5 مورد از راه هایی که به تقویت حافظه کمک میکند | تغذیه سالم

واسه اینکه همیشه حواستون جمع باشه و حافظه قوی ای داشته باشین این ۵ مورد رو در برنامه روتین روزانه تون بذارین تا ذهنتون رو تقویت کنین.

۱:پازل

به گزارش آکا ایران شما می تونین برنامه کاربردی پازل واسه تلفن همراهتون رو دانلود کنین و روی اون بازی کنین یا اینکه می تونین گازلای رقابت برانگیز بخرین و اونا رو بچینید. پازلا نه فقط سطح علمی شما رو بالا میبرن بلکه قسمتایی از ذهنتون رو فعال میکنه .

۲:بیشتر بخوابین

وقتی که در طول شب خواب نه خیلی رضایت بخشی دارین به سختی می تونین روز بعد روی امورتون تمرکز کنین .این به خاطر اینه که حافظه و خواب از راه ۲ موضوع  به هم در رابطه هستن اول اینکه شما نیاز به استراحت کافی واسه یادگیری و تمرکز دارین.دوم اینکه مغز اطلاعات جدید رو جذب و محکم میکنه وقتی که شما خوابین

۳:بیشتر سبزیجات و میوه بخوری

میوه ها و سبزیجات بهترین عامل پیشرفت ذهن و سلامتیه این مواد شامل آنتی اکسیدان بالا هستن که کارکرد حس شناختی تون رو بهتر میکنه و از مریضی فراموشی شما رو دور میکنه. هم اینکه این مواد جریان خون در مغز رو افزایش می ده.

۴: ورزش کنین

ورزش کردن با قانون قسمت هیپوکمپس مغز رو افزایش می ده .این قسمت از مغز شامل یادگیری و حافظه س.حتی اگه یه روز در میان ۴۰ دقیقه راه برید این کار سلامت کلی ذهنتون رو بهبود میبخشه.

۵:قهوه بخورین

مصرف قهوه روی حافظه دراز مدت اثر مثبت داره پس روزی که قهوه میخورید روز شانس شماس .بررسیا نشون داده که قهوه به حفظ و نگه داری حافظه کوتاه مدت در ۲۴ ساعت مصرف هم کمک میکنه.

ترجمه

Iranstyle.ir

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *