شما واقعا قابل لمس هستن، چون هرچیزی می تونه احساسات شما رو تحریک کنه؛ از متنی تو یه کتاب گرفته تا یه صحنه ساده تو یه فیلم سینمایی و حتی چند خط از ترانه ای که اتفاقی از ضبط ماشین بغل دستی شنیدین. این مسائل کوچیک شاید واسه بقیه هیچ معنایی نداشته باشه، اما واسه شما به معنی بروز هزاران حس در لحظه س، همین امر بعضی روزا بسیار غیر قابل تحمل می شه.

2- حس ششم فعال دارین

وقتی که وارد فضایی میشین، به گفت و گویی می پیوندید یا با کس دیگه ای رابطه برقرار می کنین، همیشه می تونین حس حاضر در این گفت و گو رو احساس کرده یا حدس بزنین. 

خیلی راحت می تونین واکنشای بقیه به نظرات خاص رو پیش بینی  کرده و حتی اگه بدونین که این گفت و گو باعث یه فوران احساسی می شه، موضوعات رو از پیش تغییر بدین. بیشتر افراد، شما رو به عنوان استاد ایجاد رابطه می شناسن.

3- همیشه وقتی چیزی مشکل داره، متوجهش میشین

تحقیقات نشون میده 20درصد مردم می تونن به صورت خاص ای با شرایط احساسی دیگه آدما به شکلی قوی عکس العمل نشون بدن. شما دروغای کوچیکی مانند «نه، خوبم!» رو نمی تونین باور کنین چون وقتی که چیزی غلطه و فرد مورد علاقه شما ناراحته، اونو به روشنی احساس می کنین. «درد تو، درد من هم هست». عبارتیه که معنی واقعی واسه شما داره چون بیشتر همدردی عمیقی با بقیه دارین.

4- همیشه نکات ظریف رو می فهمید

دوستان صمیمی شما به شوخی می گن که شما می تونین فکر افراد رو بخونین چون همیشه به سوالات اونا، قبل اینکه سوال کنن، جواب می دید. شما خیلی راحت دروغا رو متوجه شده و حس می کنین یا می تونین بگید که چه وقتی افراد چیزی رو مخفی می کنن. اشتغال در امور حقوقی یا پلیس شدن، گزینه های مفیدی واسه شمان.

5- یه قصه گوی توانا هستین

از اونجایی که به روشنی می تونین احساسات رو درک کنین، می تونین این احساسات رو در قامت قوی ترین واژه ها درآورده و داستانای گول زننده و عجیب درباره آسونترین رخدادهای روزانه تعریف کنین. مثلا برخورد گذشته شما با یه راننده بی دقت تو یه تصادف می تونه تبدیل به داستان چندلایه از احساسات روبرو شدن پویا و پیروزی معجزه آسای پایانی شه که ارزش نوشته شدن هم داره.

6- به اندازه تعجب بیاری باادب هستین

 

وقتی که می گین «باعث خوشحالی بود»، واقعا منظور شما اینه. همیشه رفتارای مردم رو متوجه شده و هیچ وقت به کار گیری واژه های «متشکرم» و «لطفا» رو در زمانای لازم از یاد نمیبرین. در عمق وجود خود در واقع شما نگران توهین به احساسات کسی به واسطه بی ادبی یا به طور کامل باادب نبودن تون هستین.

7- هنردوست هستین

دست کم یه بار در زندگی خود احساس می کنین که دچار سندروم استندال شدین، یعنی هنر شما رو از پایه عاشق خود کرده. زیباشناسی هنری، خلاقیت و در اصل، هر شکلی از بیان زیباشناختی واسه شما بسیار معنی دار بوده و باعث گردش خون متفاوت در شما می شه. شما هیچوقت اینجور سوالی نمی پرسید: «منظور نویسنده از گفتن این مطلب چی بوده؟» چون خوب می تونین پیام اونو احساس کنین.

8- دوست دارین کارا رو تکی انجام بدین

به طور کامل با تنهایی احساس راحتی می کنین و حس بدی از تنهایی به شما دست نمی ده. فعالیتای زیادی وجود دارن که شما بهتر می دونین اونا رو به تنهایی انجام بدین، چون مثلا ورزشای گروهی باعث می شن احساس کنین همه حرکتاتون دیده شده و مورد قضاوت قرار می گیرین. دوست داری در خونه به تنهایی کار کنین و فضایی شخصی در محل کار داشته باشین، چون فضاهای باز کاری باعث می شه با احتیاط شده و کارایی شما کم بشه. تنهایی سفرکردن هم واسه شما مشکلی نیس، چون همیشه می تونین جزئیات محیط دور و بر خود رو احساس کرده و از راه آسیبا خارج شید.

9- بصیرتی اسرارآمیز دارین

به احساسات داخلی خود توجه می کنین چون با احتمال خیلی کم واسه شما ایجاد مشکل می کنن. شما همیشه حس عجیبی درباره چیزی که دور و بر شما اتفاق می افته، دارین و بهترین روش برخورد رو میدونید حتی اگه دلیلی واسه اون نداشته باشین.

