6 حرکت عالی برای کوچک کردن شکم | رژیم غذایی

واسه کوچیک کردن شکم تون می تونین این تمرینات که به وسیله ملیسا میلر (Melissa Miller صاحب امتیاز باشگاه m2 در چارلوستویل ویرجیانا) طراحی شدن رو دو سه بار در هفته انجام بدین.

مطئننا یه شکم قشنگتر می تونه اضطراب شما رو در مورد پوشیدن لباسای تون کم کنه. اما نکته مهم تر جلوگیری از آسیب دیدن شما هستش . تحقیقات نشون داده که شکم- ماهیچه ای در قسمت بالاتنه رو میگیره – به کمر محکم می کنه و بلند کردن اشیا رو بسیار آسون می کنه چه اونا کیسه سبزیجات باشن و چه بچه شما. واسه کوچیک کردن شکم تون می تونین این تمرینات که به وسیله  ملیسا میلر (Melissa Miller  صاحب امتیاز باشگاه m2 در چارلوستویل ویرجیانا) طراحی شدن رو دو سه بار در هفته انجام بدین. 

حرکت 1: گرم کردن : آماده کردن شکم

در حالی که زانوا رو خم کردین روی زمین صافی به پشت دراز بکشین. دم عمیق بکشین و چانه خود رو به سینه بچسبونین. با بازدم فقط سر، گردن و شونه ها رو از زمین جدا کنین و دستا رو به سمت پاها بکشین. بین هر حرکت مکث کنین و نفس عمیق بکشین. به آرومی به حالت اولیه برگردین، نفس عمیق بکشین و حرکت رو هشت بار تکرار کنین. 

حرکت 2 : چرخش 

(الف) به پشت دراز بکشین دستا رو به سمت بالا و پاها رو در جهت خود به طور کامل بکشین طوری که بدن شما یه خط به طور کامل صاف رو تشکیل بده. با دم، دستا رو به سمت جلو بیارین و هم زمان بالا تنه خود رو از زمین جدا کنین. با بازدم در حالیکه تا نیمه بدن رو از زمین جدا کردین راه رو ادامه بدین و انگشت دست رو به انگشت پا برسونین. دم بگیرین و حرکت رو برعکس انجام بدین، در نیمه راه نفس رو بیرون بدین تا به حالت اولیه برگرید. این حرکت رو ده بار انجام بدین. 

حرکت 3:  رها کردن پا 

(الف) هر دو پا رو به سمت بالا بکشین. نفس رو داخل بکشین و شکم خود رو قفل کنین. (ب) با بازدم به آرومی پاها رو پایین بیارین تا وقتی که حدود 6 سانتی سطح زمین قرار بگیرن. ( یا به هر میزانی که می تونین بدون بلندکردن کمر از زمین پای خود رو بالا بیارین. ) مکث کنین و دم بگیرین. با بازدم، پای خود رو بالا و به نقطه شروع برگردونین. این حرکت رو ده بار تکرار کنین. 

حرکت 4 : قیچی 

هر دو پا رو به سمت بالا بکشین. اونا رو راست نگه دارین، پای چپ رو پایین بیارین تا وقتی که در 6 اینچی سطح زمین قرار بگیره. سر و شونه ها رو به سمت بالا بکشین و پشت پای راست رو با دست بگیرین، به آرومی پای راست رو به سمت خود بکشین. پاها رو جابه جا کنین و حرکت رو تکرار کنین. این چرخه رو به سرعت ده بار انجام بدین. ( مکث نکنین!)

حرکت5: کشش ران 

پاها رو به سمت بالا بکشین و دستا رو هم به حالت کشیده روی زمین در کنار بدن خود بذارین. کف دست باید روی زمین باشه. دم بگیرین و ماهیچه های اصلی خود رو منقبض کنین.با بازدم ران رو به سمت عضلات دنده بیارین، باسن رو اززمین بلند کنین و پاها رو مستقیم به سمت بالا بکشین. در حالی که به آرومی پایین بر می گردید نفس رو به داخل بکشین. این حرکت رو ده بار تکرار کنین. 

حرکت 6: چرخش بالاتنه 

(الف) چهار زانو بشینین و دست هاتون رو در حالیکه سر انگشتا همدیگه رو لمس می کنن رو به روی بدن بکشین. نفس رو به داخل بکشین. (ب) شکم رو قفل کنین و با بازدم به آرومی بالاتنه رو 45 درجه به سمت راست بچرخونین. به وسط برگردین و حرکت رو به سمت چپ تکرار کنین. این حرکت رو ده بار انجام بدین. 

منبع : seemorgh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *