مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

7 راه آسان که با آن در هر سنی جوان به نظر می رسید | تغذیه سالم

7 راه آسون که با اون در هر سنی جوون به نظر می رسید

به گزارش آکا ایران همه خانمها میخوان جوانتر به نظر برسن فرقی نمی کنه 30 سال داشته باشن و یا 60 سال. هر چی سنمون بالاتر میره پوستمون سرحالی خود رو بیشتر از دست میده. روشای بسیاری وجود دارن که با به کار گیری اونا می تونین جوانتر به نظر برسین. راه حل اصلی اینه که مراقب پوستتون باشین. یادتون باشه هر چی پوستتون سالمتر باشه جوانتر به نظر می رسید. متن زیر رو بخونین تا با روشای موثر جوون شدن آشنا شید.

از روغن در سالادتان استفاده کنین

سس مایونز خوشمزه س ولی سالم نیس. من به شما به کار گیری روغن در سالاد رو پیشنهاد می کنم. مقداری روغن کانولا یا روغن زیتون رو همراه با سرکه روی سالادتان استفاده کنین. وقتی که بجای به کار گیری سس مایونز سالاد رو با روغن مصرف می کنین بدنتون ویتامین Cو Eو شکلای جور واجور آنتی اکسیدانهای موجود در سالاد رو سریعتر جذب خود می کنه. هم اینکه این غذایی بسیار سالم و خوبه. این نوع سالاد به بدن کمک می کنه که راحت تر با رادیکالهای آزاد بجنگه و در نتیجه پوست بسیار سرحال و جوون به نظر می رسه.

مقدار مصرف ویتامین Cرا زیاد کنین

یکی از روشای موثر جوانتر به نظر رسیدن افزایش اندازه مصرف ویتامین Cاست. ویتامین Cتولید کلاژن رو تحریک می کنه و این بدون معناست که پوستتون سرحال و جوون می مونه. ویتامین Cبرای پوست تموم بدن خوبه پس باید غذاهای پر از این ویتامین رو وارد رژیم غذاییتان کنین. مصرف میوه هایی مانند گریب فروت، پرتقال، فلفل قرمز، کیوی، گوجه و پرتقال رو زیاد کنین.

مقدار مصرف پروتئینتان رو زیاد کنین

پروتئین نقش مهمی رو در تموم زوایای پوست مانند تولید کلاژن و ساختار پوست بازی می کنه. این خاصیت بروتئین باعث می شه که یکی از مواد مهم در برنامه غذاییتان شه. پس به سراغ گوشت قرمز کم چرب، ماهی و سینه مرغ برید. لبنیات کم چرب، تخم مرغ، گردو و بادام و پسته و لوبیا منبع بسیار خوب پروتئین هستن.

از پودر صورت استفاده نکنین

هر چند پودر صورت به شما ظاهری قشنگتر میده ولی من به کار گیری اونو به شما پیشنهاد نمی کنم. هر چقدر که پودر بیشتر روی پوستتون بمونه بیشتر به داخل چینها و خطهای ریز صورت نفوذ کرده و باعث می شه که اونا بیشتر به چشم بیان. می تونین از کرم پودر واسه پوش,ندن لکه ها و جوشهای صورت استفاده کنین ولی سراغ پودر نرید.

از برنزه کننده ها استفاده کنین

همه لکه ها و خالهای پیری و آفتاب سوختگی ها رو می تونین خیلی راحت با برنزه کردن صورت بپوشونین. با برنزه کردن صورت نه فقط همه اون لکه ها رو می تونین بپوشونین بلکه صورت شما تن زیبایی به خود میگیره.

هر روز مراقب دستانتون باشین

در حالیکه مراقبت از پوست صورت خیلی با اهمیته ولی نباید دستانتون رو از یاد ببرین. می تونین از ماسکهایی که واسه صورتتون استفاده می کنین روی دستانتون هم بمالید. لازم نیس که از کرم پودر روی دستانتون استفاده کنین ولی کرم ضد آفتاب رو باید هر روز استفاده کنین.

درست آرایش کنین

میدونید بعضی از رنگهایی که در آرایش صورتتون استفاده می کنین می تونن چین و چروکهای صورتتون رو بیشتر نمایان کنن؟ واسه اینکه جوانتر به نظر برسین مطمئن شید که از رنگهای مناسب روی لب و گونه ها و چشماتون استفاده کنین. تلاش کنین که چهره طبیعی خود رو حفظ کنین و به سراغ رنگهای بسیار روشن و یا تیره نرید.

در هر سنی می تونین جوون به نظر برسین، فقط کافیه مراقب سلامت پوستتون باشین.

جمع آوری : آکا ایران

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه