5 میوه ی ضدالتهاب فوق العاده | تغذیه سالم

در روزگاری که ما زندگی می کنیم التهاب بسیار رایجه و با دردهای روده ای ناچیز، کبد اشباع شده یا احتباس آب به صورت ادم و چیزای دیگه ای به جز اینا خود رو نشون میده. با این حال این مشکلات با مصرف مواد غذایی مناسب آرامش پیدا می کنن.

میوه هایی وجود دارن که پر از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات دارویی هستن که به بدن کمک می کنن تا در برابر عوامل عفونی کمک کرده و دستگاه ایمنی طبیعی بدن رو تقویت می کنن. اندازه بالای آب، ویتامینا و مواد معدنی موجود در این مواد غذایی بدن رو تقویت کرده و دردهای روزمره رو آرامش میدن. در این مطلب شما رو با بهترین میوه های ضدالتهاب آشنا می کنیم.

آناناس بهترین ضدالتهاب طبیعی
آناناس یکی از بهترین میوه های ضدالتهابه. راز ضدالتهابی این میوه در وجود بروملین همون آنزیم قویه که شامل گوگرده و وقتی که وارد بدن می شه به هضم راحت غذا و کاهش التهاب های بدن کمک می کنه. این آنزیم به کاهش تجمع مایعات و هم اینکه التهابایی که باعث درد مفاصل می شه کمک زیادی می کنه.
واسه چند برابر کردن خاصیت این آنزیم پیشنهاد می شه که از میوه آناناس و با شکم خالی استفاده کنین. اگه وقتی که از خواب بیدار میشین و احساس سنگینی و تورم در پاها و احتباس آب می کنین می تونین چند برش آناناس یا آب آناناس طبیعی بخورین. می بینین که بعد از یه مدت احساس بهتری دارین.

ترکیبات معجزه گر موجود در گیلاس به کاهش التهابای بدن کمک می کنن. این ترکیبات به درد بخور «آنتوسیانین» نام دارن. گیلاسا به دلیل دارا بودن رنگ دانه های طبیعی رنگ زیبایی دارن. این میوه های تابستونی خواص ضدالتهابی طبیعی فوق العاده ای دارن که اونو با خواص آسپرین مقایسه می کنن

لیموترش و بیوفلاوونوئیدهایش
همیشه صحبت از خواص فوق العاده لیموترشه. مطمئنا شمام در مورد فواید نوشیدن آب ولرم و لیموترش به صورت ناشتا شنیدین. اما همین میوه ترش یکی از بهترین ضدالتهابای طبیعیه. این خاصیت لیموترش به دلیل داشتن بیوفلاونوئیدهاه. ترکیباتی که مخصوصا در پوست و قسمت سفید اون هست. این ترکیب در کاهش اکیموز (خونریزی زیر پوستی به دلیل پارگی مویرگای کوچیک زیرپوستی) موثره و مانند یه آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کنه که میتونه هر نوع التهاب رو نابود کنه. یادتون باشه که واسه بهره مندی از تموم بیوفلاونوئیدهای لیموترش بهتره اونو با پوست و قسمت سفید استفاده کنین.

پاپایا و معجزه هاش
اگه امکان خرید و مصرف پاپایا رو دارین از مصرف اون غافل نشید. این میوه به درد بخور ضدالتهاب طبیعیه که به بهتر شدن هضم غذا کمک کرده و در چهارچوب یه رژیم لاغری مناسب به خوش اندامی شما کمک می کنه.
این میوه شامل ترکیبی به نام «پاپائین» است که در گوشت اون تجمع داره. این ترکیب آنزیمیه که واسه آرامش دردها و کاهش هر نوع التهاب موثر عمل می کنه. واسه بهره مندی از خواص ضدالتهابی این میوه کافیه که روزانه نصف عدد از این میوه رو بخورین. در این میوه اندازه زیادی ویتامین C، آهن، کلسیم و بتاکاروتنه که یه آنتی اکسیدان قوی حساب می شه. بهتره بدونین که پاپایا میوه ای خوش هضمه و خواص ضدعفونی کنندگی داره. به خاطر همین هم مخاط گوارشی رو ضدعفونی می کنه. پس پیشنهاد می شه آدمایی که دچار مشکلات ورم معده یا التهاب روده هستن از این میوه استفاده کنن.

گیلاس: ایده آل واسه مقابله آرتریت
ترکیبات معجزه گر موجود در گیلاس به کاهش التهابای بدن کمک می کنن. این ترکیبات به درد بخور «آنتوسیانین» نام دارن. گیلاسا به دلیل دارا بودن رنگ دانه های طبیعی رنگ زیبایی دارن. این میوه های تابستونی خواص ضدالتهابی طبیعی فوق العاده ای دارن که اونو با خواص آسپرین مقایسه می کنن.

همیشه صحبت از خواص فوق العاده لیموترشه. مطمئنا شمام در مورد فواید نوشیدن آب ولرم و لیموترش به صورت ناشتا شنیدین. اما همین میوه ترش یکی از بهترین ضدالتهابای طبیعیه

یافته های بررسیای زیاد نشون میدن که گیلاس خواص فوق العاده ای داره که واسه افراد گرفتار به آرتریت خیلی خوبه. این میوه های متحد پر از آنتی اکسیدانا، ویتامین C و کرستین هستن. کرستین با کارکرد رادیکالای آزاد مقابله می کنه. اگه شمام از دردهای مربوط به آرتریت رنج می برید حتماً از گیلاس زیاد استفاده کنین. می تونین روزانه 15 عدد گیلاس بخورین و از خواص اون بهره مند شید.

 

قدرت پوست سیب
اگه شمام جزو آدمایی هستین که واسه وعده صبحونه یه عدد سیب میل می کنین به خودتون شادباش بگید. پیشنهاد ما واسه افرادیه که لب به سیب نمی زنن. بهتره شما عادت سالم و ساده رو رعایت کنین. حتماً شمام از اثر موثر سیب روی قلب و تناسب اندام زیاد شنیدین. اما میدونید که سیب می تونه با التهابای بدن هم مقابله کنه؟ یافته های پژوهشای زیاد که محققان آمریکایی انجام دادن نشون میده که پوست سیب شامل آنزیم هاییه که با سلولای T که در بدن التهاب ایجاد می کنن مقابله می کنه. علاوه بر این، فیبر پکتین موجود در پوست سیب هم مواد معدنی و ویتامینای فوق العاده ای به بدن میرسونه که با هر نوع عفونتی مقابله می کنن. پیشنهاد می کنیم که روزانه یه عدد سیب با پوست بخورین.
 

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *