مهر ۳, ۱۳۹۹

4کاری که هرگز نباید با واژنتان انجام دهید

4کاری که هیچوقت نباید با واژنتان انجام بدین با اینحال حقیقت قبول شده جهانی که “واژن شما می تونه از خودش مراقبت و خود رو پاکسازی کنه” هنوزم هستن خانمایی که با روشهایی خلاقانه و سرخود تلاش در پاکسازی این بخش از بدن شون رو دارن. در این مقاله با 4 حرکت به طور کامل اشتباهی که بین زنان رایجه آشنا میشین:

1. از بخار دور بمونین (پیشنهادای گوینت در مورد واژن رو ندیده بگیرین )

ما همیشه به دنبال پیشنهادایی هستیم که زندگیمون رو بهتر کنه و سالم تر بمونیم. ولی وقتی که گوینت پالترو Gwyneth Paltrow (بازیگر هالیوود)شروع به ارائه پیشنهادای اشتباهی واسه زنان کرد، خیلیا از راه درست منحرف شدن. واژن شما فرش نیس که واسه تمیز کردنش به بخار نیاز داشته باشین. پالترو عنوان کرده بود که واسه بهداشت واژن خود از بخار استفاده می کنه و گفته بود ” روی یه صندلی کوچیک می شینه و با ترکیبی از مادون قرمز و بخور درمنه mugwort رحم خود رو پاکسازی می کنه. با این کار انرژی تخلیه شده و سطح هورمونای زنونه متعادل می شه. “دکتر راکل داردیکRaquel Dardik، مددکار، دانشیار گروه زنان و زایمون مرکز پزشکی NYU Langone، نظر کمی متفاوتی داره: “بخور دادن اصلا ممکن نیس چون ممکنه شما واژن (مهبل) رو بسوزونین”

2. خود درمانی همیشه نتیجه بدی داره

کرمای واژینال یا شیافایی که واسه عفونت مخمری معمولا بدون نسخه استفاده می شن یا بعضی وقتا بعضی خانوما روشای خونگی رو واسه مقابله با عفونت قارچی واژینال استفاده می کنن، به طور کامل اشتباهه. به گفته داردیک Dardik “شما هیچوقت نباید با داروهای خونگی مثل سیر یا روغن درخت چای، خود درمانی کنین.” دست کم با دست خودتون مشکلی به مشکل قبلی نیفزایید. ممکنه شرایط بدتر شه؟ بله حتی ظاهر واژنتان رو هم ممکنه بیریخت کنین.دکتر داردیک: ” من تماشاگر ایجاد سوختگیایی به خاطر انجام خودسرانه پیشنهادات اینترنتی به وسیله خانوما بوده ام، و سوختگی شیمیایی داخل واژن چیزی نیس که کسی دلش بخواد اون راتجربه کنه. ”

3. قرار دادن اشیا خارجی در واژن ، که مشکلی نداره تا وقتی که براتون مشکل ساز شه

قبلا شما فکر می کردین که اینا مجاز به رفتن داخل واژن هستن:تامپون tampon، روغن، وسایل پیشگیری از حاملگی، فنجون قاعدگی و….یا هر وسیله خارجی و دست ساز آدم حتی اگه تمیز و شسته شده باشن رو باید از آلت تناسلی زنونه تون دور نگه دارین . بافت واژن بسیار حساسه و به کار گیری هر وسیله ای باعث ایجاد تحریک پذیری شدید می شه.

4. شستن واژن رو واقعا باید کنار بذارین

به طور کامل مطمئنم که از قبل خودتون میدونید ولی محض اطلاعتان باید بگیم : این پایین قرار نیس بوی نسیم گرمسیری بده. به گفته دکتر کنستانس یانگ Constance Young، استادیار دانشگاه پزشکی گروه زنان و زایمون کلمبیا ” اجناس مخصوص شستشوی واژن دقیقا بر خلاف میکروبیوم (ریزاندامگان همزیست)طبیعی واژن عمل میکنن و این باعث می شه که واژن بیشتر به عفونت حساس شه. ”

ما دلمون نمی خواد به شما بگیم که واژن مثل یه سیستم خودکفا، خودشو پاکسازی می کنه – خودتون قبلا از این موضوع اطلاع دارین، بلکه می خوایم دست از انجام روشای سرخود واسه تمیز کردن واژن وردارین. واژن به دلیل وجود باکتریای لاکتوباسیاس lactobacillus bacteria موجود در اون محیطی با PH متعادل و مخصوص به خود داره. وقتی از شویندها واسه واژن استفاده می کنین اسیدیته نرمال محیط رو به هم زده و خنثی می کنین و در نتیجه واژن قادر به مراقبت از خود نیس.

میدونیم که الان به چی فکر می کنین: اگه اینقدر بده پس به چه دلیل این همه محصول متفاوت واسه شستشوی واژن در بازار هست؟ به گفته یانگ ” همه این اجناس فقط واسه بازاریابی و افزایش سوده و هیچ پایه علمی ای واسه اونا موجود نیس – درست مثل خوشبو کننده های هوا البته واسه یه محیط بسیار خصوصی تر. ”

مطالب خواندنی

9 راه حل طبیعی واسه افزایش قد

بهترین روش شستشوی واژن چیه؟

اگه حس می کنین واقعا نیاز به شستشوی این قسمت از بدنتون دارین و احساس خوبی به شما میده از روشی که مطمئنه استفاده کنین. تعجب نکنین بهترین روش شسنشوی واژن به کار گیری آب و صابون بدون عطره اونم فقط واسه شستشوی قسمتای خارجی.

ترشحات سفید رنگ واژندرمان خراشیدگی واژندرمان زخم خارجی واژنطبیعی واژنعکس دوش واژینالعلائم سلامت واژنعلت داغ شدن داخل واژنعلت داغی واژن

.

منبع : bijame.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه