“6 کاربرد جادویی و نایاب روغن زیتون که نمی دانستید! | طب ایرانی”

6 کاربرد جادویی و نایاب روغن زیتون که نمی دونستید!

روغن زیتون به عنوان نرم کننده مو

اگه موهای خشکی دارین فقط کافیه یه فنجون روغن زیتون رو گرم کنین (نجوشونین) و روی موهای خود قرار داده و پوششی پلاستیکی روی موها بذارین و با هوله ای اونو بپوشونین. بعد از ۴۵ دقیقه با شامپو به طور کامل شستشو بدین.

نابود کردن جوش صورت

نابود کردن جوش با به کار گیری روغن زیتون ممکنه خیلی عجیب باشه اما تاثیر داره. چهار قاشق چایخوری نمک و ۳ قاشق چایخوری روغن زیتون رو مخلوط کنین و به صورتتون بمالید. بعد از دو دقیقه با آب گرم شستشو بدین. این کار رو تا یه هفته هر روز انجام بدین و بعد فقط هفته ای یه یا دو بار انجام بدین. (نمک با لایه برداری باعث تمیز شدن منافذ صورت می شه و روغن هم پوست رو مرطوب می سازه)

جانشینی واسه کرم اصلاح

اگه کرم اصلاحتان تموم شده، وقتتون رو با درست کردن کف صابون تلف نکنین که اصلاح مناسبی هم دارین. روغن زیتون می تونه به عنوان کرم اصلاح دست ساز بکنه. در این صورت حرکت تیغ روی صورت خیلی راحت انجام و پوستتون هم مرطوب می شه. ممکنه بعد از امتحان این روش، کرم اصلاح رو کنار بذارین.

پاک کردن دستای روغنی

واسه پاک کردن اثر روغن ماشین و یا رنگ، یه قاشق چایخوری روغن زیتون و یه قاشق چایخوری نمک یا شکر رو در کف دست هاتون بریزین و محکم مخلوط رو به عنوان پاک کننده تا چند دقیقه به دست و بین انگشتانتون بمالید و بعد با آب و صابون بشورید. نه فقط دست هاتون پاک تر می شن بلکه پوست دست هاتون هم نرم می شه.

پاک کردن رنگ از مو

خیلی راحت می تونین رنگی که روی موهای شما در طول نقاشی ساختمون ریخته شده رو به کمک پنبه و روغن زیتون پاک کنین. هم اینکه می تونین از روغن زیتون واسه پاک کردن مواد آرایشی هم استفاده کنین فقط یادتون باشه که بعد از پاک کردن، چشماتون رو با دستمال خشک کنین.

واکس

با به کار گیری واکسی دست ساز که خوب واکسای تجاری کار می کنه اسباب و وسایلتان رو نو کنین. ظرف شیشه شور خالی وردارین، به یه اندازه روغن زیتون و آب لیمو یا سرکه سفید در بطری بریزین و خوب تکون بدین. روی سطح مورد نظر اسپری کنین بعداز گذشت یه یا دو دقیقه، با دستمالی خشک و تمیز پاک کنین. اگه عجله دارین، مخلوط بوجود اومده رو مستقیم روی دستمال بریزین و با دستمالی دیگه پاکش کنین. در کنار موارد بالا تلاش کنین هیچ وقت مصرف خوراکی روغن زیتون رو یادتون نره.

جفت و جور و جمع آوری : گروه گیاهان دارویی پرداد /

.

منبع :