10- بیشتر بقیه رو خشنود می کنین

حتی اگه از این واقعیت هم رضایت نداشته باشین، مدتا پیش خود رو راضی کردین که از کسی ایراد نگیرین؛ پس حتی اگه برخلاف میل قلبی خودتون هم باشه، تلاش می کنین همه دور و بریا خود رو خشنود نگه دارین. بعضی وقتا اون قدر خوش برخورد هستین که از اینکه مردم فکر کنن آزاردهنده هستین، احساس ترس و اضطراب پیدا می کنین و بعد واسه اینکه اینجور فکری نکنن از راه مخالف اونا خارج میشین. بعضی وقتا احساس خستگی کرده و به دنبال راه هایی واسه تحمل انتقاد هستین.

11- با «نه» گفتن مشکل دارین

همه دوستان شما می دونن که هر وقتی به کمکی نیاز دارن می تونن روی شما حساب کنن، چه این کمک حرکت دادن یه پیانو باشه یا قدم زدن در باران سنگین با اونا. مسئله اینه که شما با «نه» گفتن به اونا مشکل دارین. واقعیت اینه که انجام کاری که دوست ندارین واسه شما از ناراحت کردن بقیه با رد درخواست شون راحت تره.

12- سریع و شدیدا علاقه مند میشین

وقتی که افراد بسیار حساس عاشق کسی می شن، شدیدا و به سرعت به وجد میان، اما بازم احساس اضطراب و تحریک زیادتر از اندازه کرده و در پردازش احساسات شدید خود دچار مشکل می شن. این انفجار احساسی و تحریک زیادتر از اندازه بدیش اینه صمیمیت رو واسه ما مشکل تر می سازه.

، وقتی که ما به سرعت و شدیدا به کسی علاقه مند میشیم، خطر دل شکستگی و انتظارات براورده نشده بسیار زیاد می شه. این افراد بیشتر احساسات خود رو بسیار شدید و سریع میدن و از بقیه هم توقع اینجور رفتارهایی رو دارن.

13- تجسم شما قویه

 

رویاهای شما شفا و پر از جزییات احساسی هستن و شما خیلی راحت می تونین خیلی راحت در هر وقتی به قلمروی جادویی ذهن خود برید. وقتی کسی واسه شما داستانی احساسی تعریف می کنه، خیلی راحت می تونین تموم تفکرات موجود در موضوع رو احساس کرده و با اونا زندگی کنین.

 داشتن تجسم قوی، شما رو خلاق می سازه و از طرف دیگه در تصمیم گیریا،شما رو مهم می سازه.همیشه تلاش می کنین که همه داستانای ممکن رو تصور کرده و همه رو پیش روی خود مجسم ساخته و حس خود رو در هر کدوم از این یافته های درک کنین.

14- بیشتر وقتا گریه می کنین که ایرادی هم نداره

 

روشنه که احساسات شما نیاز به فوران داشته و گریه یکی از این فورانای احساسیه. وقتی که خوشحال هستین یا غمگین هستین گریه می کنین. شما گریه می کنین چون انسانی زنده هستین. نباید از این موضوع خجالت زده باشین.

15- آستانه تحمل درد شما پایینه

شما دردها رو بیشتر و شدیدتر از دیگر مردم احساس می کنین. واسه همینه که از روندهای درمانی جورواجور نفرت داشته و در عین حال به اونا نیاز دارین چون نمی تونین این سردرد لعنتی یا درد عضلانی رو ندیده بگیرین و مانند بیشتر مردم به اونا بی توجه باشین.

16- فیلم ترسناک دوست ندارین

از کتابا، موقعیت ترسناک در شب و جاذبه های خاص سیرک و شهربازی خوش تون نمیاد. تجسم شما بسیار شفافه و خیلی راحت می تونین خود رو در موقعیت خشنی که می بینین، تصور کنین. شاید دور و بریا شما رو به تمسخر بگیرن، اما شما نمی خواین صحنه های ترسناک تو ذهن شما دفن شده و هر زمان که در شب تنها هستین یا در خیابانی تنها راه می رید، جلوی چشم شما بیان.

17- طاقت صداهای بلند و تحریک آمیز رو ندارین

احساسات بیشتر مردم دچار تحریک می شه، اما شما وقتی که صدایی بلند و خشن رو واسه یه مدت طلانی می شنوین، عصبانی میشین. شما تمایل به قطع این صدا یا دورشدن از اون تا حد ممکن دارین. البته خوبه راه هایی رو واسه روبرو شدن و تحمل صداهای بلند یاد بگیرین.

18- از نورهای شدید هم نفرت دارین

همیشه گوشه های کم نور یا خوردن شام زیر نور شمع رو بهتر می دونین. نورهای شدید بیشتر واسه شما غیرقابل تحمل هستن. به خاطر همین از اینکه دوستان تون نور چراغ قوه رو در شب در محیط تفریحی روی صورت شما بندازن، حس خوبی ندارین.

19- در برابر افسردگی و دچار شدن به اضطراب هستین

 

اگه شما چندین تجربه بد داشته باشین مخصوصا در دوران کودکی، در هیچ جای جهان یا حتی در خونه، مدرسه و جاهای دیگه، احساس امنیت نمی کنین. سیستم عصبی شما واسه اضطراب تنظیم شده. وقتی که احساسات شما بسیار قوی هستن، باید اونا رو تحتِ کنترل گرفته و اجازه ندین در شخصیت شما نهادینه شن.

20- شاید تنها فرد شدیدا حساس در خونواده خود نیستین

حساسیت یه صفت ذاتیه. شما در پریشانیای احساسی خود تنها نیستین و همیشه می تونین نزدیکی دیگه از اعضای خونواده برید و در شادیا و غمای مشابه با شما شریک باشه.

منبع :