مرداد ۱۷, ۱۳۹۹

4 آنتی بیوتیک طبیعی | تغذیه سالم

میهن پست: با روشای طبیعی و رعایت بهداشت غذایی بدون هیچ سختی ای میشه بدون به کار گیری آنتی بیوتیکای شیمیایی از دچار شدن به بعضی از مریضیای ویروسی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا، ورم گوش، آنژین و چیزای دیگه ای به جز اینا پیشگیری کرد.فصل سرما است و بازار مصرف آنتی بیوتیکا داغ! اما بهتره بعضی وقتا واسه تقویت سیستم ایمنی بدن تون و مقابله با بعضی از مریضیا به فکر مصرف آنتی بیوتیکای طبیعی هم باشین.

کارشناسان بخش سلامتی فکر می کنن که از راه های طبیعی و با رعایت بهداشت غذایی خیلی راحت میشه بدون به کار گیری آنتی بیوتیکای شیمیایی از دچار شدن به بعضی از مریضیای ویروسی مانند سرماخوردگی، آنفلوانزا، ورم گوش و آنژین و چیزای دیگه ای به جز اینا پیشگیری کرد. در این مطلب کوتاه شما رو با ۴ آنتی بیوتیک طبیعی آشنا می کنیم.

سیر

درسته که به خاطر بوی تقریبا نامطبوع سیر خیلیا از مصرف اون صرف نظر می کنن؛ اما باید بدونین که سیر یکی از بهترین آنتی بیوتیکای طبیعیه. این ماده غذایی شامل ترکیبی به نام آلیسینه که یه آنتی اکسیدان و ضدالتهاب قوی حساب می شه.

یافته های بعضی از تحقیقات نشون میده که مصرف روزانه دو تا سه حبه سیر به بدن کمک می کنه که با شکلای جور واجور مختلفی از قارچای عامل مریضیای ریوی مقابله کنه. سیر هم اینکه به تنظیم فشارخون و پیشگیری از تجمع چربی در رگای خونی کمک می کنه.

زردچوبه

اگه طرفدار غذاهای پرادویه هستین بدونین که خدمت زیادی به سلامتی تون می کنین. حتما به تموم غذاهایتان زردچوبه بزنین؛ چون مصرف منظم این ادویه به بدن کمک می کنه تا با شکلای جور واجور مختلفی از باکتریا مقابله کنه. یافته های تحقیقات نشون میدن زردچوبه قدرت بالایی در مقابله با علایم افسردگی و پیشگیری از سلولای سرطانی داره.

گریپ فروت

اگه به طور مرتب از نفخ و احساس خستگی و افسردگی رنج می برید لازمه که به فکر تقویت سیستم ایمنی بدن تون باشه. در این صورت عصاره دانه های گریپ فروت به دادتان می رسه. این دانه های ریز پر از فلاوونوئیدها هستن که خواص آنتی بیوتیکی قوی داشته و از بدن در برابر ۸۰۰ نوع قارچ و ویروس مراقبت می کنن.

چای

اگه به دنبال راه مطمئنی واسه پیشگیری و مقابله با آنژین و مریضیای مربوط به روده ها هستین به سراغ درخت چای برید. به نظر محققان روغن گیاهی درخت چای خواص فوق العاده ای داره و یه ضدویروس قوی حساب می شه. واسه درمان آنژین یا دل درد دو قطره از این روغن رو با عسل مخلوط کرده و روزانه دو مرتبه بخورین. بعد از چند روز تماشاگر بهبودی چشم گیری در وضعیتتون هستین.