شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

4 خوراکی مضر برای کبد چرب | تغذیه سالم

4 خوراکی مضر واسه کبد چرب

در قسمت اول این مطلب به 8 خوراکی به درد بخور واسه کبد چرب اشاره کردیم. در این متن می خوایم غذاهای مضر واسه این مریضی رو معرفی کنیم، با ما همراه باشین…

در این مریضی ذرات بزرگ و بزرگ چربی در سلولای کبد رسوب می کنن و اینطوری موجب بروز مشکلایی در کارکرد کبد و دچار شدن به مریضیای طولانی کبد می شه که از بین اونا میشه به استعداد دچار شدن به عفونتا، خونریزیای دستگاه گوارش و مشکل در سطح هوشیاری اشاره کرد.

به گفته پزشکان، افراد چاق و دچار اضافه وزن که کمترین اندازه جنب و جوش رو دارن اصلی ترین گروه ها واسه دچار شدن به مریضی کبد چرب هستن؛ اما در کنار این گروه، گروه های دیگری هم وجود دارن که بیش ترین آمادگی رو واسه دچار شدن به این مریضی دارن. اینا کسائی هستن که مصرف موارد زیر در اونا بالاست:

 

1- غذاهای چرب و فست فودها

مصرف بی اندازه غذاهای چرب و جا دادن شکلای جور واجور فست فودها و غذاهای آماده در برنامه و رژیم اعضای خونواده این روزا به عنوان یکی از شایع ترین دلایل دچار شدن به مریضی کبد چرب گزارش شده که دچار شدن به اون در میان افراد کم جنب و جوش و چاق در مقایسه با بقیه مردم بیشتره.

 

2- مصرف زیاد ویتامین A

 

3- مصرف زیاد کربوهیدراتا

کارشناسان تغذیه در آمریکا تاکید کردن که کاهش کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی روشی سریع تر واسه کاهش چربی کبدیه. دکتر جفری برونینگ استادیار طب داخلی در دانشگاه تگزاس گفت: کم شدن اندازه کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی روزانه واسه پایین آوردن مقدار چربی کبدی خیلی موثرتر از کاهش مصرف کالریه. تو یه تحقیق که روی 18 شرکت کننده انجام شده همه به مریضی کبد چرب غیر الکلی گرفتار بودن. از این شرکت کنندگان در گروه های جور واجور خواسته شد که مدت 14 روز مقدار کربوهیدرات یا مقدار کالری رو در رژیم غذایی روزانه خود کم کنن. پس از دو هفته کارشناسان با به کار گیری فوت وفنای پیشرفته تصویربرداری فهمیدن که مقدار چربی کبدی در گروهی که کمتر کربوهیدرات مصرف کرده بودن به اندازه خیلی بیشتری کم شد.

 

4- سردیجات طب سنتی

کبد بزرگ ترین پالایشگاه بدن و به طور طبیعی دارای مزاج گرم و تر است، سرد شدن کبد در اثر عوامل جور واجور می تونه توانایی کبد واسه تحلیل و متابولیزه کردن چربیا رو کم کنه و یا موجب انباشتگی چربی در بافت کبد و پیدایش کبد چرب شه. مصرف ترشیا و خوراکیای سرد موجب سرد شدن کبد می شه و کسائی که به طور مادرزادی دارای مزاج سرد هستن باید در مصرف این خوراکیا احتیاط بیشتری داشته باشن. مصرف سرکه، آب غوره، بقیه ترشیای خونگی و خوراکیای سرد مثل ماست، دوغ ترش، خیار، کدو و چیزای دیگه ای به جز اینا هم اینکه نوشیدن مایعات سرد هم کم کم موجب سرد شدن کبد می شه.

اگه هم اینکه وزن مبتلایید، اگه کم جنب و جوش هستین و احتمال دچار شدن به کبد چرب رو دور نمی ببینن به شما پیشنهاد می کنیم از مصرف غذاهایی مانند غذاهای فریز شده

و یخ زده، ترشیجات، ماست پرچرب، سس، نمک زیاد، غذاهای فست فود، شکلای جور واجور شیرینیا، پیتزا، شکلای جور واجور سرخ کردنیا مانند سیرداغ، پیاز داغ، چیپس، پفک،

غذاهای چرب و نوشابه های گازدار دوری کنین

در واقع با سرد شدن کبد مقدار تولید صفرا کم و غلیظ تر می شه که به دنبال اون مقدار ترشح صفرا هم کاهش پیدا می کنه. این صفرای غلیظ به کندی در مجاری صفراوی حرکت می کنه و به دنبال اون، انسداد نسبی در این مجاری اتفاق می افته که در این مرحله در سونوگرافی کیسه صفرا ممکنه «لجن صفراوی» گزارش شه که خود مقدمه ایجاد سنگای صفراویه. انسداد در راه ریزش صفرا به روده از عواملیه که موجب هضم ناقص چربیا می شه و در این مرحله هضم ناقص چربیا آخرسر به کبد چرب منجر می شه. یبوست به وجود اومده به وسیله این کاهش تولید و ترشح صفرا هم در گروه عاملیه که در پیدایش کبد چرب دخالت داره.

 

در آخر این که:

اگه هم اینکه وزن مبتلایید، اگه کم جنب و جوش هستین و احتمال دچار شدن به کبد چرب رو دور نمی ببینن به شما پیشنهاد می کنیم از مصرف غذاهایی مانند غذاهای فریز شده و یخ زده، ترشیجات، ماست پرچرب، سس، نمک زیاد، غذاهای فست فود، شکلای جور واجور شیرینیا، پیتزا، شکلای جور واجور سرخ کردنیا مانند سیرداغ، پیاز داغ، چیپس، پفک، غذاهای چرب و نوشابه های گازدار دوری کنین و تا می تونین به جای اونا از میوه های تازه، سبزیجات جور واجور و غذاهای سالم و طبیعی استفاده کنین. رعایت این رژیم در همه دوره های سنی به پیشگیری از دچار شدن به کبد چرب و دیگه مریضیای کبد کمک می کنه.

 

فرآوری: مریم مرادیان نیری


منابع:

جام جم آنلاین

دکتر آنلاین – دکتر حمید کوچه باغی

ایسنا – دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب سنتی

 

منبع : tebyan.net