6 کاری که موقع جوش زدن نباید انجام دهید

با اینکه در نظر مبتلایان به جوش، این جوشا چیزی جز غم و غصه و رنج نیستن، اما راهکارهایی هست که بتونیم با این جوشای مزاحم کنار بیاییم، مثلا بگیم جوشای محترم، از این پس من این کارا رو می کنم و این کارا رو نمی کنم و عوضش، شما هرچه سریع تر زحمت رو کم کنین.

1- خودتون رو سرزنش نکنین.

پس شما مقصر نیستین و بد نیس بدونین تا حالا هیچ منبع علمی قدرتمندی، نقش تغذیه مثلا مصرف شیرینی و شکلات رو در دچار شدن به جوش نشون نداده ان!

2- زیادتر از اندازه درگیر جوشای خود نشید.

هممون پاکیزگی و زیبایی رو دوست داریم. اما موضوع اون هستش که شستشوی زیادتر از اندازه پوست و به کار گیری لوسیونای بهداشتی خیلی وقتا می تونه ضرر داشته باشه.

یکی از شایع ترین محرکای دچار شدن به جوش، استفاده تکراری از لایه بردارهاه، مخصوصا لایه بردارایی که در آرایشگاها استفاده می شن و تنها جنبه زیبایی دارن.

به شما پیشنهاد می کنیم به جای به کار گیری این روش، از ترکیبات درمان کننده جوش مانند پماد ویتامین A و بقیه لوسیونای درمانی جوش و البته رتینوئیدهای موضعی استفاده کنین (البته با تجویز دکتر متخصص پوست) که دارای خواص لایه برداری هم هستن.

از طرفی شستشو تکراری و افراطی پوست باعث خشکی اون می شه. شستشوی دو تا سه بار در روز معمولا واسه رعایت بهداشت کافیه.

نذارین این جوشای مزاحم بر زندگی روزمره شما غالب شن. شما خوب میدونید که این مشکل بسیار شایعه و واسه هر فردی پیش میاد. یادتون نره که دور و بریا شمام این رو می دونن

3- باورهای غلط رو کنار بذارین.

خیلی وقتا تشخیص حقیقت از باور غلط، واقعا کاری سخته. اما درباره جوش، پیشرفت علم دیگه جایی واسه باورهای غلط باقی نگذاشته س. بد نیس شمام در جریان باشین:

– جوش هیچ ربطی به کثیفی نداره! بر خلاف چیزی که مادرهای مهربون می گن، جوش هیچ ربطی به نشستن صورت و کثیفی دستا نداره.

– درباره غذاها چیجوری؟ در حالی که هیچ مدرک قوی واسه رابطه غذاها با جوش وجود نداره، اما بازم تعداد بالایی از افراد میگن که شدت جوشاشون بعد از خوردن غذایی خاص بیشتر می شه. اما حقیقت اون هستش که هیچ ارتباطی بین جوش و چیزی که شما می خورید، وجود نداره.

4- پول خود رو خرج درمانای معجره آسا نکنین.

هرچه نگرانی مردم نسبت به جوش و بیماریای پوستی که زیبایی رو تحت تاثیر قرار میدن، بیشتر می شه، درمانای عجیب هم بیشتر و بیشتر از گوشه و کنار سر میزنن. مکملای گیاهی، ویتامینا و لوسیونایی که ادعا می کنن درمان صد درصد جوش ان.

مهم نیس چقدر این تبلیغا گسترده ان و این ترکیبات چقدر گرون و کدوم برند هستن، مهم اینه که هیچ کدوم از اونا پایان جوش نیستن. پس بهتره پولتون رو صرف خرید اونا نکنین.

5- به جای تجویز خودسرانه، به دکتر مراجعه کنین.

اگه از همه آدمایی که تا حالا جوش رو تجربه کردن سوال کنین که اولین اقدام شما بعد از روبرو شدن با این جوشای غم انگیز چی بود، بیشتر اونا جواب میدن مراجعه به داروخونه و درخواست کمک! این اصلا بد نیس که در مرحله اول اجناس بهداشتی مورد تایید دکتر داروساز رو واسه خلاص شدن از جوش امتحان کنین. حتی اگه خوش شانس باشین به نتیجه هم می رسید.

اما اگه درمانای خودسرانه تون واسه بیشتر از 12 هفته بدون جواب موند، دیگه زمان اون رسیده که به دکتر متخصص پوست مراجعه کرده و بیشتر از این مریضی تون رو به بازی نگیرید.

6- نذارین جوش زندگی شما رو تحت تاثیر بذاره.

حتما واسه شمام پیش اومده، وقتی که واسه شرکت تو یه مهمانی آماده میشین، یهو میفهمید که آکنه های مزاحم باز به سراغ شما اومده ان. حال شما در این لحظه به طور کامل قابل درکه.

جوش می تونه احساس افراد نسبت به خودشون رو تحت تاثیر بذاره. احساس خجالت، عصبانیت و کاهش اعتماد به نفس از مهم ترین اثرات روحی جوش س. اما نگران نباشین، چون این احساسات به طور کامل عادیه و واسه همه هست.

اما می خوایم این رو به شما بگیم:

نذارین این جوشای مزاحم بر زندگی روزمره شما غالب شن. شما خوب میدونید که این مشکل بسیار شایعه و واسه هر فردی پیش میاد. یادتون نره که دور و بریا شمام این رو می دونن.

پس تلاش کنین با بی اهمیت نشون دادن موضوع و اعتماد به نفس کامل، به زندگی روزمره خود ادامه بدین. شاید این طور زودتر هم بتونین روی این جوشای مزاحم رو کم کنین.

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *