مهر ۴, ۱۳۹۹

7 راه برای درمان خشکی لب در فصل زمستان

: 7 راه واسه درمان خشکی لب در فصل زمستون

: 7 راه واسه درمان خشکی لب در فصل زمستون

هوای سرد زمستون، می تونه تاثیر بسیار نامطلوبی روی لب هاتون بزاره و البته مراقبتای نادرست هم این وسط مزید بر دلیل می شه که مهم ترین اونا در این مطلب آورده شده.

هوای سرد زمستون، می تونه تاثیر بسیار نامطلوبی روی لب هاتون بزاره و البته مراقبتای نادرست هم این وسط مزید بر دلیل می شه که مهم ترین اونا عبارتند از:

از بالم لبایی که شامل الکل یا رتینول هستن استفاده می کنین.

شب هنگام خواب، رژلبتان رو پاک نمی کنین.

از رژلبای بی کیفیت استفاده می کنین.

آب بدنتون کم شده.

لب هاتون رو می مکید یا پوسته ها رو می کنین.

واسه مراقبت از لب هاتون این راه ها رو به شما پیشنهاد می دیم: 

1. در منزل حتما از بخورهای مرطوب کننده هوا استفاده کنین. هوای بیرون به خودی خود، تاثیر زیادی در خشکی لبتان داره، پس دست کم باید تلاش کنین محیط خونه رو مرطوب نگه داره تا شب تا صبح به هنگام خواب، خشکی لب هاتون شدید شدن نشه.

2. وقتی از خونه بیرون می رید، به خصوص هنگام وزیدن بادهای شدید، حتما جلوی صورتتون رو با شال بپوشونین.

3. کم شدن آب بدن یکی از اصلی ترین دلایل خشکی لب در زمستانه. روزانه دست کم 8 لیوان آب بخورین و به مقدار زیاد از میوه ها و سبزیجات استفاده کنین تا آب بدنتون همیشه در حد نرمال بمونه. با این کار لب هاتون هم مرطوب می شن.

4. کمبود ویتامین B، نقش زیادی در خشکی لبا داره. با مشورت پزشکتون، آزمایش انجام بدین و در صورت کمبود این ویتامین، از طرف دکتر به شما قرصای مکمل پیشنهاد می شه.

5. سیگار کشیدن هم خشکی لب هاتون رو به خصوص در هوای سرد شدید شدن می کنه. همینطور رنگ لب هاتون هم به مرور تغییر می کنه. تا حد امکان از کشیدن سیگار دوری کنین.

6. به محض خشک شدن لبها اولین کاری که به ذهن هممون می رسه اینه که با مکیدن لب، اونو مرطوب کنیم. اما اینکار فقط و فقط خشکی لب هاتون رو بیشتر می کنه. همیشه یه بالم لب یه همراه داشته باشین و به محض احساس خشکی، ازش استفاده کنین.

7. روغن کپسول ویتامین E در رفع خشکی لب تاثیر بسیار زیادی داره. این کپسولا رو خریداری کرده و روغن اونو خارج کنین و هر شب به لب هاتون بزنین.

.

منبع :