مهر ۳, ۱۳۹۹

37 بیمار زنجانی از مرگ و عوارض جانبی سکته مغزی نجات یافتند

: 37 مریض زنجانی از مرگ و مشکلات جانبی سکته مغزی نجات پیدا کردن

سید عبدالرضا قریشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: از ۷۱ مریض هفت نفر خونریزی مغزی و ۶۴ نفر سکته مغزی داشتن.
قریشی تاکید کرد: درمان و پیشگیری از مشکلات سکته مغزی در زمان طلایی ۴ و نیم ساعته ممکن هستش، چون که هر دقیقه حدود ۲ میلیون سلول مغزی از بین می رن و تو یه ساعت حدود ۱۲۰ میلیون سلول میمیره.
مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: به خاطر ناآگاهی مردم از شرایط سکته مغزی، به جای به کار گیری خودروی اورژانس ( آمبولانس) و تسریع در انتقال مریض، انتقال مریض با خودروی شخصی اتفاق می افته.
ایشون گفت: فقط ۱۵ مریض از آدمایی که در زمان مناسب مراجعه کردن، به وسیله آمبولانس به بیمارستان ولی عصر (عج) مراجعه کردن.
مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطر نشون کرد: ۱۷ مریض بعد از زمان طلایی و تا ۲۴ ساعت مراجعه کردن، ۹ مریض هم بعد از گذشت ۲۴ ساعت مراجعه کردن، که نشون دهنده ضرورت آگاهی بیشتر خونواده از علایم سکته مغزی و اهمیت زمان در روند درمانه.
قریشی به فلج کامل یه بانوی زنجانی به دلیل سکته مغزی اشاره کرد و گفت: ایشون ساعت ۳نصف شب اعضای خونواده رو از بروز یه مشکل در صحبت خود باخبر می کنه، اما خونواده به دلیل نداشتن آگاهی و بی توجهی به علایم، باعث فلج شدن ایشون می شه.
ایشون تاکید کرد: اگه این خونواده از بروز سکته مغزی و نشونه های اون باخبر بود، همون لحظه مریض رو به بیمارستان منتقل کرده و باعث درمان احتمالی و جلوگیری از مشکلات بیشتر سکته در مریض می شدن.
مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان اضافه کرد: از سال گذشته تا آخر دی بیشتر از ۳۷۵ مریض سکته مغزی با تزریق از مرگ حتمی یا مشکلات جانبی اون نجات پیدا کردن.
به گزارش ایرنا، طبق تحقیقات انجام شده در مورد سکته مغزی، بعد از عارض شدن سکته مغزی ۱۰٪ افراد فوت می کنن ، ۳۰٪ زمین گیر می شن و ۷۰٪ افراد شغل خود رو از دست میدن.
یافته های بررسی وضعیت ۲۲۳ مریض سکته مغزی که تا کنون در واحد درمان سکته مغزی زنجان درمان شدن از ۲۲۳ نفر، ۱۰ نفر فوت کردن، ۱۸ نفر شغل خود رو ازدست دادن و هفت نفر زمین گیر شدن، هم اینکه ۱۹۵ نفر سلامت خود رو بدست آورده ان.
این در حالی هست که بدون درمان انتظار می رفت، ۲۲ نفر فوت کرده، ۱۵۴ نفر شغل خود رو از دست داده و ۶۷ نفر زمین گیر شن.
۳۲۱۶/

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir