5 مورد از خطرناک ترین رژیم های غذایی! | رژیم غذایی

5 مورد از خطرناک ترین رژیمای غذایی!

ناجور ترین رژیمای غذایی واسه کاهش وزن

 

 

معرفی 5 مورد از خطرناک ترین رژیمای غذایی واسه کاهش وزن

 

احمقانه ترین رژیمای غذایی واسه کاهش وزن

دوستان عزیزدر این پست از سایت میهن تاز 5 مورد از احمقانه ترین رژیمای غذایی که دلیل به خطر افتادن سلامتی میشه آوردیم با ما همراه شید تا با این رژیمای ناسالم آشنا شید.

معرفی 5 مورد از خطرناک ترین رژیمای غذایی واسه کاهش وزن

رژیمای غذایی زیادی وجود دارن که بعضی از اونا تاثیردارن و بعضی اثر چندانی ندارن. معمولا بهتره ببینین که چه رژیمی واسه شما جواب میده، چون بهر حال بدن هرکی با دیگری فرق داره و رژیمی که واسه یه نفر به درد بخور و موثره، ممکنه واسه دیگری هیچ فایده ای نداشته باشه.

رژیمای غذایی زیادی وجود دارن که بعضی از اونا تاثیردارن و بعضی اثر چندانی ندارن. معمولا بهتره ببینین که چه رژیمی واسه شما جواب میده، چون بهر حال بدن هرکی با دیگری فرق داره و رژیمی که واسه یه نفر به درد بخور و موثره، ممکنه

واسه دیگری هیچ فایده ای نداشته باشه. اما چند رژیم غذایی وجود دارن که ما فکر می کنیم هیچکی نباید اونا رو امتحان کنه. اینا 5 مورد از احمقانه ترین رژیمای غذایی هستن .

رژیم کرم کدو

بله، درسته: کرمای کدو – انگلایی که بیشتر ما تلاش می کنیم با رعایت بهداشت و تکنیکای درست سلامت غذایی از اونا دوری کنیم.

ایده پشت رژیم غذایی کرم کدو اون هستش که اگه شما عمدا این کرم رو بخورین، اون در روده های شما سکنی می گزیند و از پایه غذایی رو که وگرنه به بخشای جور واجور بدن شما میره، مصرف می کنه و پس مصرف کالری شما رو کم می کنه .

نیاز به گفتن نیس که این اصلا ایده خوبی نیس. در حالی که عفونت کرم کدو به درستی می تونه باعث کاهش وزن شه

(به عنوان یه آسیب جانبی) اما با علائم دیگری مانند کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، تهوع، سرگیجه، خستگی، ضعف و اسهال هم همراه س و می تونه به طور بالقوه کشنده باشه .

رژیم کوکی

تصور کنین که قراره واسه هر وعده، کوکی بخورین. اونقدر خوبه که باورتون نمی شه؟ دلیلش اینه که رژیم کوکی واقعا غیرقابل باوره .

مطمئنا شما با خوردن کوکیایی با فرمولاسیون مخصوص در تموم وعده ها، وزن کم می کنین اما اگه این برنامه رو دنبال کنین،

فقط 800 کالری در روز دریافت می کنین – خیلی کمتر از مقدار پیشنهاد شده واسه کاهش وزن سالم. هم اینکه، شما فقط می تونین کوکی بخورین و این اصلا واسه سلامتی تون خوب نیس.

رژیم سوپ کلم

این رژیم دقیقا مانند عنوانشه: خوردن سوپ کلم در تموم وعده ها واسه یه هفته یا بیشتر + مجموعه محدودی از میوه های کم کالری، سبزیجات و پروتئین .

رژیم سوپ کلم واقعا کم کالریه، تا جایی که کارشناسان تغذیه، اونو خطرناک می دونن. این رژیم به دلیل وجود نامتعادلش می تونه باعث کمبود مواد مغذی شه. گذشته از اون، کی می خواد فقط سوپ کلم بخوره؟

رژیم هاله لویا

رژیم هاله لویا که به اون «روش خدا واسه سلامتی غایی» می گن، یه رژیم گیاهی است که بیشتر شامل خام خواری + یه رژیم اضافه مصرف مکمل هاست.

