مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

7 دلیل خوب برای خوردن قهوه

: 7 دلیل خوب واسه خوردن قهوه

به گزارش آلامتو به نقل از فارنت ؛ مصرف روزانه قهوه، فوایدی رو واسه شما داره که در این نوشته به بررسی اونا پراختیم.

واسه خیلی از افراد نوشیدن قهوه در صبح به عنوان یه نیاز لازم روزانه هستش. افزایش اندازه کافئین، موجب به کار انداختن بهتر حواس و ذهن و به دنبال اون شروع یه روز خوب می شه. بد نیس بدونین که نوشیدن قهوه تنها صبح هنگام طرفدار نداره، بلکه این نوشیدنی گزینه مورد انتخاب افراد زیادی بدون در نظر گرفتن اینکه در چه وقتی از روز هستن بوده و هم اینکه تنها نوشیدنیه که محبوبیت اون در میان مشتریان کافی شاپا در کشورای زیادی روزبه روز زیاد شده.

قهوه علاوه بر انرژی زیادی که در فرد بوجود میاره، سلامتی رو هم به خصوص واسه مصرف کنندگان ثابت و هرروزه خود به ارمغان میاره. در ادامه به بعضی از این فواید می پردازیم.

خوردن روزانه قهوه کارکرد ورزشی شما رو بهتر کنه!

با نوشیدن یه فنجون قهوه قبل از شروع تمرین، دیگه نیاز به به کار گیری بقیه مکملا دارین. شما به صورت طبیعی با افزایش کافئین و به دنبال اون بالا رفتن اندازه اسیدهای چرب در جریان خون مواجه هستین که این به ماهیچه ها اجازه میده تا از این چربیا به عنوان سوخت واسه جذب و سوزوندن استفاده کنن.

هم اینکه بدن شما به طور خودکار کربوهیدراتا رو ذخیره کرده و بعد در مواقع موردنیاز کم کم اونا رو آزاد می کنه که این مسئله هم دلیل افزایش کارکرد تمرینی شما خواهد گردید.

خوردن روزانه قهوه خطر دچار شدن به دیابت در حال گسترش نوع 2 رو کم می کنه!

با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده به وسیله انجمن شیمی آمریکا (American Chemical Society)، نوشیدن 4 فنجون قهوه در روز، خطر دچار شدن به دیابت نوع 2 رو در حدود 50 درصد کم می کنه. پس از اون به ازای نوشیدن هر فنجون اضافی قهوه، به اندازه 7 درصد بر اندازه این شانس اضافه می شه.

خوردن روزانه قهوه تولید انتقال دهنده های عصبی مغز رو زیاد می کنه!

قهوه با تحریک تولید هورمونایی چون سروتونین، دوپامین و نورآدرنالین، باعث کمک به تنظیم حالت و کارکرد مغز می شه. هم اینکه به دلیل افزایش تحریک انتقال دهنده های عصبی، خطر دچار شدن به خودکشی در بین زنان و مردانی که روزانه 2 تا 4 فنجون قهوه مصرف می کنن، به نصف کاهش پیدا می کنه.

خوردن روزانه قهوه امکان دچار شدن به سرطان پوست رو کم می کنه!

با اینکه هنوز هیچ روش قابل اطمینانی واسه مراقبت در برابر سرطان پوست و یا هرگونه دیگری از سرطانا شناسایی نشده اما محققان بریگهام، مرکز تحقیقات زنان و دانشگاه هاروارد به این نتیجه دست پیدا کردن که زنائی که روزانه بیشتر از 3 فنجون قهوه می خورن، کمتر از زنائی که قهوه نمی خورن در خطر دچار شدن به سرطان پوست قرار دارن.

خوردن روزانه قهوه شما رو هوشمندتر کرده و موجب در پیش گرفتن تصمیمات مفیدتر می شه!

قهوه نه فقط شما رو آروم تر می کنه بلکه امکان اراده کردن هوشمندانه تر، دقیق تر و مفیدتر رو هم واسه شما جفت و جور می آورد. پس با نوشیدن یه فنجون قهوه، ساعتی پس از خوردن ناهار، می تونین بهره وری خود رو در ساعات کاری عصر زیاد کرده و اینجوری در گروه کارمندان مورد علاقه مدیر خود قرار بگیرین.

هم اینکه نوشیدن قهوه علاوه بر کمک به مهارت اراده کردن بهتر، بر سالم موندن مغز هم تأثیرگذار هستش. تحقیقات انجام شده در دو دانشگاه فلوریدای جنوبی و میامی نشون گر این مطلبه که نوشیدن همیشگی و روزانه قهوه خطر دچار شدن به فراموشی رو کاهش داده و یا موجب تأخیر در شروع فراموشی می شه.

خوردن روزانه قهوه استرس شما رو کم می کنه!

اگه استرس دلیل بی خوابی های شبونه در شما هستش، طبق گفته محققان دانشگاه ملی سئول، تنفس بوی دانه های تازه قهوه موقع صبح می تونه شما رو از استرس دور کنه. تلاش کنین مقداری دانه قهوه در کنار تخت و مکان خواب خود بذارین، این کار به شما کمک می کنه تا صبحا با آرامش از خواب بیدار شده و واسه ساختن یه روز عالی به طور کاملً آماده باشین.

با خوردن روزانه قهوه احساس شادی بیشتری دارین!

این شادی فقط به دلیل افزایش اندازه کافئین نیس. تحقیقات به عمل اومده نشون میده که آدمایی که به صورت منظم و روزانه مصرف کننده قهوه هستن، 10 درصد کمتر از کسائی که هیچوقت قهوه نمی خورن دچار افسردگی می شن.

سرشار بودن قهوه از آنتی اکسیدان ها یکی دیگه از دلایلیه که دلیل ایجاد این احساس خوب پس از نوشیدن اون می شه. جالبه بدونین که پس از میوه ها و سبزیجات، آنتی اکسیدانای موجود در قهوه بیشترین جذب رو در بدن داشته که نتیجه کار اون سالم موندن بدن و مقابله بهتر با بیماریا هستش.

نتیجه

از اونجا که احساس سلامتی و شادی از نیازای لازم هر فرد در زندگیه و از طرفی با دونستن اینکه نوشیدن قهوه می تونه بر بدن، ذهن و حتی روش زندگی شما اثر گذارد، با در نظر گرفتن اینکه تمایل دارین قهوه خود رو به همراه شیر و شکر و یا اینکه به صورت تلخ بخورین به شما پیشنهاد می کنیم که از نوشیدن اون دائم و روزانه غافل نشید. مطمئناً در سالای آینده می تونی اثر این کار خوب درک کنین.

منبع :