این رژیم هم خیلی کم کالریه و پس ممکنه تموم مواد مغذی موردنیاز شما رو تأمین نکنه و بعیده که شما رو سیر و پرانرژی نگه داره. غذای خام، چیزیه

که بدنامون واسه پردازش اون طراحی شدن اما کارشناسان با این نظر مخالف هستن و می گن که هیچ فایده اثبات شده ای واسه خام خواری موجود نیس .

رژیم زیبای خوابیده

حتما قبلا در مورد اینکه نداشتن خواب کافی چیجوری می تونه باعث چاقی شه، چیزایی شنیدین . این درسته اما راه حل، اون نیس که چندین روز بی حرکت دراز بکشین

و بطور ممتد بخوابین تا کمبود خواب تون رو جبران کنین. هرچند این دقیقا چیزیه که رژیم زیبای خوابیده میگه؛ طبق گفته این رژیم، با این کار نه فقط کمبود خواب تون رو جبران می کنین بلکه چون موقع خواب نمی تونین چیزی بخورین، وزن تون پایین میاد .

در حالی که این درسته که بدن موقع خواب، چربیای ذخیره شده رو خواهد سوزوند اما راه های بسیار بهتری واسه انجام این کار وجود دارن که در اونا احتیاجی به خوردن یه مشت قرص خواب نیس – مانند ورزش کردن

عجیب ترین رژیمای غذایی در دنیا

رژیم ژاپنی خوردن موز در صبح

در توکیو، صبح خیلی زود رو با خوردن موز شروع می کنن. در سال 2006 یه داروساز ، سامیکو، یه رژیم ساده و خالی از هرگونه استرسی رو پیشنهاد کرد:

خوردن موز به عنوان صبحونه و دمای اتاق متابولیسم بدن رو بالا می بره تا جایی که به رژیم گیرنده اجازه خوردن هیچی تا زمان خوردن ناهار و شام رو نمی ده و به این صورت وزن اون کم می شه.اون بعد از 6 ماه بیشتر از 13 کیلو کم می کنه .

کسائی که رژیم می گیرن، انتظار میره که ساعت 8 شب شام بخورند و نیمه های شب بخوابن. اونا باید از خوردن مشروبات الکلی و غذاهای چرب دوری کنن. خوردن یه نوع میوه در دراز مدت روش سالمی نیس چون مواد مغذی مورد نیازتون تامین نمی شه .

رژیم تخم مرغ

رژیم تخم مرغ به خاطر این زیاد معروف شد که گزارش دادن که افراد مشهور هالیوودی با خوردن تخم مرغ تونسته ان به شکل موفقیت آمیزی وزنشون رو کم کنن.

ً همسر نیجلا لاوسون، چارلز ساچی با خوردن 9 عدد تخم مرغ در روز به مدت 10 ماه بیشتر از 60 پوند وزن کم کرده بود. هم اینکه آدرین برودی واسه اینکه واسه نقشش آماده شه

با خوردن تخم مرغ 30 پوند(هر پوند برابر تقریبا 500 گرم) در طول 6 هفته وزن کم کرد. اون رژیمای مختلفی رو امتحان کرده بود

که تخم مرغ به عنوان صبحونه، مرغ کبابی به عنوان ناهار و یه تیکه کوچیک ماهی با مقداری سبزیجات به عنوان شام می خوره.

رژیم تخم مرغ شکلای جور واجور و اقسام مختلفی داره و فقط به خوردن تخم مرغ صِرف خلاصه نمی شه بلکه معروف ترین اونا شامل اینه که حجم بیشتر پروتئین رژیم با خوردن تخم مرغ تامین شه .

.

منبع : mihantaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *